Стало доброю традицією щороку проводити в наших бібліотеках заходи, присвячені Міжнародному дню рідної мови, проголошеного на конференції ЮНЕСКО в 1999 році у Парижі.
18 лютого в центральній міській бібліотеці зібрались на свято «Відкрий, о рідна мово, свої скарбниці золоті!», ті , хто від роду знає, любить і поважає свою рідну мову: українці і росіяни, білоруси і поляки, грузини і греки та євреї.
Свято почалося з ознайомлення з «книжковими островками», де була представлена перекладна література з фондів бібліотеки та на мові оригіналу тих національних меншин, які проживають у нашому місті.
Окремо були виділені островки з подарованими книгами, які були зібрані для артемівських бібліотек волонтерською групою НАЕК «Енергоатом», народозавчо-просвітницьким центром «Факел Марії», в ході проведення акції «Український простір» на Львівському форумі видавців - 2014 та співробітниками СБУ.
Також, на цьому святі представник волонтерської групи «Бахмут український» Ганна Бокова передала в дар бібліотеці від Ліги українських меценатів та української видавничої спілки ім. Юрія Липи сучасну нову літературу.
Присутні з цікавістю знайомились з новинками літератури, представленою на цих островках, бажаючі мали змогу взяти вибрану книгу для читання вдома.
Далі свято продовжилось виступами школярів НВК №11, Опитнянської ЗОШ, школи-интернату №1, студентів коледжу транспортної інфраструктури, працівників бібліотеки та ЦТДЮ, які читали вірші на різних мовах. В залі лунала милозвучна українська, дзвінка білоруська, могутня російська, самобутня грузинська.
Колишній викладач російської мови та літератури, наш постійний читач - Калюжна Лариса Пилипівна з натхненням прочитала російською мовою уривки з творів О. Пушкіна та українською гуморески П. Глазового.
Присутні в залі бурхливими оплесками вітали всіх виконавців.
Своєрідним виступом відзначились представники єврейської меншини, які виконали пісню «Хава Нагила» і весь зал підспівував їм.
Завершилось свято музичним подарунком від студентів музичного училища ім. І. Карабиця. На акордеонах вони виконали варіації на тему карпатських пісень.
|
До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав в читальному залі бібліотеки-філіалу №7 було проведено урок-пам'ять «Сповідь солдатських сердець». На урок були запрошені воїни-інтернаціоналісти Тукила Микола Семенович, Кротов Анатолій Миколайович, Клімов Олександр Юрійович, Мєщанінов Валерій Вікторович, Чеботенко Володимир Іванович.
Завідуюча бібліотекою Мамонова Л.М. надала історичну довідку про війну в Афганістані.
Воїни-афганці поділились спогадами про страшну війну, про службу в Афганістані, про друзів, що не вернулися з тієї війни. Своїми розповідями вони розкрили трагедію війни, внутрішній світ воїнів-афганців, їхню неймовірну тягу до життя.
Школярі познайомились з книгою пам’яті воїнів-інтернаціоналістів Артемівського району, які загинули на афганській землі, а також хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих воїнів-земляків.
В кінці заходу школярі побажали воїнам здоров’я, миру, злагоди, добробуту, душевного спокою
Гостям вручили квіти, солодощі та сувеніри, які виготовили кружковці ЦДЮ.
Завідуюча бібліотекою-філіалом №7 Мамонова Л.М.
|
12 лютого в бібліотеці-філіалі №4 відбувся урок мужності «Війна афганська скінчилась та залишились лицарські серця», присвячений Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Учасники заходу, учні 8 - го класу ЗОШ №24, переглянули відео-сюжети документальної хроніки про події афганської війни та уривки з художніх фільмів «Репортаж судьбы», «Афганский излом», «9 рота».
До уваги присутніх бібліотекар представила книгу Доброва П.В., Суюсанова Л.И. «Судьбы опаленные войной», яка була видана з ініціативи Донецької обласної організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів). Книга містить унікальну підбірку матеріалів про страшну десятирічну війну, жахи якої досі збурюють суспільство. Крім того, у виданні міститься статистична та фактична інформація про загиблих і тих, що вижили на війні донеччан.
Під час заходу, хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх загиблих воїнів інтернаціоналістів, які приймали участь не тільки в афганській війні, а й у миротворчих операціях.
|
24 января в читальном зале центральной городской библиотеки начал работу Клуб любителей путешествий. Первое занятие прошло по теме «Откройте для себя Италию». Это одна из самых романтичных и посещаемых стран мира, страна-музей, бережно хранящая следы могучей Римской империи и необыкновенные культурные традиции. Своими воспоминаниями о путешествиях в города Италии поделились библиотекарь Голоперова Валентина Ивановна, геолог Носова Вера Ростиславовна и микропалеонтолог Косенко Зоя Андреевна. Путешественницы рассказали о Милане и его средневековом замке Сфорцеско, о всемирно-известном оперном театре Ла-Скала, о загадочной, прекрасной Венеции и необыкновенной Флоренции, о столице «цветочной Ривьеры» - Сан-Ремо- городе цветов и песенных фестивалей , о древнем Риме с его Форумом и Капитолием, развалинами Колизея и Колоннами Трояна , о раскопках и музее г. Помпеи.Изюминкой заседания клуба было исполнение Лютовым Анатолием Сергеевичем оперных арий на итальянском языке. Интересным было то , что рассказ путешественниц сопровождался показом на экране видов Италии, запечатленных на фотографиях. Ведущая предложила присутствующим насладились красотами этой удивительной страны и совершить виртуальную экскурсию «Италия за 15 мину. В конце заседания члены клуба с удовольствием просмотрели интересный, познавательный фильм «Рим и Венеция».
Уважаемые горожане 21февраля в 14.00 приглашаем Вас вместе с нами совершить путешествие по очаровательной Бельгии. Встреча обещает быть интересной!
|
|