#БахмутЩодняНоваІсторія

Центральна міська бібліотека в рамках історико-просвітницького проекту «Бібліотеки у часі та просторі», який присвячений 450-річчю міста та 275-річчю бібліотечної справи м. Бахмута,  підготувала виставку документів «Бібліотеки – свідки і творці історії Бахмутчини».  

В розділах «Як все починалось» представлена добірка статей з газет початку ХХ століття про бібліотеки, які на той час діяли в місті та повіті.

В розділі «Бібліотеки під час окупації та перші повоєнні роки» є унікальні документи з архіву Центральної міської бібліотеки – реєстраційні свідоцтва центральної міської бібліотеки та міської дитячої бібліотеки в Комітеті в справах культурно-освітніх установ при Раді Міністрів УРСР від  1946р., перший наказ по міській бібліотеці від 1.04.1945р. В історії міських бібліотек періоду війни є трагічні сторінки. Так, в газеті «Артемовский рабочий» від 31.12.1943р. йдеться про відновлення роботи бібліотеки після дворічної перерви під час окупації міста німецько-фашистськими загарбниками та долю бібліотечних книг. Є на виставці матеріали  про завідуючу бібліотекою у 1936-1941рр. Сергуніну Марію Флоріянівну, які зібрані у теці «Справа Сергуніної». Вона була заарештована у 1944р. і засуджена на 10 років. Зберігся Звіт про роботу міської бібліотеки у І півріччі 1944р. з цікавими записами та цифрами.

Розділ виставки «Сьогодення публічних бібліотек» розповідає про сучасні бібліотеки, їх успіхи та досягнення. Тут багато фотографій про різні бібліотечні події, участь в різних міжнародних, державних та міських проектах тощо.

До 10 травня попасти в приміщення бібліотек неможливо внаслідок карантинних  обмежень, але виставка буде працювати тривалий час, доповнюватися новими матеріалами та документами. Бібліотекарі з нетерпінням чекають відвідувачів, щоб поділитися цікавими матеріалами, розповісти про маловідомі широкому загалу мешканців громади факти з історії та сучасного життя бібліотек.

Наразі пропонуємо переглянути фотографії виставки, а згодом прийти до бібліотеки і більш детально дізнатись про міські бібліотеки.

 

  

Категория: Масові заходи | Просмотров: 335 | Добавил: AdministratoR | Дата: 29.04.2021 | Комментарии (0)

26 квітня 1986 світ став свідком ​​катастрофи людства  на Чорнобильській АЕС,  наслідки, якої досі віддаються жахливим відлуння. Центральна бібліотека долучається до вшанування 35-ї річниці катастрофи на Чорнобильській АЕС та  запрошує вас переглянути  на позачерговому засіданні «Клубу шанувальників кіно» кінострічку української режисерки Оксани Байрак «Аврора», 2006 р., Україна.

               Це дуже зворушливе кіно. Після цих слів слід витримати недовгу паузу, задуматися і помовчати... Повинна настати абсолютна тиша, щоб відчути сказане вище. І тільки після цього маленького ритуалу має сенс говорити та подивитись  цей кінопроект.

               У центрі сюжету – історія маленької дівчинки, яка отримала велику дозу опромінення і як наслідок - вирок  ранньої смерті.

               …Квітуче соняшникове поле, велика біла хмара, як голуб у небі... камера віддаляється, і перед глядачем виникають люди в захисних комбінезонах, які вимірюють рівень радіації. Ці перші кадри фільму викликають найтонші почуття.

На додаток до сюжету картини хочу привернути вашу увагу на один символічний епізод. У палату до героя прийшла колишня дружина з маленькою донькою. Дорослі про щось сперечалися, коли дівчинка витягла з вази з квітами жовтий соняшник і своїми маленькими пальчиками стала відривати пелюстки, ніби гадала на ромашці. Фокус камери на підлогу, який усипаний жовтими пелюстками. Цей кадр відсилає нас до соняшникового поля на самому початку картини, і об’єднує у єдиний контекст: коли вмирали люди, опадали пелюстки соняшника. Дуже символічно.

             

               Кінопроект Оксани Байрак «Аврора» у 2006 році був представлений ​​ на премію «Оскар» від України в номінації «Кращий фільм іноземною мовою». Погодьтеся, подія не щоденна, а від того найважливіша.

Подивитись фільм «Аврора» ви можете за посиланням:

https://gidonline.io/film/avrora/  

https://kinokrad.co/260456-avrora.html

Більше інформації про аварію на ЧАЕС на сайті

https://cikavo-znaty.com/chornobyl-prypyat-fakty-yaki-vy-ne-znaly/ - «Чорнобиль – Прип’ять. Факти, які ви не знали»

Категория: Масові заходи | Просмотров: 532 | Добавил: AdministratoR | Дата: 29.04.2021 | Комментарии (0)

Центральна міська бібліотека до Дня Чорнобильської трагедії пропонує виставку-застереження «Чорна спадщина Чорнобиля», де ви зможете ознайомитись з книгами, які розповідають про аварію на ЧАЕС, героїзм ліквідаторів, наслідки аварії – наймаштабнішої катастрофи для України і світу.

https://ru.calameo.com/read/00527187649c6a41001ed

Категория: Масові заходи | Просмотров: 411 | Добавил: AdministratoR | Дата: 22.04.2021 | Комментарии (0)

Центральна бібліотека разом з клубом мандрівників «Подорожуємо разом запрошує вас  здійснити цікаву онлайн-подорож «Чигирин – місто козацької слави» і познайомитись з його визначними памятками археології, історії, архітектури, мистецтва та природи.

