"Сон необхідний для здоров'я". 

Під таким гаслом проходить в цьому році Всесвітній день сну. 

Так, є, виявляється, в нашому календарі і такий день. І відзначається він за ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) з проблем сну і здоров'я в п'ятницю березня перед днем весняного рівнодення. В 2023 році Міжнародний день сну припадає на 17 березня.

Можна пошуткувати з цього приводу, але сон - дуже важлива річ для здоров'я людини. Нехтувати сном неможна. Тому в цей день фахівці привертають увагу людства до проблем сну, недосипання та безсоння, закликають людство до здорового способу життя. 

За даними медичної статистики в світі від тих чи інших порушень сну страждає вже більше 50% всього населення, за останні 100 років загальний час нічного сну зменшився на 20%! 

У середньому кожна людина проводить уві сні третину свого життя. На думку вчених, ідеальна тривалість сну дорослої людини становить 7-8 годин на добу. Деякі фахівці вважають, що жінкам потрібно додаткова година сну, тому що вони більш емоційні. Дітям для нормальної роботи організму необхідно спати не менше 10 годин на добу.

Безсоння, або, по-науковому, інсомнія, тягне за собою зниження концентрації уваги, дратівливість, поганий настрій, призводить до зниження імунітету в цілому.

Втрата всього лише 4 годин сну знижує реакцію на 45%. Погіршується пам’ять, можливе загострення різних захворювань. Недостатня кількість сну в дитячому віці може спричинити за собою відставання в рості і уповільнення фізичного розвитку.

Майже кожна доросла людина хоча б раз в житті страждала від безсоння. І це дуже серйозна проблема. 

Стара істина говорить, «сон - найкращі ліки», бо саме спокійний нічний сон є необхідною умовою для того, щоб імунний захист організму проявляв свої здібності самим найкращим чином.

Для українців останній рік став найскладнішим і з точки зору сну. Який може бути сон, коли точаться бойові дії, під бомбами та ракетами, в чужих оселях, коли гинуть найдорожчі люди, діти, коли зруйноване все життя, понівечені наші міста та села. Коли втрачаються надії на майбутнє, а розпач і горе рве сердце і душу на шматки! 

В такій надскладній ситуації сон теж допоможе врятувати здоров'я, зберегти себе як особистість. 

Ось кілька порад від НСЗУ та фахівців. 

Постійний стрес, переїзди, різка зміна способу життя та нічні сирени можуть негативно позначитися на здатності нормально спати. Що можна вдіяти? 

Дотримуйтесь графіка сну. Лягайте спати і вставайте щодня в той самий час, у будні та вихідні. Звісно, в умовах війни важко організувати здоровий сон, проте щоразу, коли у вас є можливість поспати, скористайтеся нею.

Не лягайте спати голодними або щойно поївши, уникайте важкої їжі за дві години до сну. Пам’ятайте, що нікотин і кофеїн порушують сон. 

Якщо ви в безпеці, робіть фізичні вправи, вони позитивно впливають на здатність заснути. 

Гігієна сну - це тиша, темрява, провітрена кімната і комфортна температура.

Це відмова від ґаджетів за кілька годин до сну, оскільки штучне блакитне світло від екрана виснажує організм і знижує кількість мелатоніну - гормону, який відповідає за здоровий сон. 

Не варто переглядати новини у режимі 24/7, адже це підвищує панічні настрої, тривогу та відчуття страху за близьких та себе.

Психолог Гольцберг радить навіть дорослим щось помалювати (розмальовки-мандали). Іноді людина засинє прямо над малюнком.

Ще можна пробувати читати щось нудне чи дивитися нудне кіно.

Утриматись від емоційного навантаження. Якщо ви полюбляєте дивитись фільми чи серіали перед сном, то оберіть якусь комедію. Фільми жахів, трилери, детективи — вас так захоплять, що буде зовсім не до сну.

Якщо порушення сну триває досить довго, треба звернутися до свого сімейного лікаря - він допоможе виявити причину безсоння та призначить необхідне лікування або направить до вузького фахівця.

Ще раз наголошуємо - не нехтуйте сном, навіть заради важливих справ, тим більше заради блукання у соцмережах, різних месенджерах, захоплюючих фільмів тощо. 

Бувайте здорові, міцного спокійного сну!

