15:20
Центральна міська бібліотека відсвяткувала Міжнародний день рідної мови

 

   Стало доброю традицією щороку проводити в наших бібліотеках заходи, присвячені Міжнародному дню рідної мови, проголошеного на конференції ЮНЕСКО в 1999 році у Парижі.
18 лютого в центральній міській бібліотеці зібрались на свято «Відкрий, о рідна мово, свої скарбниці золоті!», ті , хто від роду знає, любить і поважає свою рідну мову: українці і росіяни, білоруси і поляки, грузини і греки та євреї.
Свято почалося з ознайомлення з «книжковими островками», де була представлена перекладна література з фондів бібліотеки та на мові оригіналу тих національних меншин, які проживають у нашому місті.
Окремо були виділені островки з подарованими книгами, які були зібрані для артемівських бібліотек волонтерською групою НАЕК «Енергоатом», народозавчо-просвітницьким центром «Факел Марії», в ході проведення акції «Український простір» на Львівському форумі видавців - 2014 та співробітниками СБУ.
Також, на цьому святі представник волонтерської групи «Бахмут  український» Ганна Бокова передала в дар бібліотеці від Ліги українських меценатів та української видавничої спілки ім. Юрія Липи сучасну нову літературу.
Присутні з цікавістю знайомились з новинками літератури, представленою на цих островках, бажаючі мали змогу взяти вибрану книгу для читання вдома.
Далі свято продовжилось виступами школярів НВК №11, Опитнянської ЗОШ, школи-интернату №1, студентів коледжу транспортної інфраструктури, працівників бібліотеки та ЦТДЮ, які читали вірші на різних мовах. В залі лунала милозвучна українська, дзвінка білоруська, могутня російська, самобутня грузинська.   
Колишній викладач російської мови та літератури, наш постійний читач - Калюжна Лариса Пилипівна з натхненням прочитала російською мовою уривки з творів О. Пушкіна та українською гуморески П. Глазового.
Присутні в залі бурхливими оплесками вітали всіх виконавців.
Своєрідним виступом відзначились представники єврейської меншини, які виконали пісню «Хава Нагила» і весь зал підспівував їм.
Завершилось свято музичним подарунком від студентів музичного училища ім. І. Карабиця. На акордеонах вони виконали варіації на тему карпатських пісень.

 

Категорія: Масові заходи | Переглядів: 795 | Додав: AdministratoR | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]