Щороку – 2 квітня, в день народження великого казкаря Г. К. Андерсена, весь світ відмічає Міжнародний День дитячої книги. Це свято з’явилося в 1967 році за ініціативи видатної діячки світової літератури для дітей Елли Лепман - організатора Міжнародної ради з дитячої книги. Тим самим підкреслила величезне значення письменника та роль дитячої книги у духовному й інтелектуальному розвитку нових поколінь земної кулі.

     З цієї нагоди міська бібліотека для дітей провела незвичайний флеш-моб  «Кулька за віршик». Флеш-моб розпочався у бібліотеці літературною вікториною за творами Г.Андерсена, українських казкарів та письменників. На свято завітали дошкільнята д/с №10 «Кристалик» з вихователями та учні початкових класів шкіл міста. Вони навперебій декламували улюблені вірші, і кожний читач отримував у подарунок - яскраву кульку.    Наприкінці всі присутні читачі і бібліотекарі голосно і одночасно прочитали вірш про сім'ю, маму і татка.

Друга частина флеш-мобу відбулася на вулиці міста. Святкова колона читачів і бібліотекарів з кульками, дитячими книгами, яскравими плакатами про книгу рухалася вулицями міста. Бібліотекарі зупиняли дорослих і дітей розповідали їм про свято, про міську бібліотеку для дітей, роздавали візитівки про послуги та режим роботи бібліотеки,  знайомили з новими дитячими книгами.

            Всі жителі громади, яких зупиняли бібліотекарі і діти згадували книги свого дитинства і з великим задоволенням читали улюблені  вірші. Воїни національної армії, яких  святкова колона зустріла на вулиці, теж долучилися до читання віршів у цей  день, із задоволенням приймали подарунок – яскраві кульки.

  Бібліотекарі і читачі раділи з того, що книгу люблять жителі нашого міста, пам’ятають про те, як вони в дитинстві були читачами бібліотеки. Добре, що є таке свято, яке допомогло привернути увагу до бібліотеки та до книги. То ж, бібліотека для дітей запрошує всіх жителів громади завітати до бібліотеки і познайомитися з новими книгами та творчістю дитячих письменників.

Категория: Масові заходи | Просмотров: 773 | Добавил: AdministratoR | Дата: 02.04.2015 | Комментарии (0)

   Необычную орнитологическую фото-экскурсию «Птицы г. Артемовска и его окрестностей» провели для учащиеся 7-го класса ОШ №7 в центральной городской библиотеке. Эта экскурсия была посвящена Всемирному дню птиц. Ребята посмотрели одноименную презентацию, где были представлены фотографии и видеоролики 57 –ми видов птиц, которые в настоящее время заселяют парки и улицы города, обитают на городских водоемах, в окружающих город посадках. Автор презентации - читатель библиотеки, фотограф – любитель Александр Захаров. Все свои снимки он сделал исключительно в г. Артемовске. Библиотекари рассказали о характерных для каждого вида птиц особенностях поведения, привели малоизвестные  и удивительные факты из жизни пернатых. 

Такая форма знакомства с окружающим миром вызвала интерес у присутствующих. А в заключение библиотекари угостили всех участников экскурсии уже традиционными для библиотеки «жаворонками» - печеными изделиями, которых в старину выпекали ко дню весеннего равноденствия, к возвращению перелетных птиц.  

Н. Захарова, нач. отдела информации.

 

Категория: Масові заходи | Просмотров: 770 | Добавил: AdministratoR | Дата: 02.04.2015 | Комментарии (0)