21 лютого 2017 року у бібліотеці-філіалі №2 учбова молодь міста могла ознайомитися з історією виникнення та розвитку рідної мови у різних країнах. Глобус літературний «Мова – духовне багатство кожного народу» бібліотекарі підготували до Міжнародного Дня рідної мови. Для своїх читачів вони представили твори видатних письменників та поетів різних куточків світу на англійській, українській, російській, німецькій, чеській та інших мовах. До уваги гостей шедеври вітчизняної та зарубіжної класики: «Пігмаліон» Бернарда Шоу, «Франкенштейн» Шеллі М., «Кобзар» Тараса Шевченка, «Трое в лодке…..» Джером К. Джером, «Человек в железной маске» Олександра Дюма, «Принц и нищий» Марка Твена, «Казки» Олександра Пушкіна та багато інших чудових творів.

Присутні були приємно вражені, коли один із читачів продекламував вірш Тараса Шевченка «Заповіт» на англійській та українській мовах. Знати свою рідну мову та вивчати інші – це підґрунтя для успішного подальшого життя кожної молодої людини, це розвиток інтелекту та нові можливості.

 

Категория: Масові заходи | Просмотров: 613 | Добавил: AdministratoR | Дата: 22.02.2017 | Комментарии (0)

День рідної мови, який 21 лютого 2017 року святкує вся світова спільнота, не залишився поза увагою центральної міської бібліотеки. Спеціалісти відділу обслуговування підготували і провели для учнів 7-х класів НВК №11 (класні керівники – Кудіна В. І. та Антонюк Н. С.) змістовну, пізнавальну програму дня. Начальник відділу обслуговування Голопьорова В. І. відкрила свято, привітала всіх учасників і дала коротку інформаційну довідку про передумови та ухвалення цього дня організацією ЮНЕСКО. Бібліограф Горбуленко О. Г. представила відеопрезентацію про мови народностей, які проживають на території Бахмутського краю.

Учні школи читали вірші на різних мовах: українській, німецькій, французькій, японській, арабській. Студенти Горлівського інституту іноземних мов Баратова Нарбібі та Реджепова Зухра прочитали поезію туркменською мовою. В кінці свята – фото напам’ять та взаємні побажання про подальшу співпрацю бібліотеки і школи.

 

 

Категория: Масові заходи | Просмотров: 630 | Добавил: AdministratoR | Дата: 22.02.2017 | Комментарии (0)

Напередодні Міжнародного дня рідної мови, який відзначається 21 лютого, в міській бібліотеці для дітей пройшов цикл заходів.

Протягом тижня читачі бібліотеки знайомились з книжковим переглядом «Рідна мова – коріння нації». На перегляді були представлені книги письменників, які плекали рідну мову, зберегли її і донесли до нас. Це відомі всім: Григорій Сковорода, Г. Квітка-Основ’яненко, Л. Глібов, І. Франко. Для молодших читачів на перегляді представлена книга відомої української поетеси Г. Чубач «Українчики ідуть», яка містить кращі твори для дітей: лічилки, загадки, швидкомовки, казки, вірші, пісні. Книга Н. Хаткіної «Мови чисте джерело» дає змогу дітям 5-7 років поринути у світ рідної мови та, граючись та сміючись, розвивати фантазію. У бібліотеці представлені й інші книги: «Розмова про мову», «Наша мова солов’їна» Т. Пакалюк; «Мовні скарби» А. Мовчун. Біля перегляду проводились тематичні бесіди.

20 лютого до Міжнародного дня рідної мови в читальній залі школи-інтернату бібліотекар провела пізнавальну годину «Кращої, ніж рідна, мови не буває». Під час заходу діти цікаво провели час: грали в мовні ігри, змагались у вікторини, активно висловлювали свої думки, читали вірші, із задоволенням читали книги українських письменників, переглядали періодичні видання. Захід був пізнавальним, веселим і дуже сподобався дітям. Лунали теплі і щирі слова про рідну мову.

Бажаємо всім берегти рідну мову і запрошуємо до бібліотеки прочитати всі згадані книги.

 

Просмотров: 794 | Добавил: AdministratoR | Дата: 22.02.2017 | Комментарии (0)