Свято започаткували 6 листопада 1997 року. Тодішній президент України Леонід Кучма підтримав ініціативу громадських організацій та видав указ № 1241/97 "Про День української писемності та мови".
Президент України Володимир Зеленський 28 липня 2023 року підписав Указ №455/2023, відповідно до якого дата святкування Дня української писемності та мови була перенесена з 9 листопада на 27 жовтня.
...
Читати далі »
|
Відомий український письменник, народознавець, видавець Василь Тимофійович Скуратівський народився на хуторі Великий Ліс Мединівської сільради Коростенського району., в селянській родині. Відомо, що це сталося між Покровою та Дмитра (тобто між 14 жовтня і 8 грудня). Точну дату батьки – Тимофій Якович та Мотря Антонівна – не пригадали, тож у сільраді записали 25 жовтня.
...
Читати далі »
|
Серед зеленошумних поліських сосняків на Житомирщині біліє стінами чепурних хат село Шатрище. Тут, у селі Шатрище Житомирської області в сім’ї хлібороба 25 жовтня 1929 року народився Петро Федорович Сингаївський. Освіту здобув у м. Коростені, де закінчив місцеву десятирічку. Закінчив філологічний факультет Київського державного університету імені Тараса Шевченка. Працював редактором видавництва «Дніпро», старшим редактором сценарного відділу Київської студії художніх фільмів, завідуючим відділу нарису і публіцистики журналу «Райдуга», де познайомився з майбутньою дружиною, Ганною Симоновою. Побралися 1957 року, того ж року народився син Сергій.
...
Читати далі »
|
Зірка Мензатюк народилася 21 жовтня 1954 року в селі Мамаївцях Кіцманського району Чернівецької області, Україна. Писати почала, коли вчилася у другому класі. Це сталося так: одного разу вчителька задала написати вдома переказ "Ліс восени". Почавши з переказу, Зірка написала про лисячу нору, яку бачила в лісі, про білочку, що збирала ліщинові горіхи, а далі й про те, яким ліс стане взимку, коли його засипле сніг. Замість кількох рядочків переказ розтягнувся на цілих п'ять сторінок.
...
Читати далі »
|
Дитинство майбутнього прозаїка, драматурга і поета останнього періоду Вікторіанської епохи Оскара Фінгала О’Флаерті Уіллса Уайльда пройшло в столиці Ірландії, місті Дубліні. Батьки його належали до вищого суспільства: Вільям Уайльд займався медициною (ото-офтальмологією), мав звання лицаря і писав книги з ірландської археології та фольклору, був філантропом і засновником безкоштовного медичного пункту, який обслуговував бідняків міста.
...
Читати далі »
|
|