Напередодні 8 Березня адміністрація, профком та колеги - чоловіки Центральної міської бібліотеки привітали  жінок зі святом та вручили солодкі подарунки.

Категория: Масові заходи | Просмотров: 337 | Добавил: AdministratoR | Дата: 04.03.2021 | Комментарии (0)

Із землі ще не зійшов сніг, а в душу проситься весна. Вона замайоріла мімозами, нарцисами, гіацинтами, тюльпанами, нагадуючи своїм диханням про Міжнародний жіночий день 8 Березня.   

Напередодні цього свята в центральній міській бібліотеці оформлена  виставка-інсталяція «Жінка в світ приходить для любові», на якій представлені видання, присвячені чарівному образу жінки.

Дорогі жінки та дівчата! Прийміть найщиріші вітання!
Нехай ця весна принесе Вам радість життя, відчуття оновлення, гарний настрій та багато приємних сюрпризів! Запрошуємо вас до бібліотеки ознайомитись з виставкою.

Будьте коханими, щасливими і прекрасними!

 

Категория: Масові заходи | Просмотров: 338 | Добавил: AdministratoR | Дата: 03.03.2021 | Комментарии (0)

Багато людей часто задаються питанням: навіщо потрібна математика?  Нерідко сам факт того, що ця дисципліна входить в обов'язкову програму університетів і шкіл, дивує людей. Це здивування виражається в наступному: мовляв, для чого мені, людині, чия майбутня (або нинішня) професія не буде пов'язана з веденням розрахунків і застосуванням математичних методів, знати математику? 

Існує і інша думка. Наприклад, видатний вченй Софія Ковалевська вважала, що «серед усіх наук, що відкривають людству шлях до пізнання законів природи, наймогутніша, найвеличніша наука – математика».  Ле Корбюз’є,  французький архітектор і теоретик архітектури, казав: «Математика — це велична споруда, створена уявою людини для пізнання Всесвіту».

Це дійсно так. На жаль, міжнародне дослідження PISA-2018 показало, що в Україні 36% 15-річних учнів не досягають базового рівня знання з математики. Однією з ініціатив, покликаних вирішити цю проблему, стало оголошення навчального року 2020/2021 Роком математичної освіти. Президент України Володимир Зеленський підписав відповідний Указ, з яким можна  ознайомитися за посиланням  https://www.president.gov.ua/documents/312020-32165.

Метою проведення Року математики в Україні є створення можливостей для рівного доступу українських школярів до сучасної та якісної математичної освіти та формування у них належного рівня математичної компетентності.

Уряд країни в свою чергу підготував план заходів проведення Року математичної освіти в Україні у 2020/2021, з яким можна ознайомитися на урядовому порталі:

https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-zatverdzhennya-planu-zahodiv-shchodo-provedennya-roku-matematichnoyi-osviti-v-ukrayini-u-202021-navchalnomu-roci-630-250620

«Впродовж  Року математичної освіти планується впровадити найбільш нагальні й потрібні дітям та освітянам новації, а також закріпити думку про те, що математика потрібна кожному з нас у повсякденному житті. Заходи року математики охоплять дошкільну, повну загальну середню, позашкільну, професійно-технічну та вищу освіту», – зазначила заступник міністра освіти і науки Любомира Мандзій. Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/society/rik-matematiki-kabmin-zatverdiv-plan-roku-matematichnoji-osviti-novini-ukrajini-11053334.html

Інформацію про значення математики, цікаві факти, математичні загадки тощо можна знайти на наступних сайтах:

Ніжинський державний університет ім. Миколи Гоголя - http://fizmat.ndu.edu.ua

Освітній проект «На Урок» - https://naurok.com.ua/matematika-v-povsyakdennomu-zhitti-lyudini-86442.html

Світоч -   https://svitoch.in.ua/1113-navishcho-potribna-matematyka.html

 

Категория: Масові заходи | Просмотров: 436 | Добавил: AdministratoR | Дата: 02.03.2021 | Комментарии (0)

Вже два роки в центральній бібліотеці працює проект – медіа студія «Секрети улюблених пісень». Щомісячно в читальному залі збираються поціновувачі пісенної музики. Бібліотекарі готують цікаві повідомлення з історії улюблених пісень, розкривають секрети їх створення та виконання, розповідають про виконавців, композиторів та поетів, пісенні трансформації та перевтілення.

19 лютого ц.р., після вимушеної перерви внаслідок карантинних обмежень, відбулась нова зустріч. Мова йшла про історію пісень «Зима (У леса на опушке)» та «Ходит песенка по кругу».

Неабиякий подив викликала маленька «замальовка» - виконання української народної пісні «Цвіте терен» відомою співачкою, яка народилась в Україні, Людмилою Сенчіною та її матір’ю Сарою Федорець.

Окрема сторінка була присвячена «пісні ХХ століття» - «Бесаме мучо». В 2021р. виповнюється 105 років від дня народження автора та 90 років написання цього шедевру. Хто є автором пісні, як вона писалась, кому присвячена, хто її виконував, якою мовою – про ці та інші таємниці дізнались присутні під час зустрічі. Відкриттям стало виконання «Бесаме мучо» українським колективом «Tenors BEL’CANTO».

Чудова музика, цікава інформація, компанія однодумців,– все, що треба для гарного настрою.

Наступна зустріч відбудеться у березні. Слідкуйте за оголошеннями на сайті та сторінці у Фейсбук.

Категория: Масові заходи | Просмотров: 416 | Добавил: AdministratoR | Дата: 25.02.2021 | Комментарии (0)

Ще одна цікава знахідка в фондах центральної міської бібліотеки Бахмутської ОТГ - унікальне видання твору Лесі Українки "Камінний господар". Детальніше з ним можна ознайомитись тут

 

Категория: Масові заходи | Просмотров: 397 | Добавил: AdministratoR | Дата: 24.02.2021 | Комментарии (0)

« 1 2 ... 57 58 59 60 61 ... 182 183 »