Напередодні 75-річчя Великої Перемоги хочеться згадати наших земляків-ветеранів, одним із яких був Євген Онопрієнко, заслужений діяч мистецтв Української РСР, редактор і сценарист Київської кіностудії імені О. Довженка. Євген Онопрієнко знайомий старшому поколінню за сценаріями до фільмів: «Гори, моя зірка» (1957), «Катя-Катюша» (1959), «Сейм виходить з берегів» (1961), «Мовчать тільки статуї» (1962), «Лють» (1966), «Великий клопіт із-за маленького хлопчика» (1968), «Крутий горизонт» (1970), «За твою долю» (1972), «В бой идут одни старики» (1973), «Свято печеної картоплі» (1977) та ін.
У 1996 році в читальній залі центральної міської бібліотеки пройшла хвилююча зустріч з нашим відомим земляком - кінодраматургом. Змістовною була розмова з гостем: і про важкі повоєнні роки, і про його літературний талант – документальну, художню та автобіографічну прозу.
На цій зустрічі Євген Федорович подарував книгу кіноповістей «Предвещает победу» зі своїм автографом. Ця книга знаходиться у фонді читальної зали, після закінчення карантину її можна перечитати. Кінодраматург мріяв, щоб завжди над нашими головами було мирне небо без війн і конфліктів, і щоб ми будували світле, заможне майбутнє для своїх нащадків на Україні.
Згадаємо тих земляків-ветеранів, хто був присутній на цьому вечері і хто так або інакше зустрічався, вчився разом з ним, товаришував: Л. С. Беллер, Н. М. Ботнов, Д. Л. Вігдергауз.
Пропонуємо при нагоді переглянути кінострічки за сценаріями Євгена Онопрієнка.

Просмотров: 393 | Добавил: AdministratoR | Дата: 29.04.2020 | Комментарии (0)

До Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Бахмутська міська ЦБС в умовах карантину пропонує бахмутчанам ознайомитися з незвичною виставкою. На ній представлені вірші та проза письменників рідного краю про трагічні дні війни. Серед них - твори нашого земляка Володимира Черепкова: його збірка віршів «У вечного огня», книги серії «Эхо войны» - про події окупації нашого міста німецько-фашистськими загарбниками.

А ще на виставці цікава збірка Володимира Браткова «До последнего дыхания», яка розповідає про героїзм наших земляків, що воювали на різних фронтах Другої світової війни.

До уваги тих, хто хоче ознайомитися з іменами мирних мешканців області, які стали безвинними жертвами фашистів та їх прислужників, - «Книга скорботи України».

Сторінки представлених книг нагадають усім про важкі часи в нашій історії. Добірка книжок на виставці буде змінюватися щотижня.

Просмотров: 344 | Добавил: AdministratoR | Дата: 29.04.2020 | Комментарии (0)

11 березня до центральної міської бібліотеки завітав «Благодійний фонд Сергія Жадана», який разом з ДУ «Український інститут книги» та проектом підтримки дитячого читання «Barabooka» запросили наших школярів віком від 10 до 17 років взяти участь у конкурсі читацьких рецензій «Читай-пиши». Конкурс проводиться з метою підтримки обдарованої учнівської молоді на Сході України, залучення молодого покоління до творчої діяльності.

Ми запросили прийти на зустріч із Сергієм Жаданом наших постійних читачів – Галину Лук’янову та її доньку Наталку.

Наталка Лук’янова вирішила прийняти участь у конкурсі та вийшла у фінал. Ми дуже раді за дівчинку та бажаємо їй перемоги!!!

Просмотров: 348 | Добавил: AdministratoR | Дата: 29.04.2020 | Комментарии (0)

До Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Бахмутська міська ЦБС проводить цикл онлайн-заходів:

  • виставка творчих робіт (малюнків та поробок) на тему «Нам не потрібна війна»;
  • дитячий поетичний марафон «Миру в Україні бути!».

 

Ми запрошуємо всіх, хто любить малювати, ліпити з пластиліну, виготовляти аплікації,  сфотографувати свої роботи та відправити на поштову скриньку Бахмутської міської ЦБС - bahmutlibrary@gmail.com.  Сюди можна також надіслати відео з декламуванням віршів про мир,

Ваші старання не будуть марними – відео та фото будуть виставлені на нашій сторінці у Фейсбук - https://www.facebook.com/CBSBahmut/.

Просмотров: 340 | Добавил: AdministratoR | Дата: 29.04.2020 | Комментарии (0)

Дорогі друзі! Напередодні Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні бібліотекарі центральної міської бібліотеки пропонують до вашої уваги буктрейлер на нову книгу Ірини Власенко «Чужі скарби». У романі ви прочитаєте історію Анні Щербініної, яка знайшла на занедбаному горищі французького замку скарб. Спочатку вона вважає це подарунком долі, адже бляшанка з діамантами допоможе здійснити всі заповітні мрії та змінити сумне післявоєнне сирітське життя. Та дівчина й гадки не має, як вплине на її долю чужий скарб зі своєю трагічною історією. Українській парижанці доведеться перегорнути безліч важких сторінок у книзі життя, щоб зрештою повернутися на Батьківщину, віднайти себе справжню й істинні скарби. Ця книга чекає на вас!

Категория: Масові заходи | Просмотров: 351 | Добавил: AdministratoR | Дата: 29.04.2020 | Комментарии (0)