Зустріч призначає книга
З дитячих років книжка допомагає нам пізнати себе і зрозуміти світ, що нас оточує. Навіть в еру комп’ютерних технологій вона не перестає бути актуальною. За доброю традицією в ці дні проходить Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги. Цікаві заходи запропонувала центральна міська бібліотека. Протягом тижня для учнів І-ІІ курсів Бахмутського центру професійно - технічної освіти були проведені екскурсії відділами бібліотеки, представлена книжкова виставка з новинками української літератури «Книга – супутник нашого життя». З великим задоволенням присутні прийняли участь в літературній мандрівці «Наша країна в літературі», ознайомилися з тематичним переглядом «Незгасна зоря О.Гончара», що присвячений 100-річчю з дня народження великого письменника.
Молодь прийняла активну участь в ситуаційній грі «Твоє здоров’я», адже здоровий спосіб життя - це актуально, модно, престижно. «Мозковий штурм», відеоролик нікого не залишив байдужим.
Інтернет-центр підготував інформаційне повідомлення до Міжнародного дня Інтернету. Бібліотекарі розповіли про те, хто, коли і як створив глобальну комп’ютерну мережу, як не заблукати у Всесвітньому павутинні, хто є покровителем скарбниці людського знання. Кожний учасник заходу отримав пам’ятки з правил безпеки при роботі в Інтернет та мережевого етикету.
|
День гумору та Міжнародний день птахів
День гумору та Міжнародний день птахів відмітили 1 квітня в центральній міській бібліотеці. На захід завітали постійні користувачі бібліотеки та члени Українського товариства глухих з дітьми.
Бібліотекарі підготували довідкове повідомлення про свята, які припадають на 1 квітня. Їх в календарі значна кількість - починаючи від найбільш відомого Дня гумору до народного звичаю пробудження домовика. Але найбільшу увагу приділили історії саме Дня гумору та Міжнародного дня птахів.
Відзначення дня птахів в бібліотеці вже традиційне. В цьому році мова йшла про збереження птахів і взагалі тваринного світу. Класичним прикладом варварського відношення до природи є доля птаха маврикійський дронт, або додо.
Наприкінці було запропоновано переглянути фільм, який поєднав у собі теми сміху та птахів. Це комедія «День додо».
Присутні з цікавістю прослухали інформацію та переглянули вищеназваний фільм.
|
Всесвітній день поезії – в центральній бібліотеці
У кожного з нас в житті бувають хвилини, коли хочеться відійти від поточних проблем і поринути в інший, неспокійний і хвилюючий світ – світ поезії. Що і зробили 23 березня члени клубу «Ліра», що діє в центральній міській бібліотеці, та багаточисленні гості. Адже поезія – це, напевно, одне з найбільш геніальних досягнень людства.
На вечорі звучали вірші відомих поетів у виконанні Калюжної Лариси, Бобрицької Тамари, Сагалаєвої Маргарити. Гатченко Віталій, поет із Сіверська, Коротунов Михайло із Горлівки, бахмутські поети Голенко Ніна, Тесленко Олександр, Зайцева Діна, Костенко Ліліана, Щербаков Ігор представили до уваги слухачів свої нові вірші. Наймолодша учасниця зустрічі Стеганцова Ганна, що з великим натхненням прочитала свої перші вірші, зірвала гучні оплески присутніх. Протягом вечора звучали пісні у виконанні харизматичного Олександра Друпа та талановитого і неперевершеного Валентина Овсянікова.
Тепла та затишна атмосфера вечора, сподіваємось, надовго залишиться в серцях всіх присутніх, а поетів та музикантів надихне на нові творіння.
|
День «Франкофонії» у центральній бібілотеці.
В рамках «Французської весни в Україні» центральна міська бібліотека разом з Горлівським інститутом іноземних мов Донецького Державного педагогічного університету підготували чудове свято французької мови «Франкофонія», яке традиційно відзначається 20 березня. На свято були запрошені студенти Артемівського коледжу транспортної інфраструктури, старшокласники НВК №11 і ЗОШ №10.
Відкрила свято завідуюча кафедри французької та іспанської мови Потреба Надія Анатоліївна. Вона розповіла про історію започаткування свята. Презентацію про франкофонію з тестовими питаннями про мовну палітру в різних країнах світу підготували студенти ВУЗу Мороз Ярослав та Городилова Анна.
Презентацію з відеорядом про французький живопис, літературу, театр, музику та кінематограф представила бібліотекар центральної міської бібліотеки Яковлєва Наталя. Вона запросила студентів скористатися фондами бібліотеки та відвідати Клуб любителів кіно, де також демонструються фільми французьких режисерів.
С творчістю казкаря Шарля Перо, з його незвичайним трактуванням сюжетів казок познайомила студентка Сохацька Інна. Присутні жваво відповідали на питання вікторини по творчості французького письменника.
Привернула увагу учасників заходу виставка – інсталяція «Французька весна 2018».
|
Хай щастю не буде кінця
20 березня світ святкує Міжнародний день щастя. Це свято виросло з ініціативи королівства Бутан та було проголошено ООН у 2002 році. Для України це доволі нове свято, але воно вже набуває виразних національних ознак.
В центральній міській бібліотеці для користувачів оформлена виставка-привітання «Хай щастю не буде кінця» з побажаннями в листівках-щасливках. Хто б не отримав листівку-щасливку – може зрозуміти, що слова підтримки та розуміння можуть бути проявом турботи, добропорядності та поваги один до одного.

|
« 1 2 ... 81 82 83 84 85 ... 182 183 » |