Категория: Масові заходи | Просмотров: 195 | Добавил: AdministratoR | Дата: 17.03.2023 | Комментарии (1)

Я, Центральна міська бібліотека Бахмутської міської ТГ, найстарша бібліотека м. Бахмут. Я не знаю точної дати свого створення, але в 1926р. вже згадується Центральна окружна бібліотека. 

Я разом зі своїми бібліотеками-філіалами завжди в центрі подій свого міста. Бахмутські бібліотеки роблять значний внесок в розбудову міста, є осередками культурного та громадського життя, інформаційними та освітніми центрами.  ... Читати далі »

Категория: Масові заходи | Просмотров: 191 | Добавил: AdministratoR | Дата: 25.02.2023 | Комментарии (0)

Ранок 24 лютого 2022р. Я прокинулася, того дня настрій був трохи сумний, бо цей день - день нашого весілля. Але мій чоловік пішов з життя ще у 2018р., з тих пір в цей день мені сумно і боляче. 

Хоча життя триває, я збиралася на роботу. За планом у нас була нарада при директорові, потім привітання з 8 Березня. Більше такої нагоди зібратися усім колективом до свята вже не буде. В бібліотеці все було підготовано до святкового чаювання, навіть торти в холодильнику стояли. 

Аж раптом дзвінок директора. Я одразу трохи захвилювалася, бо так рано директор додому без причини дзвонити не буде. Але й гадки не мала допустити, що вона повідомить про війну в нашій країні. Я спочатку і не повірила зовсім. На жаль, це була страшна правда.  ... Читати далі »

Категория: Масові заходи | Просмотров: 174 | Добавил: AdministratoR | Дата: 24.02.2023 | Комментарии (0)

2 лютого відзначається цікава дата - Всесвітній день водно-болотних угідь. Часто виникає питання - чому саме ці території заслужили таку увагу. Хоча є інші подібні дати - день водних ресурсів, день лісів, день гір тощо. Але про ці дні згадують рідше. 

Всі екосистеми, які існують на нашій планеті, дуже важливі. І, на жаль, їх становище викликає обгрунтовану тривогу фахівців. Але екосистема, що має таку не зовсім зрозумілу назву - водно-болотні угіддя, знаходиться в найбільш критичному стані. Ці угіддя найбільш вразливі, вони найбільше потерпають від забруднення, від негативного впливу людини. І вони найшвидше зникають з обличчя нашої планети. Хоча за своїм значенням для людства вони чи не самі важливі. 

В 2023р. цей день проводиться під девізом "Настав час відновлювати болота" і знаковою цифрою 7 - 7 ключових переваг, які надають нам водно-болотні угіддя, 7 найкращих практик, як це зробити, та 7 гравців, які повинні та можуть відновити болота. 

В Україні зараз йде війна, гинуть люди, понівечені наші міста і села. А якої шкоди зазнали наші природні ресурси! Згорілі ліси, загиблі тварини, забрудненні річки та озера. З-за бойових дій виїхали не тільки люди, але й тварини, птахи кидають свої звичні місця існування. І нам вже зараз треба думати над тим, як ми будемо відновлювати наші природні ресурси. Щоб знову у відроджений Бахмут повернулись лебеді і дарували його мешканцям чудові миттєвості спілкування з природою. 

Що таке водно-болотні угіддя, чому вони мають таке велике значення і що треба робити для їх збереження та відновлення, можна дізнатись з презентації, яка створена за матеріалами сайта Всесвітнього дня водно-болотних угідь. 

Більше інформації, чудових фотографій зі всього світу можна знайти на сайті https://www.worldwetlandsday.org/

Долучайтесь до відновлення водно-болотних угідь. 

Категория: Масові заходи | Просмотров: 593 | Добавил: AdministratoR | Дата: 02.02.2023 | Комментарии (0)

Вітаємо з Днем Соборності, з днем єднання українських земель. Всім нескінченного щастя, міцного здоров'я, благополуччя. Нехай життя в нашій чудовій країні буде для шкірного в достатку, радості, спокою. Нехай завжди над нашими землями світить сонце, і всім нам тут буде світло, тепло і затишно!

Категория: Масові заходи | Просмотров: 161 | Добавил: AdministratoR | Дата: 22.01.2023 | Комментарии (0)

« 1 2 ... 21 22 23 24 25 ... 182 183 »