До Міжнародного дня захисту дітей, яке відзначалося в міському парку культури і відпочинку 1 і 2 червня, міська бібліотека для дітей підготувала і провела бібліотечно-розважальну програму «Сьогодні день для всіх дітей». Під час свята проводилися веселі естафети «Дитинство - це гомін веселий усюди». На майданчику, де відбувалося свято, була оформлена виставка літератури і періодичних видань «В літні пригоди з цікавою книгою», яка привернула увагу і дітей і дорослих. Діти залюбки приймали участь в рухливих іграх «Пішли шукати Бармалея», «Гусениця», в естафеті «Квіти». Згадали юні учасники свята вірші і прислів’я про літо, охоче декламували їх. Всі, хто приймав участь в іграх і конкурсах отримали призи - квитки на атракціони.
2 червня у нижньому парку міська бібліотека для дітей та бібліотекар дитячого філіалу №5 провели розважально-ігрові вікторини «З якої ми казки?», «Упізнай героя», конкурси, рухливі ігри «Море хвилюється», «Том і Джері», гру з парасольками «Мері Попінс, прилітай». Діти з цікавістю розглядали яскраві дитячі журнали з «Пересувної читальної зали». Учасники бібліотечних ігор отримали призи: блокноти, книги, кольорову крейду, якою на асфальті намалювали квіти, сонце, книгу і бібліотеку, прапор України, слова «мама» і «мир». Було весело і гамірно, діти і дорослі отримали задоволення від яскравого, різнокольорового книжково-літературного свята.
Бібліотекарі всім гостям парку роздавали візитівки і запрошення цікаво провести літні канікули у міській бібліотеці для дітей.
|
В центральной городской библиотеке к Международному дню защиты детей открылась персональная выставка учащейся Школы искусств г. Артемовска Тренбач Карины (преподаватель Сапаргелдиева Н.Б.).
Талантливая ученица неоднократно занимала призовые места на международных и городских конкурсах: гран-при Международного конкурса «Созвездие Святогорья», 1 место на фестивале «Бахмутский благовест» и в конкурсе «Весняний дивосвіт». В этом году приняла участие в благотворительном аукционе , организованном фондом «Дар» по сбору средств для онкобольных детей. Работа, выполненная в технике батик , была продана и заработанные средства влились в общую сумму материальной помощи.
Карина повышает свое мастерство и в центральной городской библиотеке, посещая занятия творческой мастерской «Оберег», где приобрела навыки петриковской росписи, витража, плетения из бумажной лозы и куклы-мотанки. Работает Карина маслом, акварелью, гуашью, пастелью, акрилом, графитом. Самостоятельно осваивает художественную вышивку, бисероплетение, авторскую куклу.
Приглашаем читателей и гостей города посетить персональную выставку Тренбач Карины в библиотеке!
Выставка работает до 30 июня.
|
27 мая центральная городская библиотека радушно встречала преподавателей и студентов Горловского института иностранных языков, переехавшего в Артемовск. Здесь проходило первое заседание интеллектуального клуба «Иняз приглашает друзей». Тема первого его заседания «Солдатские письма с войны». Ведущая, Ковальская Н.В., преподаватель вуза и член Межрегионального Союза писателей Украины, открывая заседание рассказала о проекте, о том что война всегда приносили и горе и боль утрат родных и близких, друзей, которая пережила каждая украинская семья, но украинцы всегда находили силы противостоять врагу.
Первый блок проекта о солдатских письмах, которые не нашли адресата, представил преподаватель института Коротунов М.В. В написанных солдатами письмах с передовой, с окопов, с госпиталей есть и философские размышления о жизни и смерти, и беспокойство за родных, оставшихся в тылу, и письма-поддержки детей с верой в будущую, яркую и прекрасную жизнь.
