2 лютого відзначається цікава дата - Всесвітній день водно-болотних угідь. Часто виникає питання - чому саме ці території заслужили таку увагу. Хоча є інші подібні дати - день водних ресурсів, день лісів, день гір тощо. Але про ці дні згадують рідше.
Всі екосистеми, які існують на нашій планеті, дуже важливі. І, на жаль, їх становище викликає обгрунтовану тривогу фахівців. Але екосистема, що має таку не зовсім зрозумілу назву - водно-болотні угіддя, знаходиться в найбільш критичному стані. Ці угіддя найбільш вразливі, вони найбільше потерпають від забруднення, від негативного впливу людини. І вони найшвидше зникають з обличчя нашої планети. Хоча за своїм значенням для людства вони чи не самі важливі.
В 2023р. цей день проводиться під девізом "Настав час відновлювати болота" і знаковою цифрою 7 - 7 ключових переваг, які надають нам водно-болотні угіддя, 7 найкращих практик, як це зробити, та 7 гравців, які повинні та можуть відновити болота.
В Україні зараз йде війна, гинуть люди, понівечені наші міста і села. А якої шкоди зазнали наші природні ресурси! Згорілі ліси, загиблі тварини, забрудненні річки та озера. З-за бойових дій виїхали не тільки люди, але й тварини, птахи кидають свої звичні місця існування. І нам вже зараз треба думати над тим, як ми будемо відновлювати наші природні ресурси. Щоб знову у відроджений Бахмут повернулись лебеді і дарували його мешканцям чудові миттєвості спілкування з природою.
Що таке водно-болотні угіддя, чому вони мають таке велике значення і що треба робити для їх збереження та відновлення, можна дізнатись з презентації, яка створена за матеріалами сайта Всесвітнього дня водно-болотних угідь.
Більше інформації, чудових фотографій зі всього світу можна знайти на сайті https://www.worldwetlandsday.org/