За даними GCF (Фонд збереження жирафів), в дикій природі залишилося всього близько 100000 жирафів, що означає - вони наближаються до статусу високого ризику. Згідно з останніми даними, чисельність жирафів в Африці різко впала, приблизно на 40% тільки за останні три десятиліття.
Зовнішність жирафа неможливо сплутати ні з якою іншою твариною. Своєю вагою (750-900 кг) - це тварина змагається навіть з биком. Але, дивлячись на неї, важко повірити, що жираф такий важкий. Виглядає він витончено за рахунок неймовірно довгої гнучкої шиї, довжина якої може досягати декількох метрів, а загальний зріст жирафа п'ять-шість метрів.
... Читати далі »
Термін “біологічне різноманіття” з’явився в 1985 року. Біорізноманіття – це різноманітність життя на Землі. Воно включає всі організми, види та популяції, генетичні варіації, комплексні сукупності спільнот та екосистем, а також їх зв’язки з навколишнім середовищем. Воно є основою життя на планеті, його збереження є необхідним для існування людини.
Навіщо нам біорізноманіття?
Біорізноманіття часто представляють у вигляді «харчової мережі», тому що мікроорганізми , рослини і тварини взаємодіють один з одним. Відносини між представниками різних видів є важливою складовою біорізноманіття. У всьому світі існують мільйони харчових ланцюгів.
День пам'яті жертв політичних репресій — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня.
Його було встановлено Указом Президента України від 21 травня 2007 року № 431/2007 з метою належного вшанування пам'яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам'яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства. Політичні репресії в Україні розпочалися із першої спроби встановлення радянської влади – з початку 1918 року. Дружини та чоловіки «ворогів народу» підлягали обов’язковому арешту, діти до 15 років передавались у спеціальні дитячі будинки.
... Читати далі »
Геноцид кримськотатарського народу в 1944 році залишив відбиток не тільки на сторінках історії, а й в серцях діячів митців, які своїми роботами нагадують про трагедію і закликають не повторити її знову.
Книга "Дрімленд"
У 2008 році британська журналістка Лілі Гайд, що живе в Україні, опублікувала роман під назвою «Дрімленд», дійові особи якого — кримськотатарські сім'ї, що повертаються на батьківщину в 1990-х роках. Історія розповідається через погляд 12-річної дівчинки, яка переїжджає в зруйноване село з батьками, братом, і дідусем з Узбекистану. Дідусь розповідає їй історію про героїв і жертв серед кримських татар.
... Читати далі »
Сьогодні, в День вишиванки, центральна міська бібліотека пропонує здійснити невеличку відео екскурсію до музею бібліотеки с. Калюсик Хмельницької області.
Цей музей зроблений на підставі виключно місцевого матеріалу. Тут зберігаються, в тому числі, і вишиванки, колись зроблені майстринями села, рушники, хустки тощо. Вік деяких експонатів нараховує понад 50 років.
Ролік знято за згодою та з дозволу бібліотекаря бібліотеки.
... Читати далі »