Свято японської культури в центральній міській бібліотеці
18 травня 2018 року в центральній міській бібліотеці відбулось чудове свято японської культури «Країна, де народжується сонце». Це свято, підготовлене разом з викладачами та студентами Артемівського коледжу транспортної інфраструктури, стало доповненням до низки заходів, проведених бібліотекою в 2017 році в рамках Року Японії в Україні.
Бахмутська центральна міська бібліотека давно має добрі партнерські стосунки з Державним вищим навчальним закладом «Артемівський коледж транспортної інфраструктури» в різних напрямках. Цього разу з метою детального ознайомлення з традиціями, культурою та звичаями Японії було разом підготовлено цікаву культурно – інформаційну програму: книжкову виставку-інсталяцію, перегляд презентації про історичне минуле країни, організовано конкурси та вікторини. Родзинкою свята був показ чайної церемонії,в якій прийняли участь працівники бібліотеки та Вузу. Переможці в літературній вікторині «Переведи з японської!» Реутова Аліна, студентка коледжу та учень 7 класу Бахмутської ЗОШ №1 Рибальченко Олександр були нагороджені почесною медаллю знавця японської поезії. Інші учасники також не залишились без подарунків. Організатори свята, начальник відділу обслуговування ЦМБ Голопьорова Валентина Іванівна, викладачі Артемівського коледжу транспортної інфраструктури Колосова Ольга Володимирівна, Ольховська Галина Михайлівна та ведучі, студенти коледжу – Ярова Аліна та Яровий Владислав вже в цьому році дали змогу школярам та студентам ще раз доторкнутись до історії та традицій японського народу, послухати японську поезію –хокку, прочитати пророцтва,написані японськими ієрогліфами.
Атмосфера на святі була теплою та дружньою, тому всі присутні висловили побажання,що такі заходи стануть доброю традицією,а зустрічі стануть частіше.
О.В.Колосова, викладач коледжу
|
День вишиванки в бібліотеці
17 травня ц.р. Україна святкує День вишиванки. Для українців вишиванка - не просто одяг. Це символ культури народу, спосіб самовираження, етнічної приналежності, символ роду, красоти і творчого розвитку. Сучасні майстри відтворюють старовинну традиційну українську вишивку, переносячи унікальні орнаменти на сучасні речі.
У цей день працівники центральної міської бібліотеки провели культурно – мистецьку акцію «День української вишиванки». Бібліотекарі вирішили не просто вбратися в національний одяг, а й провели просвітницьку роботу, спрямовану на відновлення національної пам’яті та традицій.
До Дня вишиванки на абонементі ЦМБ оформлена виставка одного експонату – вишиванки, якій вже близько 70 років. Ця вишиванка була виготовлена мешканкою села Хухра Ахтирського району Сумської області Зузою Наталією Андріївною у 50-ті роки ХХ ст. Інтерес представляє оригінальний крій рукава – з ластовицею, рукава оздоблені буфами, попереду – защипи. Ця вишиванка надана користувачем бібліотеки Захаровим С.Д.
В читальному залі до уваги користувачів представлена виставка творчих робіт бахмутчанки Жуганової Віри Василівни «Душа мого народу - рушники », де представлено понад 10 рушників. Це рушники з рослинним і геометричним орнаментом, виконанні у різних техніках шиття, різних кольорах і вирізняються особливим стилем та оригінальністю.
|
Бахмут- Нідерланди: столітня історія партнерств в книгах.
