28 листопада виповнюється 140 років від дня народження австрійського письменника, критика, автора численних белетризованних біографій Стефана Цвейга (1881-1942).

Стефан Цвейг належав до того покоління європейських письменників, літературна популярність яких почалася разом з XX століттям. Цвейг займає значне місце у світовій літературі як талановитий письменник, і особливо як письменник, що стоїть біля витоків жанру романізованої біографії. Він є яскравим представником австрійської літератури поряд з Кафкою, Музілем, Додерером.

 Цвейг до кінця життя залишився гуманістом, антифашистом. Він проповідував філософію розумності, неприйняття війни, йому були дуже близькі космополітичні погляди, довгий час Цвейг вважав себе громадянином усього світу, тому з болем і розчаруванням дивився на бійню між своїми європейськими «братами». Віра в людину, в моральність і чистоту все його життя були його релігією. 

 Цвейг пережив багато чого в своєму житті, і, треба віддати йому належне, пережив з гідністю. Він залишився вірним собі до кінця, незважаючи на розчарування останніх років. Навіть у складні часи Цвейг продовжував свою письменницьку працю, написавши і видавши величезну кількість найцікавіших новел, романів і біографій. Він боровся, як міг, за свої переконання, та коли Цвейг зрозумів, що боротьба марна, він пішов, покінчивши життя самогубством. Але його твори продовжують служити його переконанням, його справі. У центрі його творів - людина. Пройняті психологізмом, роботи Цвейга вчать приймати людину такою, якою вона є, з її слабкостями і з її силою, вчать замислюватися, що рухає людиною, коли вона чинить так, а не інакше, вчать відчувати і проникати глибше в душі людей. 

                                         

Категория: Масові заходи | Просмотров: 268 | Добавил: AdministratoR | Дата: 25.11.2021 | Комментарии (0)

Незабаром Україна та весь цивілізований світ, як і щороку у четверту суботу листопада, вшановуватимуть роковини Голодомору 1932-1933 років. Голодомор 1932 -1933 років в Україні – не історична минувшина, а трагічна сторінка історії, яка не має терміну давності і забуття. З метою гідного вшанування пам’яті жертв геноциду Українського народу – Голодомору 1932-1933 років в Україні, вчиненого тоталітарним репресивним сталінським режимом, а також голодоморів 1921-1922, 1946-1947 років в Україні в центральній міській бібліотеці в читальній залі підготовлена книжково-документальна виставка «Голодний рік, як чорна птиця, над краєм змореним літав». На ній представлені документи, фотографії та публікації про геноцид української нації, спогади і свідчення очевидців, тих, хто у своїй пам’яті крізь роки проніс страждання та біль. Заслуговують уваги книги «Жнива Скорботи» Роберта Конквеста, який ще у ті роки не захотів брехати і сказав світові про те страшне винищення,  «Голодомор 1932-1933 років в Україні. Документи і матеріали», історичний нарис «Скорботний дзвін. Артемівський район, м. Артемівськ», збірник Станіслава Кульчицького «Голод 1932-1933р.р. в Україні як геноцид: мовою документів, очима свідків» та інші.

Запрошуємо всіх  познайомитися з матеріалами виставки, бо  тільки пам’ятаючи минуле, ми можемо творити сьогодення і мріяти про майбутнє.

Просмотров: 231 | Добавил: AdministratoR | Дата: 25.11.2021 | Комментарии (0)