18 травня в календарі - дуже насичений день. В 2023р. 18 травня відзначають День вишиванки. Також 18 травня є Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
А ще 18 травня - Міжнародний день музеїв.
Центральна міська бібліотека вітає всіх працівників музеїв, любителів старовини, колекціонерів з цим святом. Саме музеї дозволяють нам зберігати минуле, як через фізичні артефакти, так і через нематеріальну спадщину.
Кілька цікавих фактів про музеї та музейну справу.
1. Чи знаєте ви, що найстаріша публічна колекція мистецтв в світі - Капітолійський Музей (Capitoline Museums) почав свою роботу в 1471 році, коли папа Сикст IV пожертвував ряд важливих для народу Рима древніх скульптур?
2. Музей Ватикану (Vatican Museums), другий найстаріший у світі музей, почав свою історію з моменту першої публічної виставки, котра складалася так само з представлених публіці колекції скульптур, збирання якої було ініційовано Папою Юлієм II ще в 1506 році.
...
Читати далі »
|
Сьогодні війна зруйнувала звичний спосіб життя мільйонів українців. Вирвала нас, часто з корінням, з рідних місць та домівок. Тривога за рідних та друзів, біль і смуток, розпач і розгубленість, болючи питання "Чому" та "За що", думки "як жити далі" стали нашими постійними супутниками.
У когось з'явився вільний час, і ти не знаєш, куди себе подіти. Тож давайте перезавантажуватись, обертатись довкола, звертати увагу на те, на що раніше, до війни, не вистачало часу або не було потреби. А ще вивчати свою країну, її історію, природу та звичаї тих країв, де ми зараз опинилися.
Центральна міська бібліотека започатковує рубрику "Цікаве поруч", де будемо розповідати про свої маленькі відкриття та знахідки, ділитися враженнями тощо. Долучайтесь, присилайте на нашу пошту bahmutlibrary@gmail.com та на сторінку бібліотеки у Фейсбук свої цікавинки або діліться у себе з хештегом #Цікаве_поруч
На дворі весна, природа вже прокинулась від зимового сну, радує квітами. А чи знаємо ми, як зветься та чи інша рослина, чим корисна. Тож знайомимось з самими звичайними рослинами, які ми частіше за все звемо просто бур'яни. Але бур'яни теж різні.
|
Дорогі наші прихильники! Колектив Центральної міської бібліотеки Бахмутської ТГ вітає вас з величним і світлим святом Благовіщення та щиро бажає, щоб щастя та добро ніколи не полишало вас, особливо у такий нелегкий час. Хочемо, щоб кожний куточок нашої країни, кожна родина, кожна людина у цей день відчули радість, тепло та затишок, щоб нарешті запанував Мир на нашій землі! Нехай кожен з нас цього дня зробить бодай одну добру справу, допоможе ближньому, посміхнеться незнайомому, побажає добра друзям. І тоді весь наш світ стане хоч трохи світлішим, радіснішим та щасливим. З Благовіщенням!
Благовіщення Пресвятої Богородиці – свято в пам'ять про подію, коли архангел Гавриїл сповістив Діві Марії радісну звістку про майбутнє народження нею Спасителя світу.
Прикмети на Благовіщення:
Якщо на Благовіщення ще не прилетіли ластівки, весна буде пізня й холодна.
Заморозки на Благовіщення — до багатого врожаю.
Побачити Відро Благовіщення — до пожеж.
Якщо на Благовіщення йшов дощ, готувалися до урожаю жита, якщо гроза – значить, вродять горіхи.
Якщо 7 квітня пішов дощ, значить літо буде засушливим.
Яка погода на Благовіщення, така буде й на Великдень.
В Україну свято прийшло з утвердженням християнства, проте в подальшому народні язичницькі традиції продовжують співіснувати з християнським святом. В народі одержало назву «третьої зустрічі весни» (після Стрітення і Сорока Мучеників). Вважається, що весна в цей день остаточно поборола зиму, Бог благословляє землю і відкриває її для сівби. За народними уявленнями, лише після Благовіщення можна було розпочинати польові роботи. Раніше ж «турбувати» землю вважалося великим гріхом.
|
Дата Дня мультфільмів заснована у 2002 році Міжнародною асоціацією анімаційного кіно (International Animated Film Association) і відзначається 6 квітня. Цього дня аніматори з різних країн обмінюються програмами фільмів і влаштовують перегляди для вдячної публіки. Спеціально для наших маленьких та найулюбленіших читачів – 5 найкращих українських мультфільмів!
‼️Порада дня – дивіться їх всією родиною!! Це ж неймовірно круто!❗️
Дивитися:
"Чарівний горох" https://www.youtube.com/watch?v=tspQLtUHZe4
"Лежень" https://www.youtube.com/watch?v=vCA9OSYn2GM
"Бабай" https://www.unian.ua/kinoteatr/babay-3540.html
"Микита Кожум'яка" http://moviestape.net/katalog_multfilmiv/multfilm/4537-mykyta-kozhumjaka.html
"Викрадена принцеса" http://moviestape.net/newmovies/10122-vykradena-pryncesa-ruslan-i-ljudmyla.htm
|
4 квітня в усьому світі відзначають Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги з протимінної діяльності.
Україна навіть до початку повномасштабного вторгнення рф була у першій п’ятірці найбільш замінованих країн у світі (Landmine Monitor 2019).
Тому впродовж багатьох років рятувальники активно розповідали про вибухонебезпечні предмети та їх небезпеку. Тоді мова йшла про ті предмети, що лишилися нам у спадок ще з часів Другої світової війни.
Демонструючи макети боєприпасів, захисний одяг піротехніків ДСНС намагались довести максимум корисної інформації та головний сенс: “НЕ ЧІПАЙ - ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО!”.
Сьогодні біда прийшла в нашу країну, в наші міста, села та домівки. І ця тема набула особливого значення.
За даними Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС), російськими загарбниками заміновано понад 30 млн га території України.
Після вторгнення ворога в Україну та рашистських обстрілів наших мирних міст з різної зброї на вулицях, в лісах та полях залишається значна кількість боєприпасів, різних видів та різних калібрів, які несуть пряму загрозу людям.
Тому знання з мінної небезпеки та дотримання особистої безпеки можуть зберегти найцінніше - людське життя.
Ось кілька фотографій вибухонебезпечних предметів.
...
Читати далі »
|
« 1 2 ... 18 19 20 21 22 ... 182 183 » |