«Знати своє минуле заради майбутнього» -звучало рефреном в кожному виступі на презентації другого видання книги «STOUPKY.Четвёртое измерение», яка пройшла 15 травня в цетральній міській бібліотеці. Після першого видання пройшло 8 років і за ці роки завдяки ентузіастам і патріотам своєї малої Батьківщини:керівника ініціативної групи «Бахмутська сіль» Володимира Чорнозуба , секретаря Наталії Жукової та членів групи Світлани Овчаренко,головного редактора газети «Вперед», Михайла Кулішова ,спеціаліста по гірничо-промисловому краєзнавству,Ігора Корнацького,працівника краєзнавчого музею було знайдено багато нових цікавих документів і спогадів сучасників становлення соляної шахти в Ступках, уточнені прізвища і дати. З’явилась необхідність в доповненому виданні.. За фінансової підтримки громадян Нідерландів Пітера ван ден Ауденрайна та Ханеке Харт-ван ден Мейзенберг та українки Галини Бенци вийшло друге,доповнене видання . На презентації секретар Бахмутської міської ради Світлана Іванівна Кіщенко привітала ентузіастів з виходом книги і висловила думку ,що «без знання минулого світ для людей пустий» а також надію ,що це не останнє видання, а буде ще і третє, і четверте,загалом до останнього знайденого документу про соляну шахту»Петр Великий» . Після презентації кожен учасник одержав книгу з автографом редактора,а член ініціативної нідерландської групи з Пітер ван ден Ауденрайн декілька екземплярів передав в централізовану міську бібліотечну систему та в шкільні бібліотеки міста. На згадку про перебування в Бахмуті гості з Нідерландів сфотографувались з учасниками презентації.
|
Любій матусі
10 травня 2018 року в міській бібліотеці для дітей було гамірно від дзвінких дитячих голосів. В гості до бібліотекарів завітала малеча із дитячого садочка «Дзвіночок» і вихованці районного центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю.
Завітали вони на майстер-клас «Для моєї матусі від щирого серця», який був присвячений теплому і лагідному святу – Дню Матері. Бібліотекарі розповіли гостям про це свято і ознайомили з дитячими творами про мам: «Найласкавіші руки» В. Сухомлинського, «Мати» М. Підгірянки, «Про маму» В. Лучка, «Мама» М. Сингаївського та іншими. На майстер-класі дітлахи виготовляли листівку-сувенір «Любій матусі». Вони старалися, щоб подарунок для найріднішої людини на світі вийшов найкращим. Всі листівки були зроблені з великою любов’ю і будуть гарним подарунком для матусі.
По завершенню майстер-класу діти подивилися мультфільми і погортали яскраві пізнавальні журнали . Заходи, проведені в бібліотеці для дітей з інвалідністю, допомагають їм краще адаптуватися у соціумі.
|
Мрію, щоб світ був з війною не знайомий
7 травня 2018 року міська бібліотека для дітей до Дня Перемоги у Другій Світовій війні і Дня пам’яті і примирення провела комплекс заходів. Була оформлена виставка-музей «Ніколи знову», на якій представлені книги про війну, а також справжні документи, фото, нагороди учасників бойових дій. Ці раритетні матеріали надали бібліотекарі і читачі бібліотеки. Своє уявлення про війну учні школи мистецтв передали в малюнках, які були оформлені в тематичну виставку.
Спільно із школою мистецтв була проведена музична вітальня «Мрію, щоб світ був з війною не знайомий». Бібліотекарі прочитали гостям заходу вірші про війну, а викладач школи мистецтв Кольцова Г.В. ознайомила з історією створення воєнних пісень. У виконанні учнів школи звучали відомі і улюблені пісні «Смуглянка», «Катюша», «Эх дороги», музичні композиції «Дивлюсь я на небо», «Балада», «День Перемоги». Юні виконавці виконували їх з душею і отримали від глядачів гучні оплески.
Учні НВК №11, батьки, вчителі і читачі бібліотеки, присутні на заході, з трепетом розглядали воєнні нагороди і фото, ділилися враженнями і згадували своїх близьких, на долю яких випало воєнне лихоліття.
Пам'ять про війну жива, вона живе у спогадах людей, в книгах і піснях,тепер потрібно зберегти мир для нащадків.
|
« 1 2 ... 79 80 81 82 83 ... 182 183 » |