Очередной тренинг в «Библиотечной компьютерной академии» центральной городской библиотеки был посвящен теме использования Интернет при оплате коммунальных услуг и мониторинга своих лицевых счетов у поставщиков коммунальных услуг.
На тренинг собрались «выпускники» курсов компьютерной грамотности, которые проводятся в Интернет-центре библиотеки. Библиотекари рассказали им, как и на каких сайтах можно передавать показания о потребленных услугах, как общаться он-лайн или с помощью электронной почты с поставщиками услуг, минуя очереди, не тратя сил и времени на дорогу. И, самое главное, как оплачивать коммунальные услуги также без очередей и без комиссионного сбора банков.
Участники тренинга очень заинтересовались этим вопросом. Большинство из них даже не знали, что такое можно делать через Интернет. Некоторым дети открыли свои «личные кабинеты» у поставщиков услуг, но не объяснили, как же это все работает. Поэтому выразили благодарность за полученные знания.
Одна из присутствующих сразу же по окончания тренинга осуществила оплату счетов «Укртелекома». Она осталась очень довольна, тем более, что в Артемовске все банки и даже «Укрпошта» за такие платежи берут комиссионный сбор. Несколько человек договорились, что они подойдут в другое время и также создадут свои учетные записи у поставщиков услуг.
Вот так библиотекари и современные технологии помогают людям экономить деньги, время, силы и здоровье в решении проблем в сфере коммунальных услуг.
Н. Захарова, нач. отдела информации.
|
Одному з видів українського народного мистецтва – вишивці була присвячена святкова година «Чарівна краса вишиванки», що проведена у бібліотеці-філіалі № 1.
Зал святково прибраний рушниками, доріжками, виробами. До уваги присутніх була представлена книжково-ілюстративна виставка «А над світом українська вишивка цвіте».
Ведучі свята та гості, учні 9 Б класу ЗОШ № 15 (кл. керівник О. І. Беззабарна), були одягнені в народні костюми.
Учасники заходу заздалегідь приготувалися до нього: підготували вірші про вишивку, принесли рушники, вишиті руками бабусь.
З великою увагою, цікавістю присутні слухали розповідь Мойсеєвої Н. А., читачки бібліотеки, для якої вишивка – сенс життя. Кожну вільну хвилинку вона присвячує вишивці. З її розповіді присутні дізналися, що різне призначення давало рушникам різні назви: божник – для образів; подарунковий – для подарунку; утирач – для рук і обличчя; плечові – для сватів. Для вишивки майстрині використовували різні стилі: хрестик, на- півхрестик, настил, мережка та ін. Дітям дуже сподобалися роботи майстрині, представлені на виставці «Улюблене хобі Наталії Мойсеєвої» і вони попросили майстриню провести для них майстер-клас.
Наприкінці свята всі присутні заспівали «Пісню про рушник» та сфотографувалися на пам’ять.
|
«Мамині вишиванки – лебеді білокрилі» – під такою назвою пройшла година інформації до Дня вишиванки у бібліотеці-філіалі №2.
Ведуча познайомила присутніх (учні 6 класу ЗОШ № 12) з історією української вишиванки, орнаментальними зображеннями та їхнім змістом. Дітям було цікаво, чому калину вишивали саме червоним кольором і чим відрізнялися узори на чоловічих та жіночих сорочках. Українська вишивка є одним з небагатьох національних брендів, відомих в усьому світі. Так роботи нашої землячки, майстра високого мистецтва вишивання Л .С. Комісарової, відвідали Мюнхен, Париж та інші міста світу.
До заходу була організована виставка творчих робіт читачів бібліотеки «Чарівна краса вишиванок», де були представлені рушники, картини, вишиті сорочки, а також, література з української етнокультури та вишивки.
Віртуальна фотовиставка в Інтернет-центрі дала змогу познайомитися з вишиванками різних регіонів України. Її супроводжували пісні «Мамина сорочка», «Два кольори» та інші.
|
21 травня в бібліотеці–філіалі №4 для учнів 3-го класу ЗОШ №24 відбулася інформаційна година «Українські вишиванки – наче райдуги світанки». На заході діти познайомились з різними видами вишивки, слухали вірші та пісні, присвячені вишиванці. Присутні на заході познайомились з виставкою творчих робіт читачки бібліотеки Ковальонок Антоніни Михайлівни, де були представлені вишиті рушники.
Також для дітей було проведено майстер-клас, на якому вони малювали олівцями візерунки для своїх майбутніх вишиванок та рушників.
|
Встає над світом щире сонце вранці
І землю гріє променем ясним.
А я іду по світу в вишиванці.
Я — українець! І горджуся цим.
В міській бібліотеці для дітей був оформлений фольклорний перегляд «Вишиванка – символ України». На експозиції були представлені вишиті жіноча і чоловіча сорочки, рушники, серветки. Експонати для виставки надали читачі бібліотеки, бібліотекарі і вихованці гуртків ЗОШ №1 і клубу школяра «Дружба». Були представлені вироби з різних регіонів нашої країни: Хмельницькій, Чернігівській, Полтавської областей.
Бібліотекарі розповідали читачам, які відвідали перегляд, про історію народної вишивки, значення символіки орнаментів на ній, на притаманній кожному регіону особливість кольорової гами і мотивів.
|
|