С письмами родных на войну с тыла прочитали студенты вуза. Эти письма писали мобилизованные на работу на Часовоярский огнеупорный завод молодые люди c Каменец-Подольской, Ровенской и Одесской областей. Эти письма тоже не нашли своего адресата, потому-что были в годы войны конфискованы ГПУ, поскольку у них были жалобы родным на материально-бытовые условия и питание. Учредители этого проекта хотят найти родственников, кому адресованы были эти письма и через 70 вручить им, чтобы они все-таки дошли до адресата.
Научный сотрудник Артемовского краеведческого музея Корнацкий И. А. ознакомил аудиторию с письмами солдат с фронта, которые ушли на войну с Артемовска.
Волнительным было выступление Оксаны Андреевны Писаревой, которая прочитала свои путевые заметки о современной войне, которая отдается болью в сердцах всех переселенцев, приносит горе и невыполнимые утраты в семьях горловчан. Но у нее есть надежда, что все это когда-нибудь закончится и мир войдет в их дома.
Лариса Колодий, юная и талантливая поэтесса прочитала свои стихотворения о любви, о Родине, о счастье.
Доктор исторических наук, профессор Докашенко Г.П. передала в дар библиотеке сборник документов «Трудові ресурси Донбасса 1943-1990 рр.», куда вошли архивные документальные материалы о трудовом потенциале одного из наибольших и мощных экономических потенциалов украинкой республики.
Также, учасники мероприятия просмотрели выставку «Артемівськ в роки війни 1941-1945 рр.», подготовленную сотрудниками центральной городской библиотекой, где были представлены фотографии разрушенных зданий 1941-1943 гг. и документальные материалы о событиях в период оккупации города фашистами, сборники об освободителях Донбасса и художественные произведения наших поэтов-земляков Черепкова В.Ф. и Решетовой С.А.
В завершении заседания ведущая пожелала доброго пути проекту, выразила надежду на дальнейшее сотрудничество с библиотекой и будущие встречи с горожанами.
|
День Святої Трійці – одне з головних християнських свят, ці дні ще називають Зеленими Святами. І справді, в природі все рясно цвіте і зеленіє. Міська бібліотека для дітей до цього свята теж була уквітчана духмяними травами: м’ятою, любистком, мелісою, букетами квітів. Для учнів НВК №11 проводився майстер-клас, метою якого було ознайомлення дітей з особливостями святкування Трійці: як вбирали оселі і Храми зеленню і квітами, про традиції сімейного святкування, про духовні цінності нашого народу. Під керівництвом майстрині Гольц Т.Д. діти, вчитель і бібліотекарі виготовляли ляльку-оберіг Стригушу із духмяних трав. Її виготовляють із свіжої скошеної трави. Стригушок жінки майстрували на полі під час жнив, щоб заспокоїти дитину і зайняти її грою. Лялька Стригушка – це ще й оберіг, який символізує достаток у домі, багатий врожай. Діти із захопленням виготовляли своїх ляльок, проявляючи майстерність і фантазію. Всі зроблені ляльки - неповторні і для кожної дитини будуть оберегом.
|
25 травня у міській бібліотеці для дітей відбулося духовне читання «Дітям про віру». До цього заходу бібліотека підготувала ілюстрований перегляд та літературний огляд «Духовні скарби – дітям», а також запросила прийняти участь у читанні настоятеля Свято-Преображенського храму отця Костянтина. Отець Костянтин розповів читачам – дітям та вчителям про історичні витоки свята П’ятидесятниці – Святої Трійці, про те як православні християни святкують цей день. Під час спілкування отець Костянтин також розповів про обов’язкове дотримання кожною людиною Заповідей Божих, про Любов Божу до всіх людей, про ангела хранителя, який є у кожної людини. Читачі поділились своїми думками про книгу Біблію, як вони її читають, що подобається, а що в ній їм не зрозуміло. Отець Костянтин відповідав на всі запитання присутніх та благословив на добрі справи, на успішне закінчення учбового року, побажав всім Віри, Надії та Любові.
|
|