Багато людей часто задаються питанням: навіщо потрібна математика? Нерідко сам факт того, що ця дисципліна входить в обов'язкову програму університетів і шкіл, дивує людей. Це здивування виражається в наступному: мовляв, для чого мені, людині, чия майбутня (або нинішня) професія не буде пов'язана з веденням розрахунків і застосуванням математичних методів, знати математику?
Існує і інша думка. Наприклад, видатний вченй Софія Ковалевська вважала, що «серед усіх наук, що відкривають людству шлях до пізнання законів природи, наймогутніша, найвеличніша наука – математика». Ле Корбюз’є, французький архітектор і теоретик архітектури, казав: «Математика — це велична споруда, створена уявою людини для пізнання Всесвіту».
Це дійсно так. На жаль, міжнародне дослідження PISA-2018 показало, що в Україні 36% 15-річних учнів не досягають базового рівня знання з математики. Однією з ініціатив, покликаних вирішити цю проблему, стало оголошення навчального року 2020/2021 Роком математичної освіти. Президент України Володимир Зеленський підписав відповідний Указ, з яким можна ознайомитися за посиланням https://www.president.gov.ua/documents/312020-32165.
Метою проведення Року математики в Україні є створення можливостей для рівного доступу українських школярів до сучасної та якісної математичної освіти та формування у них належного рівня математичної компетентності.
Уряд країни в свою чергу підготував план заходів проведення Року математичної освіти в Україні у 2020/2021, з яким можна ознайомитися на урядовому порталі:
https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-zatverdzhennya-planu-zahodiv-shchodo-provedennya-roku-matematichnoyi-osviti-v-ukrayini-u-202021-navchalnomu-roci-630-250620
«Впродовж Року математичної освіти планується впровадити найбільш нагальні й потрібні дітям та освітянам новації, а також закріпити думку про те, що математика потрібна кожному з нас у повсякденному житті. Заходи року математики охоплять дошкільну, повну загальну середню, позашкільну, професійно-технічну та вищу освіту», – зазначила заступник міністра освіти і науки Любомира Мандзій. Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/society/rik-matematiki-kabmin-zatverdiv-plan-roku-matematichnoji-osviti-novini-ukrajini-11053334.html
Інформацію про значення математики, цікаві факти, математичні загадки тощо можна знайти на наступних сайтах:
Ніжинський державний університет ім. Миколи Гоголя - http://fizmat.ndu.edu.ua
Освітній проект «На Урок» - https://naurok.com.ua/matematika-v-povsyakdennomu-zhitti-lyudini-86442.html
Світоч - https://svitoch.in.ua/1113-navishcho-potribna-matematyka.html