7 травня в читальній залі центральної міської бібліотеки пройшов майстер-клас з виготовлення паперових червоних маків. Ця квітка, за повір’ям багатьох народів, виростає на полях битв. Причепивши її на одяг у День пам’яті та примирення і День Перемоги, подарувавши її ветеранам, ми вшануємо мільйони людських жертв по всій Європі та в Україні.

Напередодні травневих свят бібліотекарі вирішили навчити виготовленню цього символу усіх бажаючих. Перш, ніж почати майстер-клас, бібліотекар Катерина Леонова познайомила присутніх з історією виникнення міжнародного символу пам’яті. А потім, крок за кроком, кожен мав змогу власноруч навчитися виготовляти квіти, щоб 9 травня піти з ними на святкову ходу, яка відбудеться в місті Бахмуті.

 

Категория: Масові заходи | Просмотров: 522 | Добавил: AdministratoR | Дата: 08.05.2017 | Комментарии (0)

4 травня 2017 року в читальній залі центральної міської бібліотеки пройшла година спілкування «Порозуміння заради майбутнього», присвячена Дню пам'яті і примирення та Дню Перемоги. Учасниками заходу стали учні 7-Б класу НВК №11 (класний керівник Кудіна О. І.). В цей день діти спілкувалися з учасником Великої Вітчизняної війни, ветераном педагогічної праці Калюжною Ларисою Пилипівною. Лариса Пилипівна щиро поділилася спогадами про своє воєнне дитинство та юність, прочитала вірші поетів-фронтовиків та закликала дітей рости гідними громадянами своєї держави.

З уст Іващенко Анастасії та Роженцової Марії пролунали зворушливі поетичні рядки про трагедію і подвиг народу в боротьбі з ненависним ворогом. Нікого не залишив байдужим і перегляд воєнної хроніки та ролику з фронтовими піснями. Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять тих, хто не повернувся з поля бою. По закінченню зустрічі біля бібліотеки в небо були запущені жовто-блакитні кульки з побажаннями миру та добра.

 

Категория: Масові заходи | Просмотров: 484 | Добавил: AdministratoR | Дата: 08.05.2017 | Комментарии (0)

Все далі у часі від нас трагічні події Другої світової війни, з кожним роком все менше серед живих тих, хто ціною свого життя та здоров’я здобув для нас Велику Перемогу. Але пам’ять про ту війну допомагають нам зберегти музеї.

Напередодні Дня Перемоги в Центральній міській бібліотеці відбулась віртуальна подорож музеями бойової слави. Користувачі бібліотеки, гості бібліотеки - учні 6-Б класу ЗОШ №24 – за допомогою сучасних технологій «відвідали» Національний музей історії України у Другій світовій війні, який знаходиться в м. Києві. Вони піднялись на круті схили Дніпра, побували біля монумента «Батьківщини-матері», завітали до Залу Слави, пройшлися залами головної експозиції, переглянули найбільш цікаві експонати музею на головній експозиції (http://www.warmuseum.kiev.ua).

Потім користувачі здійснили віртуальну екскурсію Національним військово-історичним музеєм України, де також пройшлися залами музею, присвяченими періоду Другої світової війни (http://incognita.day.kiev.ua/virtualna-ekskursiya-naczionalnim-vijskovo-istorichnim-muzeyem-ukrayini.html).

Фашизм був засуджений як злочин проти людства. Метою німецько-фашистської навали було не тільки завоювання інших країн, але й фізичне знищення населення окупованих країн, всіх інакомислячих. І таке не можна забути. Тому бібліотекарі запропонували присутнім побувати у меморіалах, де раніше були фашистські табори смерті. Це Бухенвальд та Освенцим. Історія зберегла відео та фотоматеріали, які були зроблені американськими військовими в перші години визволення Бухенвальду, а Інтернет зробив їх доступними для всіх. Ці вражаючі кадри нікого не залишили байдужими. Панорама Бухенвальду доступна за посиланням (http://www.streetvi.ru/de/2052246-%D0%91%D1%83%D1%85%D0%B5%D0%BD%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%B4/)

Те, що робили фашисти у цих таборах, важко усвідомити. Тому віртуальна подорож найбільшим «комбінатом смерті» Аушвиц - Біркенау, який фашисти зробили біля міста Освенцим у Польщі (http://auschwitz.org), запам’ятається надовго як загроза для всього людства. Саме тому треба пам’ятати події тієї війни, щоб не допустити подібного у майбутньому.

Кожен з нас може внести свій вклад у збереження пам’яті про Велику Перемогу. Бібліотекарі познайомили присутніх на заході з проектами телеканалу Інтер «Наш полк» (http://polk.inter.ua/) та «Ніхто не забутий» (http://pamyatniki.polk.inter.ua/) та запропонували приєднатися до цих проектів.

Ось таким незвичним за формою заходом відмітили День Перемоги у центральній бібліотеці.

 

Категория: Масові заходи | Просмотров: 505 | Добавил: AdministratoR | Дата: 08.05.2017 | Комментарии (0)