Артемівська міська бібліотека № 2 для дорослих відкрилася 20 грудня 1966 року в Західному мікрорайоні міста по вулиці Польовій на другому поверсі аварійної будівлі. Першою завідуючою бібліотекою була Гаманюк Ніна Дмитрівна. Фонд налічував 865 примірників.

У 1970 році бібліотека з аварійної будівлі переїхала в підвальне приміщення по вулиці Чайковського 10. У підвалі бібліотека проіснувала 5 років.

У 1975 році для бібліотеки було виділено приміщення по вулиці Чайковського 28.

У 1977 році сталася централізація масових бібліотек в єдину систему і бібліотека стала іменуватися «Артемівська міська бібліотека – філіал № 2».

З 1989 року бібліотека функціонує як бібліотека комплексного обслуговування дітей і дорослих.

З 2001 року задоволення інформаційних потреб читачів бібліотеки відбувається з використанням глобальної міжнародної комп'ютерної мережі Інтернет, до якої підключена бібліотека, завдяки гранту «LEAP. Інтернет для читачів публічних бібліотек», оголошеного Посольством США в Україні. У бібліотеці створено Інтернет-центр на 3 місця.

Сьогодні бібліотека-філіал №2 є одна з центром громадського інформування та спілкування в Західному мікрорайоні міста. Її фондами користується понад 3 700 тис. користувачів. Щорічно читачам видається понад 87 тис. творів друку. Відвідують бібліотеку – понад 25 тис. користувачів. Бiблiотечний фонд складає - 30 951 тис. примiрникiв документiв.

При бібліотеці працює клуб шанувальників книги «Фенікс».

Велику увагу в своїй роботі бібліотека приділяє пошуку нових форм роботи. Інтерес наших читачів викликають такі форми роботи як виставки-вікторини, виставки-роздуми, ігрові літературні лабіринти, лото, експрес-інформації, інформаційні години по різних темах.

З 2005 року бібліотеку очолює Луньова Людмила Никифорівна.

Бібліотека визначила своє основне завдання в допомозі мешканцям Західного мікрорайону міста набувати знання протягом всього життя та в задоволенні їх різноманітних інтересів.