Соледарська міська бібліотека для дітей відкрилася 1 жовтня 1952 року в селищі імені Карла Лібкнехта по вулиці Садовій. Бібліотеці була виділена кімната в приміщенні вечірньої школи. Першою завідуючою бібліотекою була Михайлик Антоніна Пилипівна.

У 1968 році бібліотека одержала приміщення по вулиці Цілинників.

У 1977 році сталася централізація бібліотек в єдину систему і бібліотека стала називатися «Артемівською бібліотекою-філіалом №7 для дітей».

У 1978 році відповідно рішення Соледарського виконкому бібліотеці було виділено приміщення в будинку по вулиці Карпинського 5 А на другому поверсі.

З 2007 року бібліотека функціонує як бібліотека комплексного обслуговування дітей і дорослих.

Сьогодні бібліотека-філіал №7 є центром інформації і дозвілля для дітей, молоді та дорослих міста Соледара.

ЇЇ фондами користуються понад 2400 читачів. Щорічно читачам видається понад 44000  примірників творів друку. Відвідують бібліотеку понад 16000  користувачів.

При бібліотеці працюють клуби за інтересами: клуб шанувальників книги «Промінь» і клуб для маленьких читачів «Ввічливі малята».

Велику увагу в своїй роботі бібліотека приділяє пошуку нових форм роботи. Поетичні та краєзнавчі години, музичні калейдоскопи, уроки ввічливості викликають великий інтерес у читачів.

З 1992 року бібліотеку очолює Мамонова Людмила Миколаївна.

В своїй повсякденній роботі  бібліотека підтримує тісний зв'язок з загальноосвітніми школами міста, музичною школою, центром дітей та юнацтва.