28 травня центральна міська бібліотека за участю Бахмутського відділення Донецького Благодійного фонду «ХЕСЕД ЦДАКА» провела бібліотечне рандеву «Україна – Єрусалим», присвячений Дню Єрусалима. Учасники заходу зацікавлено розглядали виставку-інсталяцію «Золотий Єрусалим», де поряд з книгами були розміщені карта Ізраїлю, кіпа, менора, подаровані єврейськими гостями. Ведуча Голопьорова В. І. подякувала керівнику Фонду за плідну, творчу співпрацю з популяризації культури та звичаїв єврейського народу в Бахмуті. Із задоволенням присутні подивились відеофільм «Прогулянка Святим містом», прослухали історичний екскурс містом, підготовлений культпрацівником Хеседу Гульнарою Сапаргельдієвою. На питання учасників зустрічі про кашрут - систему харчування, про виховання дітей в єврейських сім’ях, про особливості поведінки в «шабат» (суботній день) відповів керівник фонду Хаім Дубров. Цікавими також були розповіді про медичне обслуговування, світське життя, відпочинок жінок, які побували в Ізраїлі. Завершилось «рандеву» відеоконцертом Хору Турецького, який виконував відомі єврейські хіти.



|
8 травня в бібліотеці-філіалі №1 для людей с вадами зору Бахмутської міської ЦБС відбулося свято «Тих днів не змовкне слава».
Читачі бібліотеки декламували вірші, присвячені Дню Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Солдатенко Петро Олексійович читав поезію «Україно, моя, Україно!», а Кухарчук Аліна виконала вірш про вірність жінок, які чекали на повернення чоловіків з війни. Гості бібліотеки із захопленням слухали пісні воєнних років у виконанні народного хору «Пам’ять» під керівництвом Дев’ятка С. М. Прикрасою свята стали пісні у виконанні учня школи мистецтв Мосяж Андрія.
Зі святом присутніх привітав 94-річний генерал Кудрін Іван Михайлович, який був учасником війни.
Закінчився захід виконанням пісні «День Перемоги», яку співали усі гості бібліотеки.
�вою та корисною.
Тож запрошуємо всіх бажаючих на наступну зустріч у другу п’ятницю червня о 16.00 в читальному залі бібліотеки. Довідки за телефоном 44-15-68.





|
В минулу п’ятницю в центральній бібліотеці вже втретє зібралися пошановувачі нового бібліотечного проекту – медіа студії «Зустріч з піснею». Мета цього проекту – познайомити слухачів з історію створення та виконання улюблених пісень, маловідомим фактами про них. Ось і цього разу присутні відкрили для себе багато цікавого. Наприклад, досить відома пісня «Лізавета», де є такі слова «Одержим победу, к тебе я приеду», написана у 1942 році. І багатьма людьми вона сприймається, як пісня часів Другої світової війни. Але, виявлється, вона присвячена громадянській війні 1917-1922рр. А хто знає, про чиї саме очі писав класик Іван Франко – «Ох, тії очі темніші ночі, Хто в них задивиться, й сонця не хоче!»? Давно вже немає і самого поета, і його болісної любові, а пісня і досі живе і бентежить душу. В багатьох джерелах пишуть, що музику до фільму «Тегеран-43» написав французький композитор Мішель Легран. А чи насправді це так? В цьому присутні розбиралися разом з ведучим студії Віктором Титовим. Про це і багато іншого йшла мова під час травневої зустрічі. На думку присутніх, вона також була цікавою та корисною. Тож запрошуємо всіх бажаючих на наступну зустріч у другу п’ятницю червня о 16.00 до читального залу бібліотеки. Довідки за телефоном 44-15-68.



|
7 травня в центральній міській бібліотеці пройшла година мужності та слави «Живе в народі пам'ять вічно» для учнів 6-А класу НВК № 11 (класний керівник Панчук О. Ю.). Присутні дізналися про міжнародний символ пам’яті – мак, який є і українським символом пролитої козацької крові. Нікого не залишив байдужим перегляд воєнної хроніки та виступ учасника Великої Вітчизняної війни, ветерана педагогічної праці Калюжної Лариси Пилипівни. Війна торкнулася майже кожної сім’ї і в кожній з них є свій Герой. Багато учнів підготували розповіді про своїх близьких, які захищали нашу землю. Великий інтерес у дітей викликали і сімейні реліквії – нагороди солдата громадянської і Другої світової воєн Сича Юхима Петровича. Ці нагороди з покоління в покоління передавалися в сім’ї Золотоверхів. Вже четветре покоління береже пам’ять про мужні подвиги свого прадіда. Дуже зворушливим був виступ дуету Галини та Наталки Лук’янових, які виконали відомі пісні на слова Булата Окуджави.





|
« 1 2 ... 71 72 73 74 75 ... 182 183 » |