Геноцид кримськотатарського народу в 1944 році залишив відбиток не тільки на сторінках історії, а й в серцях діячів митців, які своїми роботами нагадують про трагедію і закликають не повторити її знову.
Книга "Дрімленд"
У 2008 році британська журналістка Лілі Гайд, що живе в Україні, опублікувала роман під назвою «Дрімленд», дійові особи якого — кримськотатарські сім'ї, що повертаються на батьківщину в 1990-х роках. Історія розповідається через погляд 12-річної дівчинки, яка переїжджає в зруйноване село з батьками, братом, і дідусем з Узбекистану. Дідусь розповідає їй історію про героїв і жертв серед кримських татар.
... Читати далі »
День вишиванки в Україні не є офіційним святом, він був започаткований у 2006 році студенткою факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесею Воронюк, надихнувшись прикладом свого друга, який постійно носив вишиту сорочку в повсякденному вбранні. Частина студентів університету та його викладачів підтримали ініціативу і прийшли на навчання у традиційному українському одязі. З тих пір ця ініціатива набула не тільки всеукраїнського, але й всесвітнього розмаху.
... Читати далі »
Сьогодні, в День вишиванки, центральна міська бібліотека пропонує здійснити невеличку відео екскурсію до музею бібліотеки с. Калюсик Хмельницької області.
Цей музей зроблений на підставі виключно місцевого матеріалу. Тут зберігаються, в тому числі, і вишиванки, колись зроблені майстринями села, рушники, хустки тощо. Вік деяких експонатів нараховує понад 50 років.
Ролік знято за згодою та з дозволу бібліотекаря бібліотеки.
... Читати далі »
Третій четвер травня - Всесвітній день вишиванки. В цей день на вулицях у рідному Бахмуті кольорово майоріли вишиті сукні та сорочки і було світло від посмішок... Сьогодні нашу радість від цього свята затьмарили смуток та біль... Але життя триває! І триває воно завдяки нашим захисникам - воїнам України! Саме їм потрібні зараз підтримка та захист.
"Сорочка для захисників" - це проєкт українських вишивальниць, кравчинь, доброчинців для наших військових. Адже створена своїми руками, гаптована любов'ю, зшита молитвами - українська сорочка ставала потужним оберегом для її власника! Нехай так і буде!
В травневі дні ми відзначаємо Міжнародний день музеїв. Цей день має загальнонаціональну вагу. Адже здатність зберігати і примножувати свою культурну спадщину свідчить про розвиненість будь-якої нації. До вашої уваги бібліотека – філіал №1 пропанує онлайн – презентацію «Незвичайні музеї України»
18 травня в календарі - дуже насичений день. В 2023р. 18 травня відзначають День вишиванки. Також 18 травня є Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
А ще 18 травня - Міжнародний день музеїв.
Центральна міська бібліотека вітає всіх працівників музеїв, любителів старовини, колекціонерів з цим святом. Саме музеї дозволяють нам зберігати минуле, як через фізичні артефакти, так і через нематеріальну спадщину.
Кілька цікавих фактів про музеї та музейну справу.
1. Чи знаєте ви, що найстаріша публічна колекція мистецтв в світі - Капітолійський Музей (Capitoline Museums) почав свою роботу в 1471 році, коли папа Сикст IV пожертвував ряд важливих для народу Рима древніх скульптур?
2. Музей Ватикану (Vatican Museums), другий найстаріший у світі музей, почав свою історію з моменту першої публічної виставки, котра складалася так само з представлених публіці колекції скульптур, збирання якої було ініційовано Папою Юлієм II ще в 1506 році.
... Читати далі »
18 травня в Україні відзначається День пам’яті жертв геноциду кримсько-татарського народу та День боротьби за права кримськотатарського народу. Саме 18 травня 1944р. відбулись найбільш трагічні події в історії кримськотатарського народу.
У цей день у вже звільненому від німецьких військ Криму розпочалася операція військ НКВС з депортації кримських татар до віддалених районів Середньої Азії та Сибіру. Операція проводилась відповідно до таємної постанови Державного комітету оборони № 5859сс «Про кримських татар».
... Читати далі »
В травневі дні ми відзначаємо Міжнародний день музеїв. Цей день має загальнонаціональну вагу. Адже здатність зберігати і примножувати свою культурну спадщину свідчить про розвиненість будь-якої нації.
До вашої уваги бібліотека – філіал №1 пропанує онлайн – презентацію «Незвичайні музеї України»