#тижденьчитання
#знайдисвоюкнижку
У фонді центральної міської бібліотеки м. Бахмут є раритетні книги, видані ще в ХІХ – першій половині ХХ столітті. Ми дбайливо зберігаємо їх, бо це вже історія, і не тільки видавничої справи, але й історія бібліотек, історія нашого міста.
Серед таких видань є одна дуже цікава книжка. Скромна, маленька у сіро-зеленій обкладинці, пожовтілий від часу папір, тираж всього 15 тис. прим. Один з примірників якимось чудом потрапив до центральної міської бібліотеки. За штампами на титульному листі можна дізнатись про те, які бібліотеки були свого часу в нашому місті. Ця книга - п'єса видатного французького драматурга Ежена Скріба «Склянка води».
«Склянка води, або Причини та наслідки» — одна з найкращих комедій Скріба. Надзвичайно цікава за змістом, зі складною, але в той же час чіткою інтригою, вона належить до небагатьох його історичних п'єс. Але «історія» в ній лише фон, на якому розігрується майстерно побудована дія, лише привід для блискучої сценічної інтриги, мистецтвом якої Скріб володів з такою досконалістю.
Вперше п’єса «Склянка води» була поставлена в Парижі в театрі «Комеді Франсез» у 1842 році і мала величезний успіх.
В 1957 році відбулась вистава у Малому театрі, за якою знято художній фільм.
Тож пропонуємо вам прийти до бібліотеки на вул. Миру, 28, взяти до рук це рідкісне видання та переглянути фільм «Склянка води» у Клубі шанувальників кіно 16 грудня о 17.00.

|
Національний тиждень читання
15 грудня відчуйте «Магію читання», знаходьте свою книгу, читайте, насолоджуйтесь, відпочивайте в центральній бібліотеці м. Бахмут, вул. Миру, 28.

#тижденьчитання
#знайдисвоюкнижку
|

28 листопада виповнюється 140 років від дня народження австрійського письменника, критика, автора численних белетризованних біографій Стефана Цвейга (1881-1942).
Стефан Цвейг належав до того покоління європейських письменників, літературна популярність яких почалася разом з XX століттям. Цвейг займає значне місце у світовій літературі як талановитий письменник, і особливо як письменник, що стоїть біля витоків жанру романізованої біографії. Він є яскравим представником австрійської літератури поряд з Кафкою, Музілем, Додерером.
Цвейг до кінця життя залишився гуманістом, антифашистом. Він проповідував філософію розумності, неприйняття війни, йому були дуже близькі космополітичні погляди, довгий час Цвейг вважав себе громадянином усього світу, тому з болем і розчаруванням дивився на бійню між своїми європейськими «братами». Віра в людину, в моральність і чистоту все його життя були його релігією.
Цвейг пережив багато чого в своєму житті, і, треба віддати йому належне, пережив з гідністю. Він залишився вірним собі до кінця, незважаючи на розчарування останніх років. Навіть у складні часи Цвейг продовжував свою письменницьку працю, написавши і видавши величезну кількість найцікавіших новел, романів і біографій. Він боровся, як міг, за свої переконання, та коли Цвейг зрозумів, що боротьба марна, він пішов, покінчивши життя самогубством. Але його твори продовжують служити його переконанням, його справі. У центрі його творів - людина. Пройняті психологізмом, роботи Цвейга вчать приймати людину такою, якою вона є, з її слабкостями і з її силою, вчать замислюватися, що рухає людиною, коли вона чинить так, а не інакше, вчать відчувати і проникати глибше в душі людей.

|
20 листопада в центральній міській бібліотеці відбулася чергова зустріч у клубі мандрівників «Подорожуємо разом». Члени клубу на півтори години занурились у життя одного з найбільших міст України, колишню столицю і великий центр сучасного ділового та культурного життя – чудовий Харків. Цікаву і змістову розповідь з відеопрезентацією про історію міста, його пам’ятки архітектури і культури, мальовничі парки та музеї підготувала бібліотекар Алексєєва О. Присутні мали змогу віртуально прогулятись старовинними вуличками Харкова, помилувалися красивими будівлями, фонтанами, сучасними скверами міста. З зацікавленням слухачі переглянули відеофільми: «Харківські історії. Парк Горького», «Фельдман ЕкоПарк. Бал хризантем», послухали гімн Харкова у виконанні Н. Могилевської та пісню про улюблене рідне місто акторки та співачки, народної артистки Людмили Гурченко. Спілкування було дуже цікавим і залишило незабутні враження.

|
« 1 2 ... 40 41 42 43 44 ... 182 183 » |