Чи знали ви, що 3 квітня проводиться День пошуку веселки? І це свято має традиційний щорічний характер? Свято пішло зі США. Сьогодні погода на більший частині нашої країни не сприяє пошуку веселки, але готуємось.
Кілька цікавих фактів про веселку, або райдугу:
- Веселка - це оптична ілюзія, вона не існує в конкретному місці на небі.
- Це одна, дві або декілька спектральних дуг, або кіл, якщо дивитися зверху, що спостерігаються на тлі хмари, яка розташована напроти Сонця.
- Вигляд веселки залежить від того, де ви стоїте і куди світить сонце. Воно зазвичай знаходиться позаду людини, яка спостерігає веселку.
- Веселка виникає одразу після або під час дощу.
- Ви ніколи не зможете дістатися до кінця веселки.
- У міфології веселка — символ посередництва між небом і землею.
- В українських давніх уявленнях та віруваннях — це рура чи смок, що тягне в хмари воду з потоків, ставів та криниць, а разом із водою і втягає часом і сторонні речі — рибу, жаб, каміння, які падають потім назад на землю.
- Якщо веселка впирається одним кінцем не у воду, а в суходіл, то це значить, що там є якесь джерело води. Пити ж із того джерела одразу після того, як із нього пила веселка, вважалось небезпечним.
- Подекуди у нас казали, що, як дійти до того кінця веселки, що впирається в воду, то осліпнеш.
- Як писав Драгоманов, "веселку уявляють у нас, як дорогу, що нею янголи сходять із неба черпати воду, яку потім виливають на сітку, через яку йде на землю дощ...
- Як виявляє й назва веселки, була вона в нас і символом радощів, веселості, бо ж і «небо, затемнене хмарами, стає веселіше, коли з'являється райдуга".
- Тому й звуть її не тільки веселка, але і веселуха, чи веселиця, все з одного пня «весел».
- Вірування в веселку, що п'є воду, відбилося і в Шевченка:
"Розкажи, як за горою сонечко сідає,
Як у Дніпра веселочка воду позичає".
Взагалі веселка - одне з найчарівніших явищ природи. Тож шукаємо веселку, радощі, надію на майбутнє завжди, попри всі негаразди, труднощі, розчарування. І не тільки на небі, а й в собі, в душі.
В цьому році в окремих регіонах веселку вже спостерігали. Наприклад, 26 березня на Хмельниччині можна було спостерігати подвійну веселку на пів кола.
Ділимося світлинами своїх знахідок веселки.
|
|