«Говоримо українською, читаємо українською, думаємо українською!»
9 листопада в Україні відзначається День украї́нської писе́мності та мо́ви. Це свято розвитку нашої Державної мови, яка в умовах війни єднає країну.
На Українському радіо в цей день традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано в 2000 році. В цьому році, не дивлячись на війну, що триває в Україні, радіодиктант також відбудеться 9 листопада об 11:00 за київським часом.
Авторкою тексту цьогорічного Радіодиктанту національної єдності стане українська письменниця та режисерка, членкиня Українського ПЕН Ірина Цілик, а читатиме його народна артистка, Герой України Ада Роговцева.
Бібліотеки м. Бахмут до цього Дня запроваджують челендж «Мова єднає націю». Девіз челенджу – «Говоримо українською, читаємо українською, думаємо українською!».
Надсилайте свої відео на пошту нашої бібліотеки за адресою bahmutlibrary@gmail.com , а ми розмістимо їх на Ютуб-каналі бібліотеки та в соцмережах. Або відтворюйте в своїх акаунтах з хештегом #ЦМБ_Бахмут_мова .
#Бахмутська_ТГ #Управління_культури_Бахмутської_міської_ради #Центральна_міська_бібліотека
|
4 листопада в Україні відзначався День залізничника. В Бахмуті залізниця має свою цікаву історію. Наше місто має два залізничних вокзали та чотири залізничних станції. Чому так?
В 1878р. в місті відбулось відкриття першої залізниці і залізничної станції Бахмут-1 під назвою «Донецька дорога», яка належала до Південної залізниці.
В 1911 – 1913рр. Була збудована друга залізниця - «Північнодонецька дорога». У серпні 1913р. була офіційно відкрита Микитівська гілка, яка проходила околицею міста у напрямку селища Яма, зараз – м. Сіверськ.
У 1916р. на цій Микитівській гілці було збудовано другий вокзал «Бахмут ІІ». Для заправки паровозів водою збудували Північний ставок. Більше інформації дивіться на сайті «Вечірній Бахмут».
Кілька років тому залізничний вокзал Бахмут-2 було капітально відремонтовано.
12 жовтня ц.р. внаслідок ворожих обстрілів будівля вокзалу зазнала значних руйнувань: майже знищений другий поверх, пошкоджені фасад і покрівля. Детальніше на "Вільному Радіо".
Але все відновимо та відбудуємо!
|
Дорогі друзі!
З початком повномасштабної війни бібліотеки Центральної міської бібліотеки Бахмутської міської ТГ не мають змоги повноцінно обслуговувати своїх користувачів.
Наше рідне місто Бахмут вже більше, ніж півроку, знаходиться на самісінькій лінії фронту, піддається активним обстрілам, є однією з найгарячиших точок війни. Воно сильно зруйноване, з травня без газу, зараз без світла та води. Але Бахмут тримається, дає достойну відсіч ворогу.
Руйнацій, знищення та пошкоджень зазнали і міські бібліотеки. Значна частина користувачів та працівників міських бібліотек були вимушені евакуюватись в більш безпечні регіони. Але життя триває. Через розпач і біль, через втрати, поневіряння, ми потроху оговтуємося, приходимо до тями, силоміць збираємо себе до купи.
За неможливості обслуговувати своїх користувачів в рідному місті, після тривалої перерви, бібліотекарі намагаються бути корисними своїм користувачам за допомогою сучасних технологій. Тому активуємо свою роботу в Інтернеті, в соцмережах, в різних месенджерах тощо.
Запрошуємо вас відвідувати наш сайт, сторінки ЦМБ та бібліотек-філіалів №№1, 4, 5 у Фейсбук, ділитися своїми думками, історіями, своїм досвідом. Разом ми сильні, разом ми переможемо, повернемося в рідне місто, відбудуємо, налагодимо життя заради майбутнього, наших дітей та онуків, заради України.
|
Не дуже скромно, але дуже приємно. Ось такі відгуки залишили вчора, 14 квітня, користувачі центральної міської бібліотеки:
Користувачка ЦМБ Самойленко Г.В.
"Я хочу сказати, що герої – ті, хто нас захищає на фронті, волонтери. Велике їм Спасибі. Але є люди, які нібито і не героїчних професій, про них мало говорять, але вони зараз теж герої – це бібліотекарі ЦМБ. Не дивлячись на таку ситуацію, вони виходять на роботу, вони рятують нас книгами, допомагають пережити цей скрутний, важкий час. Книги відволікають мене від постійної нервової напруги, дають змогу переключатись на щось позитивне. Я живу одна, улюбленої кішки кілька місяців тому не стало. Інтернету в мене немає. Єдиний порятунок – це книги. Велике дякую, низько вклоняюсь нашим бібліотекарям. Це теж герої, кожен на своєму місці".
Користувачка Трофименко Л.А.
"Висловлюю подяку працівникам бібліотеки, які у наш складний, тяжкий час, коли майже всі служби закриті, допомагають людям, які не дуже сильні у нових технологіях. Зокрема мені допомогли стати на облік у центрі зайнятості через Інтернет".
|
В Бахмуті попри все - війну, холод, дощі - розцвіли наші бібліотечні сакури, яки ми висаджували восени 2017р. в рамках проєкту Міжнародної організації з міграціі в Україні "Сприяння сталому розвитку і згуртуванню громад, що зазнали наслідків конфлікту на Донбасі" при фінансовій підтримці народу Японії. Світлини не дуже якісні, бо зроблені телефоном та ще й під час дощу, але, сподіваємось, вони зігріють ваші душі.
Фотографії зроблені телефоном, під час дощу, з-під парасольки, якість не дуже, але це фотофакт.
|
|