Нещодавно фонди бібліотек Бахмутської міської централізованої системи поповнились ще на 100 збірок поезій відомого в Україні та за її межами Володимира Павловича Матвієнка - банкіра, героя України, поета-патріота та заслуженого діяча мистецтв. В 2008 році центральна міська бібліотека вже отримувала від земляка декілька книг, серед яких - збірка пісень та романсів «В серці маю Україну» та збірка жартівливих замальовок «Дотепні слова». В той час ці книжки користувались великим попитом у читачів. І знову, через 8 років, бібліотеки отримали від Володимира Павловича його нові поетичні збірки: «Україно-мати, бережи синів!», «До України – як до храму», «Автограф на гривні» та інші.
В його поезіях віддзеркалюється чітка громадянська позиція. Під звуки маршу «Сини України» крокують військовики незалежної України, а багатотисячна молодь співає «Марш патріотів України». Його вірші вражають своєю щирістю, довірливою простотою та дивним національним колоритом. Творче та життєве кредо громадянина та поета В. П. Матвієнка - «Разом з Україною мужніти, совістю і серцем їй служить!».
Шановні бахмутчани! Чекаємо на вас в центральній міській бібліотеці та в бібліотеках-філіях для знайомства з новими політичними доробками В. П. Матвієнка.
|
Найактивніші читачі Бахмутської центральної міської бібліотеки – члени клубу ветеранів «Теплий дім» - 17 жовтня зібрались на своє чергове засідання. Однією з тем зустрічі була традиційна відео подорож з циклу «Мандруємо Європою». Цього разу мандрували Копенгагеном – найдорожчою столицею країн Євросоюзу.
Присутні з цікавістю дізнались про історію та особливості цього міста, про його мешканців, їх традиції, культуру та цінності. Особливо вразила організація навчання дітей та дорослих, підтримка молодих сімей з боку держави, кількість велосипедистів та вітряних електростанцій.
Відео подорож була здійснена в рамках проекту «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся у публічних бібліотеках». #EULIB
А потім відбулось традиційне чаювання з привітанням іменинників, іграми, веселими конкурсами та хоровими співами. Н. Захарова, зав. сектором ЦМБ.

|
Канікули - улюблена пора всіх школярів. Міська бібліотека для дітей підготувала цікаву і змістовну програму для своїх читачів. Перший день канікул розпочався літературно-поетичним вернісажем «Осінь щедра, осінь золотава». Юні читачі отримали уявлення про сезонні зміни в природі, осінні свята і традиції. Бібліотекарі представили огляд книг на осінню тематику, до якого увійшли книги українських письменників і поетів: Т. Шевченка, Л. Костенко, Д. Павличка. Діти декламували вірші, залюбки приймали участь у цікавій вікторині.
18 жовтня відбулося засідання студії розвитку і дозвілля дітей «Мері Поппінс». Викладачі і учні аграрного ліцею підготували цікаву доповідь на тему «Етикет». Діти дізналися про походження слів «дякую», «здрастуйте», а також чому необхідно вживати їх частіше. Учні ліцею розповідали молодшим слухачам про правила поводження в громадських місцях. Дуже зацікавила всіх історія виникнення звичних для нас столових приборів та їх призначення. Розповідь про правила етикету за столом супроводжувалася їх демонстрацією. Сервіровка святкового стола, порядок подавання і прийому страв, складання серветок різними способами – усе було цікаво юним слухачам школи етикету. Вони мали змогу продемонструвати свої знання і дізнатись щось нове.
Канікули продовжуються, а міська бібліотека для дітей запрошує читачів до змістовного дозвілля.
|
12 жовтня на свято «Ти оповий нас покровом білим і під опіку візьми Вкраїну» до міської бібліотеки для дітей завітало багато гостей. Це і ансамбль «Благовіст» школи мистецтв (керівник Уралова Л. К.), і хор храму Іоанна Златоуста (керівник Діаковська Ю. М.), а також вчителі та бібліотекарі шкіл №1 та №11.
Завідуюча бібліотекою привітала всіх присутніх з прийдешніми святами: Днем захисника України, Днем українського козацтва і Покровом Пресвятої Богородиці. Викладачі музичного відділення школи мистецтв розповіли дітям про традиції, звичаї і обряди свята Покрова. Розповідь супроводжувалася духовним співом. У виконанні ансамбля та церковного хору пролунали музичні твори: «Милосердя двері» (Ковальджі В.), «Утоли мої печалі» (Денісова І.), «Богородице, Діво, радуйся!» (Ланге Г.) та інші. Чарівний спів наповнив душі і серця присутніх світлом і добротою.
Свято дало можливість дітям і дорослим доторкнутися до культурних надбань, поговорити про милосердя і добро до людей, вшанувати захисників України.
|
Міська бібліотека для дітей активно співпрацює зі шкільними бібліотеками та позашкільними закладами. 11 жовтня у гості до бібліотекарів завітали колега та читачі зі школи-інтернату №1. Школярі дізналися багато нового про історію міської бібліотеки, її фонди, структуру та ознайомилися з актуальними виставками. Діти охоче прийняли участь у пізнавальній вікторині, а також у цікавих іграх: «Що буває в бібліотеці?», «Що любить книга».
Майстрині із Бахмутського центру технічної творчості дітей та юнацтва провели для гостей незвичний майстер-клас «Кавова акварель». Вперше в житті учні малювали кавою. Робили це із задоволенням, тому всі малюнки були гарні, неповторні.
Місячник закінчується, а дружба бібліотек і читачів продовжується.
|
|