13:05 Птахи Хмельниччини | |
Сьогодні жорстока війна розкидала нас по всій країні. Ворог безжалісно трощить не тільки наші міста і села. Знищені ліси, водоймища, понівечені луки, степи, де проживають та гніздяться птахи. Але життя та правда переможуть. І поки наші серця та душі завмирають від тривожних новин, щоб психологічно зберегти себе, наших дітей, центральна міська бібліотека радить вивчати свою країну, ближче знайомитися з історією, географією, звичаями, тваринним світом територій, де ми зараз опинилися. Людину в житті супроводжує багато різних звуків. І один з найпоширеніших - це пташиний спів. Навіть у великих містах, через гуркіт машин, людський гомін, ми чуємо птахів - невід'ємну частину нашого життя. Сьогодні, 1 квітня, в Міжнародний день птахів будемо ближче знайомитися з деякими птахами Хмельниччини. Взагалі в Україні за останніми даними спостерігається близько 450 видів птахів - осілі, такі, що гніздяться, перелітні, прольотні (зустрічаються під час прольотів у сезон міграцій), зальотні (які випадково потрапили) та інтродуційовані (таких, що завезені людиною, та створили сталі гніздування). На Хмельниччині теж живе багато птахів. Сьогодні знайомимося з деякими з них. Особливість та цінність пропонованої інформації в тому, що всі фотографії ексклюзивні, зроблені на Хмельниччині в період з літа 2022 по сьогоднішній день.
Візитною карткою та головною особливістю птаха є чубчик на голові, який нагадує корону. Існує легенда, що одного разу птахи вирішили вибрати королем того птаха, який підніметься вгору вище за всіх. Вище всіх піднявся орел. Аж тут з під його крила випурхнула маленька пташка і піднялась ще трохи вище. Це побачили інші птахи. Королем вибрали все ж таки орла, а малого брехунця жартівливо прозвали корольком. Золотомушкою кличуть за малий розмір та яскраве оперення. Незважаючи на маленькі розміри, корольки осілі, зимуючі птахи. Хоча холод витримують погано. Взимку збиваються у зграї з іншими птахами, щоб зберігати тепло та легше добувати їжу. З-за малих розмірів, птахи багато їдять, за рік з’їдають приблизно 10 мільйонів комах.
Ніздрі прикриті пучками пір'я, що створює захист від попадання всередину деревної тирси і пилу. Жовна п'є ту дощову воду, що накопичується в поглибленнях на корі старих дерев і в їхніх дуплах. Кропивник — один з найменших європейських птахів. Маса тіла становить 9—11 г, довжина тіла близько 10 см. Хвіст короткий, піднятий вгору, що надає птахові характерного вигляду. Ця пташка має чи не найбільше назв - латиною -Troglodytes parvulus, в Україні його звуть волове очко, кропив'янка, задерихвіст, царик, краль, волоочок, крілик, мишачок або мишачка. Не дивлячись на маленькі розміри, голос у птаха дуже гучний, спів – мелодійний - щоб було чутно на всю гніздову територію – а це майже пів гектара! В Україні осілий, кочовий та перелітний птах, корисний, бо поїдає багато личинок та лялечок комах, гусінь.
Цікаво, якщо птахи мають пару, то самці харчуються в нижній частині стовбура, самки – у верхній. Таким чином, самка витрачає більше часу та сил на пошук їжі. Самотні самки харчуються як самці, в нижній частині дерева. Ось лише кілька цікавих фактів з життя птахів, що населяють територію нашої країни. Тож звертаємо увагу на те, що відбувається навколо нас. До нових цікавих зустрічей.
| |
|
Всього коментарів: 0 | |