Християнські лідери з 34 країн оголосили 2020 рік – «Всесвітнім роком Біблії». Мета такої глобальної ініціативи – відновити цінність Святого Письма в традиційно християнських культурах, де діти все більше зростають без впливу Євангелія або біблійного світогляду.

 «Всесвітній рік Біблії» також підтримав Папа Римський Франциск.

В рамках ініціативи в 2020 році багато міжнародних служінь будуть надихати як віруючих, так і невіруючих читати Писання. Також пройдуть кілька масштабних заходів на стадіонах.

Ініціатором «Всесвітнього дня Біблії» став Нік Холл, лідер руху PULSE, євангеліст, якого називають «Біллі Гремом цього покоління». В інтерв’ю Fox News він розповів, що його надихнула бесіда з Франсисом Чаном про те, як читання Святого Письма може об’єднати церкву в Америці і вирішити багато проблем, з якими стикається країна.

«Все в нашій вірі засноване на Писанні, але так багато в нашому житті немає», – сказав він. – Ми живемо, грунтуючись на хороших ідеях або хороших розмовах, навіть просто ходити до церкви недостатньо. Якщо ви йдете до церкви, і все, що ви робите, це слухаєте проповідь, ви втрачаєте. Вам потрібен щоденний хліб. Бог хоче говорити з тобою».

Організатори сподіваються, що «Всесвітній рік Біблії-2020» стане початком десятиліття Біблії від 2020 до 2030 року.

Незважаючи на те, що Біблія є однією з найдавніших книг (написана кілька тисячоліть тому), до сьогоднішнього дня вона залишається найвідомішою і найбільш читаною у світі. Слово «біблія» в перекладі з грецької означає «збірка книг». І справді, Священне Писання – це повне зібрання Богонатхнених книг релігійного, історичного та повчального змісту, написаних багатьма авторами. Вони жили не в один час, відрізнялись соціальним становищем, мали неоднакову освіту, належали до різних національностей і культур. Серед священнописців є царі (Соломон, Давид), рибалки (Петро та Іван), пророки (Мойсей, Ісая, Даниїл), пастух (Амос), лікар (Лука), полководець (Ісус Навин). Попри те, що переважна більшість авторів не були знайомі між собою, вони ні в чому не суперечать один одному, а тільки доповнюють вчення.

На українську землю Біблія прийшла з Візантії. У Київській Русі вона (богослужбові тексти) поширювалася старослов’янською мовою у перекладі, здійсненому в IX ст. братами Кирилом та Мефодієм. У XII ст. було завершено переклад інших її частин.

Хоч в Україні було досить розвинуте книгодрукування, Біблію переписували від руки до XIX ст. Таких раритетних книг існує кілька тисяч. Серед найвідоміших – Остромирове Євангеліє, Реймське Євангеліє. Стараннями відомого діяча східнослов’янської культури Івана Федорова вперше надруковано в Україні (м. Львів) «Апостол» (1574), що за змістом є частиною Нового Заповіту.
Переклад Біблії українською мовою був здійснений у другій половині XIX ст. Над перекладом працювали Маркіян Шашкевич, Іван Нечуй-Левицький, Михайло Максимович. Помітний доробок у цій царині Пантелеймона Куліша й Івана Пулюя, завдяки яким у 1880 р. вийшло «Святе Письмо Нового Завіту», у 1903 р. – Старий Завіт, а роком пізніше – вся Біблія. Через кілька десятків років до цієї роботи долучився політичний, громадський і церковний діяч Іван Огієнко (митрополит Іларіон), який у липні 1940 р. завершив її.

Цікаві факти про Біблію.
*Біблію писали 40 авторів.
*Всього в Біблії 66 книг: 39 з них становлять Старий Заповіт, написаний арамейською мовою (іврит), пізніше перекладений на грецьку, та 27 книг Нового Заповіту, які з-під пера апостолів вийшли давньогрецькою.
*Біблія є найбільш видаваною книгою. Щоденний її наклад становить 32876 примірників, тобто кожної секунди у світі друкується одна Біблія.
*Загальний тираж Біблії на сьогодні становить близько 8 мільярдів.
*Біблія перекладена 2900 мовами.
*Українською мовою Біблію було повністю надруковано у 1962 році.
*Найстаріша людина в Біблії – Мафусаїл. Він помер у віці 969 років.
*Всесвітній потоп стався близько 4300 років тому.

 

Категория: Оголошення | Просмотров: 425 | Добавил: AdministratoR | Дата: 19.05.2020 | Комментарии (0)

Бібліотекарі Бахмутської ЦБС намагаються пристосуватися до роботи в незвичайних умовах карантину, тому активно вивчають досвід колег з усієї країни он-лайн, дотримуючись соціальної дистанції. На фото – провідні фахівці ЦБ під час вебінару  «Як бібліотеки згуртовують громаду під час карантину», який був організований прес-клубами бібліотек проєкту ПУЛЬС/IREX та ВГО  «Українська бібліотечна асоціація».  Найбільш цікаві активності будуть впроваджені в міських бібліотеках.

Категория: Масові заходи | Просмотров: 369 | Добавил: AdministratoR | Дата: 19.05.2020 | Комментарии (0)

Наша читачка Алла Овсянникова підтримала челендж «Моя родина у роки війни».Ми запрошуємо усіх бажаючих надсилати свої відео про родичів, які захищали Батьківщину у роки Другої світової війни. Наша електронна адреса - bahmutlibrary@gmail.com.

 Приєднуйтесь! Чекаємо на ваші відеоматеріали!

 #ДеньПеремоги #Друга_світова_війна #Моя_родина

Категория: Оголошення | Просмотров: 381 | Добавил: AdministratoR | Дата: 19.05.2020 | Комментарии (0)

Шановні жителі міста!

Від Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни Бахмутька міська ЦБС запускає челендж «Моя родина у роки війни».

Ми запрошуємо усіх бажаючих надсилати свої відео про родичів, які захищали Батьківщину у роки Другої світової війни. Наша електронна адреса - bahmutlibrary@gmail.com.

Челендж розпочинає начальник відділу обслуговування центральної міської бібліотеки Голопьорова Валентина Іванівна.

Чекаємо на ваші відеоматеріали!

Категория: Оголошення | Просмотров: 367 | Добавил: AdministratoR | Дата: 19.05.2020 | Комментарии (0)

Просмотров: 334 | Добавил: AdministratoR | Дата: 19.05.2020 | Комментарии (0)