13:05
Птахи Хмельниччини

Сьогодні жорстока війна розкидала нас по всій країні. Ворог безжалісно трощить не тільки наші міста і села. Знищені ліси, водоймища, понівечені луки, степи, де проживають та гніздяться птахи. 

Але життя та правда переможуть. І поки наші серця та душі завмирають від тривожних новин, щоб психологічно зберегти себе, наших дітей, центральна міська бібліотека радить вивчати свою країну, ближче знайомитися з історією, географією, звичаями, тваринним світом територій, де ми зараз опинилися.

Людину в житті супроводжує багато різних звуків. І один з найпоширеніших - це пташиний спів. Навіть у великих містах, через гуркіт машин, людський гомін, ми чуємо птахів - невід'ємну частину нашого життя.

Сьогодні, 1 квітня, в Міжнародний день птахів будемо ближче знайомитися з деякими птахами Хмельниччини.

Взагалі в Україні за останніми даними спостерігається близько 450 видів птахів - осілі, такі, що гніздяться, перелітні, прольотні (зустрічаються під час прольотів у сезон міграцій), зальотні (які випадково потрапили) та інтродуційовані (таких, що завезені людиною, та створили сталі гніздування). 

На Хмельниччині теж живе багато птахів. Сьогодні знайомимося з деякими з них. Особливість та цінність пропонованої інформації в тому, що всі фотографії ексклюзивні, зроблені на Хмельниччині в період з літа 2022 по сьогоднішній день. 

Корольок, або золотомушка, найменший птах України та Європи. Його ще називають європейськими колібрі. В середньому особини важать по 6-7 грамів.

Візитною карткою та головною особливістю птаха є чубчик на голові, який нагадує корону. Існує легенда, що одного разу птахи вирішили вибрати королем того птаха, який підніметься вгору вище за всіх. Вище всіх піднявся орел. Аж тут з під його крила випурхнула маленька пташка і піднялась ще трохи вище. Це побачили інші птахи. Королем вибрали все ж таки орла, а малого брехунця жартівливо прозвали корольком. 

Золотомушкою кличуть за малий розмір та яскраве оперення.

Незважаючи на маленькі розміри, корольки осілі, зимуючі птахи. Хоча холод витримують погано. Взимку збиваються у зграї з іншими птахами, щоб зберігати тепло та легше добувати їжу. З-за малих розмірів, птахи багато їдять, за рік з’їдають приблизно 10 мільйонів комах.

Жовна - найбільший європейський дятел. Забарвлення вугільно-чорне, за це її називають чорним дятлом. Жовна є дуже полохливим птахом.

Ніздрі прикриті пучками пір'я, що створює захист від попадання всередину деревної тирси і пилу.

Жовна п'є ту дощову воду, що накопичується в поглибленнях на корі старих дерев і в їхніх дуплах.

Кропивник — один з найменших європейських птахів. Маса тіла становить 9—11 г, довжина тіла близько 10 см. Хвіст короткий, піднятий вгору, що надає птахові характерного вигляду. 

Ця пташка має чи не найбільше назв - латиною -Troglodytes parvulus, в Україні його звуть волове очко, кропив'янка, задерихвіст, царик, краль, волоочок, крілик, мишачок або мишачка.

Не дивлячись на маленькі розміри, голос у птаха дуже гучний, спів – мелодійний - щоб було чутно на всю гніздову територію – а це майже пів гектара! 

В Україні осілий, кочовий та перелітний птах, корисний, бо поїдає багато личинок та лялечок комах, гусінь. 

Підкоришник (пищуха) – невеликий осілий птах. Має загнутий донизу дзьоб, яким дістає з-під кори дерева комах. Птах годується на стовбурах дерев, пересуваючись знизу вверх по спіралі, на висоту по 17 метрів, здаля нагадує мишу. На відміну від повзика, ніколи не спускається стовбуром вниз головою. 

Цікаво, якщо птахи мають пару, то самці харчуються в нижній частині стовбура, самки – у верхній. Таким чином, самка витрачає більше часу та сил на пошук їжі. Самотні самки харчуються як самці, в нижній частині дерева.

Ось лише кілька цікавих фактів з життя птахів, що населяють територію нашої країни. 

Тож звертаємо увагу на те, що відбувається навколо нас. До нових цікавих зустрічей.

 

Категорія: Масові заходи | Переглядів: 134 | Додав: AdministratoR | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]