В країні триває Тиждень дитячого читання. Тож заохочуємо дітей та підлітків читати книжки, хай і в електронному вигляді, а не тільки переглядати Reels, Shorts, Tik-Tok тощо. Література для дітей дуже різноманітна за жанрами, авторами, країнами, часовими рамками, як подій, про які йдеться мова у книгах, так і створення самих книжок. 

Серед авторів книг для дітей - Всеволод Нестайко та його видатна трилогія "Тореадори з Васюківки", написана у 1963—1970 роках. Книга складається з трьох частин (видавалися і як окремі повісті): «Пригоди Робінзона Кукурудзо», «Незнайомець із тринадцятої квартири» та «Таємниця трьох невідомих». Героями повістей є школярі Ява (Іван) Рень та Павлуша Завгородній. Вони будують в селі Васюківка метро, організують бій биків, губляться у кукурудзі, ловлять шпигунів, полюють на браконьєрів, потрапляють на безлюдний острів та ще багато чого цікавого. Тоді не було Інтернета, то хлопці розважались на власний розсуд.  

Читати онлайн - http://www.ukrlib.com.ua/books/printit.php?tid=914

Аудіокнига від «Вухо»   - http://www.youtube.com/watch?v=S94uTjmvQBY

Дивитись фільм - https://www.youtube.com/watch?v=yVi5CfXEQt0 

Категория: Масові заходи | Просмотров: 65 | Добавил: AdministratoR | Дата: 27.03.2024 | Комментарии (0)

Ще не закінчився Національний тиждень читання поезії, як розпочався традиційний щорічний Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Цього року він проходить під гаслом «Книжкове ППО - Потужне Переможне Озброєння» і триватиме з 22 по 31 березня.

Національна бібліотека України для дітей - головний організатор цього Тижня, на своєму сайті публікує звернення https://chl.kiev.ua/Default.aspx?id=11034 

  Книга може бути зброєю! Та ще й якою     потужною!

  Книга може бути захистом! Від невігластва,     байдужості, самотності, тривожності.

  Книга надихає! На гарні вчинки, добрі справи.

  Книга навчає! Навіть не будемо перелічувати,   чому навчає книга, бо майже всі науки можна   опанувати із книгою.

  Книга виховує! Людяність, повагу, милосердя,   мужність і відданість, любов до ближнього, а   ще – до рідного краю, Батьківщини, рідного   слова. Але, насамперед, хороша художня книга   вчить бути ЛЮДИНОЮ.

  Той, хто читає книги, обов’язково стане гідною   Людиною! Розумною, сердечною, освіченою.   Це   аксіома, про яку наче й не варто згадувати.

  Та ми все ж вирішили нагадати про це у Всеукраїнський Тиждень дитячого читання-2024 «Книжкове ППО».

Центральна міська бібліотека Бахмутської міської ТГ приєднується до програми весняних читань дитячої книги 2024 і пропонує своїм користувачам взяти участь в цих онлайн заходах.

Приємного читання! Цікавих книжкових відкриттів!

Категория: Масові заходи | Просмотров: 35 | Добавил: AdministratoR | Дата: 25.03.2024 | Комментарии (0)

24 березня завершується перший Національний тиждень читання поезії, ініційований Українським інститутом книги. Він проходить під гаслом «Поезія поета, відома у соцмережах». Кожний користувачів мережі може розмістити у себе таку поезію з хештегом  #тижденьпоезії2024

Ми пропонуємо поезію Ліни Костенко. Тільки у Фейсбуці вона має 1 млн шанувальників!  

19 березня українська письменниця, поетеса та шістдесятниця Ліна Костенко відсвяткувала свій 94-й день народження. У сучасній українській традиції входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України. Вона – лауреат багатьох премій та відзнак, серед яких – Орден Почесного легіону (2022р.).

За ці роки нею створена колосальна літературна спадщина. В її творчому доробку є романи, поеми, поезії, кіносценарії, публіцистичні твори.

Твори Костенко перекладено англійською, польською, білоруською, естонською, італійською, німецькою, словацькою та французькою мовами.

Коли на Київ летіли бомби, Ліна Костенко писала. Поетеса зізналась, що у перший місяць важко писалося, але потім опанувала себе, і нових рядків почало з’являтись все більше. Серед них – всього чотири рядки про сучасну «Київську мадонну», але в цих рядках втілилося ціле життя нашої країни.

Категория: Масові заходи | Просмотров: 66 | Добавил: AdministratoR | Дата: 24.03.2024 | Комментарии (0)

Передостанній день Тижня читання поезії називається «Поезія-відкриття». Сподіваємось, що творчість цієї авторки для більшості дійсно стане відкриттям, як і для нас.

Вчителька української мови та літератури Бахмутської школи №7 Марина Жванія пише вірші, багато з яких присвячує Бахмуту. Вони прнизані теплом та тугою за рідним домом. Пропонуємо один з них.

  Поранений Бахмут

  Ти зараз примара…

  Не місто, а тінь!

  Ти рваная рана у серці моїм,

  Ти спогад щемливий,

  Ти слід від життя, яке відібрала паршива р..ня!!

  Життя…життя сотень найкращих синів

  Залишилось там – у серці твоїм…

  Вони лиш хотіли, щоб ти був живий,

  Щоб ворог паскудний тебе не зганьбив!

  Але він зайшов: все спаскудив і вбив…

  Бомбив, шматував, убивав і трощив…

  Топтав твоє тіло… та душу не зміг!

  Він чорна приблуда! Він не переміг!

 

(Матеріал  з сайту газети «Вперед» https://bahmut1571.com.ua/news/sumuyemo-za-bahmutom-u-virshah-maryna-zhvaniya/ )

Категория: Масові заходи | Просмотров: 78 | Добавил: AdministratoR | Дата: 23.03.2024 | Комментарии (0)

День сьомий Тижня поезії присвячений поетам своїх регіонів. Тож знайомимо з творчістю відомої поетеси Бахмутського краю Світлани Решетової.

Решетова Світлана Андріївна  (1937-2012 рр.).  За фахом - вчителька української мови та літератури, за покликанням - письменниця та поетеса Донбасу. Народилася в Бахмутському районі, з 1989р. жила, працювала і писала в м. Бахмут. Поетеса з дивовижною красою оспівувала у своїх творах неперевершеність рідного краю. Вона - авторка слів гімна міста Бахмут. Лауреат премії “Плекаймо рідну мову”, обласної премії імені Володимира Сосюри, “Людина року-2002, 2004”. Вчителька-методист, відмінниця освіти України, ветеран педагогічної праці, заслужена вчителька України, Почесний громадянин м. Бахмут.

 

 Старовинний Бахмут, ніби ключ журавлів,

 Пропливає, тривожачи вічність.

 Славних прадідів дух зберегти він зумів

 І зберіг праслов’янське обличчя.

 Старовинний Бахмут, надломивши печаль,

 Що вросло у віки полиново,

 Обновив на обличчі своєму печать,

Посміхнувсь і зацвів калиново.

Старовинний Бахмут кожним змахом крила

Дорівнятися хоче до птиці.

 І задивиться мрійно цей дивний корал

 У піднесене небо із ситцю.

 

 

Світлана Решетова на поетичному вечері в Центральній міській бібліотеці м. Бахмут

Категория: Масові заходи | Просмотров: 67 | Добавил: AdministratoR | Дата: 23.03.2024 | Комментарии (0)

« 1 2 3 4 5 ... 181 182 »