24 травня – День вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія. Щорічно цього дня в нашій країні відзначається День слов’янської писемності та культури.
З цієї нагоди бібліотека – філіал№1 підготувала цікаву та пізнавальну мовознавчу вікторину «Творці слов’янської писемності» перейти за посиланням
Вже 19 рік українці відзначають День слов'янської писемності і культури. Це свято, яке ознаменовує входження наших предків до загалу, що користується власною писемністю, і таким чином дістає змогу долучитися до загальносвітової культури.
Брати-просвітителі Кирило та Мефодій були родом із міста Солунь (Греція). Нині це місто Салоніки. Вони народилися в дев'ятому столітті в сім'ї військового. Кирило тривалий час успішно працював над створенням слов'янської абетки. Брати, знаючи чимало слов'янських мов, використали
... Читати далі »
Весна в повному розпалі, все буяє квітами та ароматами. І хоча в країні війна, українці все ж таки помічають красу природи, не втратили своєї допитливості. Ми практично всі знаємо і бачили піони, точніше українською - півонії. Це дуже красиві запашні квіти. А чи знаєте ви, скільки видів півоній існує, які вони бувають?
В світі існує понад 35 видів півоній. До вашої уваги повідомлення від користувачів центральної міської бібліотеки про окремі види півоній.
... Читати далі »
Європейський День Парків Парки дозволяють організувати гарний відпочинок і чудові розваги. Зараз, наприклад, Європа-парк в Німеччині, серед парків розваг, є найбільшим і другим за відвідуваністю парком розваг в Європі після Діснейленду в Парижі.
Природні парки відрізняються від звичайних парків розваг. Вони не менш дивовижні і дуже цікаві, дозволяють доторкнутися до витоків живої природи і наблизитися до первозданного відчуття радості життя. Відеомандрівка "ТОП-10 найбільш вражаючих парків". Краса і велич!
Щорічно, 24 травня у багатьох слов’янських країнах урочисто прославляють святих Кирила і Мефодія - творців слов’янської писемності.
Бібліотека-філіал №5 підготувала для вас святковий сторітелінг до Дня слов'янської писемності і культури: подорож в історію, цікаві факти, чим відрізняється кирилиця від глаголиці та онлайн-вікторина. Запрошуємо до перегляду!