20:13
Благовіщення Пресвятої Богородиці: історія, традиції, повір'яя

Дорогі наші прихильники! Колектив Центральної міської бібліотеки Бахмутської ТГ вітає вас з величним і світлим святом Благовіщення та щиро бажає, щоб щастя та добро ніколи не полишало вас, особливо у такий нелегкий час. Хочемо, щоб кожний куточок нашої країни, кожна родина, кожна людина у цей день відчули радість, тепло та затишок, щоб нарешті запанував Мир на нашій землі! Нехай кожен з нас цього дня зробить бодай одну добру справу, допоможе ближньому, посміхнеться незнайомому, побажає добра друзям. І тоді весь наш світ стане хоч трохи світлішим, радіснішим та щасливим. З Благовіщенням!

Благовіщення Пресвятої Богородиці – свято в пам'ять про подію, коли архангел Гавриїл сповістив Діві Марії радісну звістку про майбутнє народження нею Спасителя світу.

Прикмети на Благовіщення:

Якщо на Благовіщення ще не прилетіли ластівки, весна буде пізня й холодна.

Заморозки на Благовіщення — до багатого врожаю.

Побачити Відро Благовіщення — до пожеж.

Якщо на Благовіщення йшов дощ, готувалися до урожаю жита, якщо гроза – значить, вродять горіхи.

Якщо 7 квітня пішов дощ, значить літо буде засушливим.

Яка погода на Благовіщення, така буде й на Великдень.

В Україну свято прийшло з утвердженням християнства, проте в подальшому народні язичницькі традиції продовжують співіснувати з християнським святом. В народі одержало назву «третьої зустрічі весни» (після Стрітення і Сорока Мучеників). Вважається, що весна в цей день остаточно поборола зиму, Бог благословляє землю і відкриває її для сівби. За народними уявленнями, лише після Благовіщення можна було розпочинати польові роботи. Раніше ж «турбувати» землю вважалося великим гріхом.

Категорія: Масові заходи | Переглядів: 151 | Додав: AdministratoR | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]