10:15
«Аврора» в клубі шанувальників кіно

26 квітня 1986 світ став свідком ​​катастрофи людства  на Чорнобильській АЕС,  наслідки, якої досі віддаються жахливим відлуння. Центральна бібліотека долучається до вшанування 35-ї річниці катастрофи на Чорнобильській АЕС та  запрошує вас переглянути  на позачерговому засіданні «Клубу шанувальників кіно» кінострічку української режисерки Оксани Байрак «Аврора», 2006 р., Україна.

               Це дуже зворушливе кіно. Після цих слів слід витримати недовгу паузу, задуматися і помовчати... Повинна настати абсолютна тиша, щоб відчути сказане вище. І тільки після цього маленького ритуалу має сенс говорити та подивитись  цей кінопроект.

               У центрі сюжету – історія маленької дівчинки, яка отримала велику дозу опромінення і як наслідок - вирок  ранньої смерті.

               …Квітуче соняшникове поле, велика біла хмара, як голуб у небі... камера віддаляється, і перед глядачем виникають люди в захисних комбінезонах, які вимірюють рівень радіації. Ці перші кадри фільму викликають найтонші почуття.

На додаток до сюжету картини хочу привернути вашу увагу на один символічний епізод. У палату до героя прийшла колишня дружина з маленькою донькою. Дорослі про щось сперечалися, коли дівчинка витягла з вази з квітами жовтий соняшник і своїми маленькими пальчиками стала відривати пелюстки, ніби гадала на ромашці. Фокус камери на підлогу, який усипаний жовтими пелюстками. Цей кадр відсилає нас до соняшникового поля на самому початку картини, і об’єднує у єдиний контекст: коли вмирали люди, опадали пелюстки соняшника. Дуже символічно.

             

               Кінопроект Оксани Байрак «Аврора» у 2006 році був представлений ​​ на премію «Оскар» від України в номінації «Кращий фільм іноземною мовою». Погодьтеся, подія не щоденна, а від того найважливіша.

Подивитись фільм «Аврора» ви можете за посиланням:

https://gidonline.io/film/avrora/  

https://kinokrad.co/260456-avrora.html

Більше інформації про аварію на ЧАЕС на сайті

https://cikavo-znaty.com/chornobyl-prypyat-fakty-yaki-vy-ne-znaly/ - «Чорнобиль – Прип’ять. Факти, які ви не знали»

Категорія: Масові заходи | Переглядів: 430 | Додав: AdministratoR | Теги: Чорнобильська катастрофа, кінофільм «Аврора», центральна бібліотека | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]