08:53
День слов'янської писемності і культури

Вже 19 рік українці відзначають День слов'янської писемності і культури. Це свято, яке ознаменовує входження наших предків до загалу, що користується власною писемністю, і таким чином дістає змогу долучитися до загальносвітової культури.

Брати-просвітителі Кирило та Мефодій були родом із міста Солунь (Греція). Нині це місто Салоніки. Вони народилися в дев'ятому столітті в сім'ї військового. Кирило тривалий час успішно працював над створенням слов'янської абетки. Брати, знаючи чимало слов'янських мов, використали свою широку освіченість і взялися за створення слов'янської писемності. За основу взяли грецьку абетку. Вони суттєво змінили звукову систему, доповнивши грецьку абетку новими буквами, запозичивши їх у так званій глаголиці, яка вже тоді була поширена  у східних і південних слов'ян і названа на честь одного з братів «кирилицею». Цю абетку було доповнено новими звуками, що дало можливість розширити її застосування у слов'янському світі й таким чином розширювати зв'язки, порозуміння між близькими за мовою і походженням народами.

Тож свято приурочене до дня  вшанування  пам'яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, які стали першопрохідцями в становленні слов'янської писемності.

Категорія: Оголошення | Переглядів: 88 | Додав: AdministratoR | Теги: Управління культури Бахмутської міс, Бахмутська ТГ, центральна міська бібліотека | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]