1 квітня відзначається Міжнародний день птахів. В зв’язу з тим, що проведення масових заходів в бібліотеках Бахмутської ОТГ тимчасово припинено внаслідок загострення епідемічної ситуації, пропонуємо вам переглянути вікторину «Птахи міста Бахмут та його околиць», покращити свої знання про птахів, що мешкають поруч з нами та цікаво провести свій час. Залишайте свої коментарі на сайті або на нашій сторінці у Фейсбук.

Категория: Масові заходи | Просмотров: 399 | Добавил: AdministratoR | Дата: 01.04.2021 | Комментарии (0)


27 березня 2021 року  виповнилося 150 років від дня народження Генріха Манна (1871–1950рр.)

Генріх Манн (1871–1950) – старший брат письменника Томаса Манна, автор, що увійшов в історію німецької та світової літератури передусім як гострий сатирик та автор історичних романів.

Він народився в місті Любек 27 березня 1871 року. Сім'я була дуже забезпеченою. Батько займався торгівлею і політикою. У будинку було всього вдосталь. За первістком народилося ще кілька дітей: два брати і дві сестри. Їх вихованням займалася мати, вона дуже любила мистецтво і мала прекрасні музичні дані.

У світовій літературі прізвище Манн займає важливе місце. Нам відомі кілька письменників з подібним прізвищем, які пов'язані родинними узами. Томас Манн був молодшим братом Генріха Манна Він народився через чотири роки після старшого. У дитинстві вони прекрасно один з одним ладнали. Але у братів не завжди все було гладко у відносинах. Генріх був категорично проти воєн і насильства, а Томас підтримував ідеї націоналістів. Був період, коли вони довгий час зовсім не спілкувалися. За стилем написання їх книги дуже сильно відрізняються. Тим не менш, вони обидва були талановитими письменниками. Томас Манн вважається найзнаменитішим і титулованим представником цього сімейства. Він навіть був Нобелівським лауреатом. Його твори вже за життя вважалися класикою не тільки німецької, але і світової літератури. Про свою сім'ю він розповість в одному з романів – "Будденброки". Старший брат був менш титулованим, але його книги теж оцінювалися досить високо.

Всесвітню популярність приніс Генріху Манну роман «Вірнопідданий», який разом з романами «Бідні» (1917) і «Голова» (1925) увійшов в трилогію «Імперія», де підводився підсумок передвоєнної життя різних верств німецького суспільства. Генріх Манн представляє читачеві зріз всього німецького суспільства, від кайзера до соціал-демократів, які не стільки виражають інтереси народу, скільки зраджують його.

У цьому ж руслі розвивається публіцистика Манна 1920 – початку 30-х. Розчарування письменника в здатності буржуазної республіки змінити суспільне життя в дусі справжньої демократії приводить його до розуміння історичної ролі соціалізму. Він затверджується на позиціях войовничого гуманізму, по-новому усвідомлює історичну роль пролетаріату.

Неможливість брати участь у громадському житті своєї країни, проблеми з виданнями своїх книг і постійне безгрошів'я призводять письменника в важку депресію. Справитися з нею він не зміг. Генріх Манн помер 12 березня 1950 року в лікарні. Поруч з ним не було жодної близької людини. Один з видатних німецьких письменників, який все життя протестував проти воєн і захищав знедолених, помер в злиднях і самотності.

Генріх Манн належить до тих майстрів реалізму 20 ст., творчість яких зазначено гострої політичної тенденційністю, пов'язаної зі свідомою залученістю письменника в гостру політичну боротьбу проти імперіалізму і нацизму. У його творчості, як і в трагічній особистій долі з її протиріччями і кризами, відбилися пошуки здійснення своїх ідеалів представниками німецької інтелігенції початку 20 ст. Їх протест був спрямований насамперед проти жорсткої системи підпорядкування та ієрархії влади, що існувала в кайзерівської Німеччини, а в 1930-х об'єктом нещадної критики стає нацизм. Соціально-викривальні романи Генріха Манна входять в класику політичної сатири 20 в. Багато його книг екранізовано.

