З розвитком суспільства до людей  прийшло розуміння, що Земля не є надто великою, вона – наш спільний дім, в якому всі люди – сусіди. У безмежному морі різноманітних культур, релігій, думок, ідей, що належать людям різних країн на планеті, на допомогу має прийти «рятувальне коло» толерантності. Ще у ХVIII ст. французький філософ-просвітитель Франсуа-Марі Вольтер сказав свою знамениту фразу: «Ваша думка для мене глибоко ворожа, але за Ваше право висловити її я готовий віддати своє життя». Толерантність – це повага, сприйняття та розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм самовираження та самовиявлення людської особистості. І сьогодні, у Міжнародний день толерантності, хочеться ще раз нагадати про важливість дотримання принципів толерантності, тому що це є  яскравий показник ступеню демократичності кожної держави й одна з умов її розвитку.

Для того, щоб досягти успіху у власному житті, не витрачати сил на конфлікти, «побутові війни», кожному доцільно сформувати у собі толерантність як рису характеру. Для цього необхідно: бути готовими до того, що всі люди різні – не кращі й гірші, а просто різні; навчитися сприймати людей такими, якими вони є, не намагаючись змінити в них те, що нам не подобається; цінувати в кожній людині особистість і поважати її думки, почуття, переконання незалежно від того, чи збігаються вони з нашими; зберігати «власне обличчя», знайти себе і за будь-яких обставин залишатися собою.

Бібліотеку часто називають територією толерантності, тому що це відкритий простір для спілкування, де панує атмосфера доброзичливості та рівності. І щоб зрозуміти всю глибину цієї проблеми, краще звернутися до літературних аргументів. В оповіданнях, повістях та  романах описані різні життєві ситуації, де на прикладах головних героїв можна побачити, чим є толерантність в реальному житті. Може бути, що прочитавши ці книги ви знайдете відповідь на ці та інші питання!

Запрошуємо до центральної міської бібліотеки!

 

 

Категория: Масові заходи | Просмотров: 384 | Добавил: AdministratoR | Дата: 16.11.2021 | Комментарии (0)

#Українськийінституткниги

 

Так захопливо пізнавати внутрішній світ людини – її духовну сутність, довгі стежинки життя, оточення, слід на цій землі, співмірний із вічністю, особливо, якщо це особистості геніальних українців. Занурюватись у таку царину допомагають книги з серії «Знамениті українці», що надійшла від Українського інституту книги.

Українська королева поезії, жива легенда літератури, ключова фігура шістдесятників, принципіальна і горда. ЇЇ лірику знають декілька поколінь українців, рядки з  її  віршів можна почути в піснях та романсах, а скільки цитат з її творів уже стали афоризмами!

Ось така Ліна Василівна Костенко! Книга Олега Кудріна «Ліна Костенко»  – це можливість осягнути творчу особистість поетеси із позицій її внутрішнього «Я» на фоні історичного ракурсу. Її душі притаманні рідкісне поєднання ніжності й твердості, творчий і моральний максималізм, безкомпромісність. Читаючи книгу, маємо змогу познайомитись із дитинством, студентськими роками молодої Ліни, побачити її в ролі дружини й мами; відкрити для себе її чисті якості справжнього громадянина й патріота своєї країни; відчути витончену Людину з її думками, хвилюваннями, радощами й болем. На думку Кудріна, велич Ліни Костенко в українському бутті полягає ще й у тому, що вона перекодовує нашу історію: годі рюмсати, треба тримати «лінію оборони» і невпинно йти далі.

Тож, дорогі друзі, гостинно запрошуємо до центральної міської бібліотеки всіх прихильників  українських талантів. Бажаємо вам гарно провести час з новою книгою!

Категория: Масові заходи | Просмотров: 382 | Добавил: AdministratoR | Дата: 10.11.2021 | Комментарии (0)

#Українськийінституткниги

9 листопада вся Україна святкує День української писемності та мови! Українська мова й писемність - це здобуток культури, основа духовного багатства народу. Її корені  виходять з далекого минулого,  що сьогодні стало  дорогоцінними реліквіями історії та культури. 

Продовжуючи традиції збереження рідного слова, Бахмутська центральна міська бібліотека  провела голосні  читання «Буде мова рідна жити у віках» та підготувала для користувачів літературну викладку «Українська література: від класики до сучасності». На ній представлені видання української класики та твори сучасних авторів, які допоможуть відчути живу душу мови, її красу і повноту, співучість і поетичність, глибину і багатство.

Треба відзначити, що більшість книг отримана від Українського інституту книги в рамках Програми поповнення бібліотечних фондів.

    

Категория: Масові заходи | Просмотров: 452 | Добавил: AdministratoR | Дата: 09.11.2021 | Комментарии (1)

12 листопада відзначається день синиць. Тому чергове заняття в екологічному лекторії «Природа та ми» було присвячене саме синицям.

7 листопада учасники лекторію зібрались в читальному залі бібліотеці, щоб познайомитися з цими цікавими пташками, які живуть поруч з нами. І хоча вони знайомі  нам з дитинства, але, виявляється, ми дуже мало знаємо про цих корисних, яскравих пташок. Присутні дізнались багато цікавих фактів з життя синиць, познайомилися з різними видами, такими як блакитна синиця, московка, сіра синиця, довгохвоста синиця, усата та багато іншими. А чубата синиця обрана в Україні символом 2021 року. Особливий інтерес викликав процес годування та догляду за пташенятами. Присутні також розповіли про свої спостереження за цими пташками.

Взагалі учасники лекторію висловили побажання і надалі дізнаватись про тварин, які живуть в нашому краї, хоча і не забувати про екзотичних тварин, бо це теж дуже цікаво.

Тож запрошуємо всіх любителів природи долучатися до занять в бібліотечному еколекторії «Природа та ми». Слідкуйте за оголошеннями.

Категория: Масові заходи | Просмотров: 352 | Добавил: AdministratoR | Дата: 07.11.2021 | Комментарии (1)

Шановні любителі природи!

Центральна міська бібліотека запрошує на чергову зустріч в екологічному лекторії «Природа та ми», яка присвячена пташкам синицям.

Категория: Масові заходи | Просмотров: 326 | Добавил: AdministratoR | Дата: 05.11.2021 | Комментарии (0)

« 1 2 ... 41 42 43 44 45 ... 182 183 »