            Відео ролик можна переглянути за посиланням –

Презентацію у форматі PowerPoint можна подивитись за посиланням -

https://www.calameo.com/books/00527187653ee45272377

 

Категория: Масові заходи | Просмотров: 358 | Добавил: AdministratoR | Дата: 22.04.2021 | Комментарии (0)

Шановні користувачі!

16 квітня в ЦМБ повинна відбутись зустріч в медіа студії «Пісенний вернісаж». Оскільки масові заходи в бібліотеці тимчасово не проводяться, пропонуємо всім бажаючим переглянути інформацію, з якою планувалось познайомити читачів при зустрічі.

Почнемо з… поезії. 7 квітня 2021р. виповнилось 200 років від дня народження французького поета Шарля Бодлера. Детальніше про поета можна прочитати тут http://artbiblio.ucoz.org/news/korol_poetiv_do_200_richchja_vid_dnja_narodzhennja_sharlja_bodlera/2021-04-08-1227    

На вірші Шарля Бодлера написано кілька пісень. Це романс Юрія Едельштейна в перекладі  Вільгельма Левіка «Осіння пісня». У виконанні Ганни Смірнової, гітара – Віктор Афонський, романс можна прослухати за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=7k4kOlyJAcg&ab_channel=YuriEdelshtein

Кілька слів про автора музики. Юрій Едельштейн, інженер, емігрував з Радянського Союзу до Ізраїлю на початку сімдесятих, працював за фахом. І писав музику до віршів близьких йому поетів. Так народився цілий цикл романсів на вірші поетів Срібного століття, які ожили в кінці століття двадцятого ... Деякі подробиці біографіЇ Юрія Едельштейна  можна знайти тут https://echo.msk.ru/programs/time/513438-echo/

Фотографії Юрія Едельштейна та деякі його романси можна послухати на сайті https://multi-focal.blog/2017/12/30/yuri-sara/

Канал Юрія Едельштейна - https://www.youtube.com/channel/UCFbzuBUMOA4JG2ndkOhErug

До речі, дочка Юрія Едельштейна Ганна Азарі  у 1999-2003 роках булу послом Ізраїлю в Україні.

Повертаємось до Бодлера. Є ще одна пісня, написана на його вірші – це «Запрошення до подорожі». Композитор Давид Тухманов, переклад Ірини Озерової. Ця пісня увійшла до альбому «По хвилі моєї пам’яті», який вийшов у 1976р. В цьому році альбом відзначає своє 45-річчя. Тому цілком зрозуміло, що саме сприяло вибору такої теми для квітневої зустрічі у нашій медіа студії «Пісенний вернісаж».

Отже, «По хвилі моєї пам'яті» - концептуальний альбом композитора Давида Тухманова. Назву отримав по одній з пісень,  на вірші Ніколаса Гільєна в перекладі Інни Тинянової. Музиканти, які брали участь в запису альбому, і ті, що не брали, оцінювали його як «революцію» в сучасній їм (перш за все радянській) популярній музиці. Відразу після своєї появи альбом став в СРСР культовим. Велика частина молодих і маловідомих на момент видання альбому солістів отримала завдяки йому всесоюзну популярність.

Створення подібного альбому було зумовлено часом. Сам Тухманов, який вже написав кілька шлягерів, відчував, що як композитор реалізований не повністю. Свої знання в області класичної музики він хотів поєднати «з ритмічними формами популярної музики - електронним звучанням, аранжуванням ...».

Час роботи над диском також співпав з переломним моментом в радянській естраді, про який Тухманов говорив: «Спів в сучасній манері важко приживався на нашій естраді, вважалося, що потрібно співати класично поставленими голосами і краще без мікрофона. Але мікрофонний спів дозволив виявити в голосі нові фарби!». Тухманов називав альбом «циклом», а його написання - «творчістю». Жанр всього альбому він визначав як арт-рок. Цікаво, що всі клавішні партії в альбомі були зіграні самим композитором.

Детальніше про історію створення альбому - http://surl.li/qwyw

Не можна не сказати більш детально про самого композитора. У  минулому, 2020 році, Давиду Тухманову  виповнилось 80 років. В рамках студії було заплановано липневу зустріч присвятити саме йому, але внаслідок карантинних обмежень масові заходи не проводились. Більше інформації про композитора на наступних сайтах:

Біографія -  http://surl.li/qwyr

Фільм про композитора «Особисті речі» http://surl.li/qwyt

Документальний фільм «Найтихіший ювілей» (2020р.) http://surl.li/qwza

https://stuki-druki.com/authors/Tuhmanov-David.php

Прослухати альбом «По хвилі моєї пам’яті» можна за посиланням http://surl.li/qwzc

Це частина з запланованого матеріалу. Більше інформації буде на зустрічі вживу, коли бібліотека відкриється. На все добре, бувайте здорові! Приємного перегляду та чудових спогадів!

Категория: Масові заходи | Просмотров: 394 | Добавил: AdministratoR | Дата: 16.04.2021 | Комментарии (0)

« 1 2 ... 52 53 54 55 56 ... 182 183 »