В бібліотеках м. Бахмута є багато творів  Г. Манна. Запрошуємо завітати до бібліотек!

 

Категория: Масові заходи | Просмотров: 395 | Добавил: AdministratoR | Дата: 01.04.2021 | Комментарии (0)

В бібліотеці - філіал№1 стартував Всеукраїнський Тиждень дитячого читання  " Країна книжкова - країна казкова". Учасники заходу - учні ЗОШ№5 з цікавістю переглянули відеофільм "Як твориться книга", перегорнули сторінки книг Шарля Перро, Астрід Ліндгрен, Памели Треверс та інш. Також школярі мали можливість опанувати мистецтво виготовлення книжок - маляток.

 

Категория: Масові заходи | Просмотров: 524 | Добавил: AdministratoR | Дата: 25.03.2021 | Комментарии (0)

Поезія… Таке коротке і змістовне слово! Воно містить у собі якусь незриму, непомітну і водночас велику силу. Поетичне слово здатне проникати в таємниці людської душі, збагачувати словниковий запас, допомагати спілкуванню. Саме про це і йшла розмова 19 березня, напередодні Всесвітнього дня поезії в Центральній бібліотеці. В рамках літературно-музичного салону «Ліра» відбувся поетичний вернісаж «В поезію закохані». У заході взяли участь і ті, хто творить поезію, і ті, хто насолоджується – Гордій та Сергій Шкуропат, Віктор Шендрик, Галина та Наталя Лук’янови, Валентин Овсяников,  Олександра Іщенко, Маргарита Сагалаєва, Олександр Друп та ін. Книжкова виставка збірок бахмутських поетів була  змістовним доповненням розмови. Тож поетично-романтичний настрій супроводжував присутніх протягом всього вечора!

Категория: Масові заходи | Просмотров: 442 | Добавил: AdministratoR | Дата: 21.03.2021 | Комментарии (0)

2021 рік для бібліотечної спільноти громади, користувачів та поціновувачів бібліотек ювілейний двічі – 450 років  міста Бахмут та  275 років з відкриття першої, на цей час відомої, бібліотеки міста. В зв’язку з цим Центральна міська бібліотека започатковує історико - просвітницький проект «Бібліотеки Бахмуту  у часі та просторі».  Мета проекту – донести до широкого загалу мешканців громади історичні факти про історію бібліотечної справи у місті Бахмут, показати ту велику роль, яку відігравали та відіграють бібліотеки у різні часи, як вони  трансформуються за вимогами часу.

Першою ластівкою цього проекту стала виставка – інсталяція «Свідки часу» у читальному залі бібліотеці по вул. Миру, 28. На виставці представлені книги з фонду бібліотеки, які вже стали раритетами, тобто бібліографічними рідкостями. Це видання ХІХ – початку ХХ століття, книги-ювіляри та ін. Ці книги є дійсними свідками часу. По цим книгам можна відслідковувати історію не тільки нашого міста, а й країни взагалі. На титульних сторінках можна побачити штампи закладів та бібліотек, в яких ці книги зберігались раніше. Можна поламати голову над тим, який же шлях пройшла та чи інша книга, перш ніж опинитися у фонді центральної бібліотеки.

А слабо потримати у руках книгу, якій в цьому році виповнилось 130(!) років. Або відчути ніжність паперу, який виготовлений «без домішок деревини» - саме на такому папері видана книга Ф. М. Достоєвського.

Тож бібліотекарі запрошують усіх небайдужих та допитливих до Центральної бібліотеки познайомитися з цікавою та унікальною виставкою, доторкнутися до артефактів минулого, дізнатись, чим живе бібліотека сьогодні.

Приходьте, дивіться, дізнавайтесь, отримайте насолоду від книги, яка пахне минулим, зробіть унікальну фотосесію з найцікавішими книгами з фонду бібліотеки.  Велике прохання – мати з собою рукавички, бо працювати з раритетами можна тільки в рукавичках.

 

   

Категория: Масові заходи | Просмотров: 946 | Добавил: AdministratoR | Дата: 19.03.2021 | Комментарии (0)

« 1 2 ... 55 56 57 58 59 ... 182 183 »