« Український кінематограф: проблеми та перспективи»

(до Дня українського кіно)

        

     7 вересня, після невеликої літньої  перерви  у Центральній міській бібліотеці знову зібрались шанувальники кіно, щоб відзначити національне свято День українського кіно. Цікаво викладений  матеріал, актуальна тема, усе це  сприяло досить успішному проведенню заходу. Ведуча бібліотекар Яковлєва Н.С.  розповіла присутнім про історію свята, проблеми, та досягнення сьогодення українського кінематографу.

         Звернула увагу на те що, завдання   сьогоднішнього українського кінематографа є прагнення "підняти голову", дати засновок задуматися про майбутнє, про власний  розвиток, донести що будь-яка людина може впливати на зміни найкраще, а отже на майбутнє.

Прикрасою заходу стала книжково – ілюстративна виставка «Українське кіно – драма долі українського народу», а також перегляд трейлерів накінострічки, котрі завоювали призи та винагороди на міжнародних конкурсах та  фільму «Карпатське золото» — українського художнього фільму режисера Віктора Живолуба, відзнятий у 1991 році на кіно-відеофірмі «Україна».

Просмотров: 587 | Добавил: AdministratoR | Дата: 08.09.2017 | Комментарии (0)

Шановні бахмутчани!

   Запрошуємо Вас до центральної міської    бібліотеки на перегляд серпневих надходжень нової   літератури. Після тижневого ознайомлення          (з 7 по 15) читачів з виставкою ми зможемо  видати вибрану вами книгу на абонемент на      місяць,а з читальної  зали  на 5-ти денний строк.

 Серед книг, які надійшли найбільш вражає об’ємом    матеріалів 13-т. видання голови Виконавчого  комітету Української Гельсінської Спілки, колишнього  політв’язня, борця за свободу  та волю  і  права  людини Левка Лук’яненка. В них історико-філософські,  політичні роздуми   про національну ідею, та  розбудову держави, про роль УПА в боротьбі за  незалежність. Окремим виданням виписана  історія    про створення та діяльність  Української Гельсінської  Спілки  та листування політв’язнів з різними громадянами. Одній з маловідомих  та  суперечливих  події   XIII-XIVст., так званій «золотоординській  добі» - присвячено історичний нарис Бориса Черкаського «Синьоводська битва 1362 року».  Своє бачення  в розбудові незалежності України  політичні діячі  Драч І.Ф.,Заєць Г.О., Василенко В.А.,  Пилипчук В.М  виклали в книзі «25 років. Заповіти незалежної України.» Трагічні події 2013-2015 років в Україні і зокрема, в Слов’янську  висвітлені в книзі «Слов’янськ у війні 2014 року».  Для працівників музичних закладів стане в нагоді енциклопедичне видання Андрія Березки  «Відомі композитори України», де зібрано відомості  про життя та творчі доробки композиторів, які здійснили помітний   внесок в розвиток музичної культури в Україні. Любителям кіномистецтва буде цікаво познайомитись з книгою Сергія Тримбача «Кіно, народжене Україною». В альбомі - антології українського кіно зібрані матеріали, які охоплюють період на межі XIX-XX ст. де зокрема йде мова про  Одеську кіностудію ім.О.Довженка,  де відбувалось справжнє відродження і оновлення кінематографу України. В книзі Миколи Француженка-Вірного, відомого в діаспорі публіциста та журналіста подано понад 20 статей про письменників і науковців,які з різних причин опинились  за кордоном, але душею завжди  були з Україною. Не менш цікаво  буде переглянути книгу «Золоте череслосло», яка віднесена до найкращих надбань Українського письменства. В ній зібрані вірші Климентія Зінов’їва  про народні звичаї, побут в поетичній формі.

Для старшокласників,студентів та всіх, хто займається вивченням вітчизняної культури буде корисним познайомитися зі збіркою В.Півня «Думи про Олексу Тихого», де подані  наукові статті, фотодокументи та публіцистичні поезії. Історикам та громадським активістам варто перечитати нариси про справжніх державників, які творили минуле і творять сьогодення і представлені в довідково-бібліографічному виданні «Золотий фонд нації». Для любителів художньої літератури пропонуємо нові твори таких авторів, як М.Бриних,        І.Дзюби, П.Глазового, Є.Нарубіної, Ч.Мілоша, Г.Тарасюка та прозові твори    сучасних кримськотатарських  письменників. Завітайте до бібліотеки, де ви зможете знайти для себе цікаву і корисну книгу. Чекаємо Вас кожного дня,крім понеділка, З 10.00  до 17 45.год. по вул. Миру,28.      

 

 

Категория: Оголошення | Просмотров: 543 | Добавил: AdministratoR | Дата: 08.09.2017 | Комментарии (0)