Очередное заседание клуба «Лира», который действует много лет при центральной   городской библиотеке, собрало полный зал читателей и гостей города. И это не удивительно, ведь темой вечера был романс. Любовь к этому жанру музыки непреходящая. Он звучал и продолжает звучать сегодня.

Ведущая меропрятия Елена Емец рассказала о родине романса, о его развитии, истории возникновения  известных и  полюбившихся многим песнях. Очень трогательно и  проникновенно звучали романсы  на стихи М.Лермонтова и С.Есенина в исполнении студентки Артемовского музыкального училища им. И.Карабица Марии Дворянкиной  (класс преподавателя Петух О.Ю., концертмейстер Андреева А.В.). В записи звучали цыганский романс и романс на стихи украинской поэтессы Лины Костенко. На стихи артемовского поэта Анатолия  Кути прозвучал романс в исполнении преподавателя музыкального училища Татьяны Яловой. Не оставило никого равнодушным и выступление Валентина Овсянникова, который представил слушателям современный романс, органично вплетая между песнями лирические стихотворения.

К этому мероприятию была подготовлена  книжная выставка «Под звуки нежные романса», где представлены не только сборники украинских и русских песен, но и нотные издания.

«Необыкновенное чувство легкости, сила  жизни, приподнятое настроение» – такие отзывы звучали из уст  присутствующих  о вечере. Обстановка в зале и особая атмосфера подчеркивали необходимость таких встреч  на фоне сегодняшнего непростого времени.

                                                                                Елена Емец, ведущий библиотекарь ЦГБ

Категория: Масові заходи | Просмотров: 810 | Добавил: AdministratoR | Дата: 01.12.2014 | Комментарии (0)

 

     «Гідність та свобода – цінності сучасних та майбутніх поколінь» - за такою темою в листопаді в  центральній міській бібліотеці відбувся «круглий стіл», приурочений до Дня гідності та свободи. Поговорити про звитяжні дні минулорічної давності,  коли на площі Незалежності вирував Евромайдан, зібрались представники громадських організацій,  волонтерська  група «Український Бахмут», учні профліцею, студенти та викладачі ВУЗів міста, учасники Евромайдану - Андрій Лоза, Володимир Курило, Микола Джміль і просто не байдужі до тих подій артемівчани.

         Учасники "круглого столу" переглянули відеоролик про хроніку подій на Майдані з 21 листопада по 1 грудня 2013 року. Цікавими були виступи учасників Евромайдану Володимира Курило, який свою розповідь супроводжував показом фотографій, поета Миколи Джміля,  учасника багатьох акцій протесту,  Андрія Лози, який розказав про своє осмислення Майдану та героїчні вчинки своїх побратимів.

Науковий співробітник Артемівського краєзнавчого музею Дишева Наталя Вікторівна дала цікаву історичну довідку про нашого земляка, поета, провідника національної ідеї М. Ф. Чернявського, який ще на початку ХХ століття боровся своїм поетичним словом за гідність і свободу українців.

Зі своїм баченням європейських цінностей виступив Денис Сергієнко, який волонтером об’їздив всю Україну та побував в багатьох європейських країнах.

Ведуча «круглого столу» надала можливість кожному із його учасників висловитись щодо прийнятності європейських цінностей та інтеграції України в Європу.

Молодь, яка була присутня на «круглому столі»,  підтримала ідею інтеграції європейських цінностей в українське суспільство і завірила старше покоління, що вони є патріоти своєї Батьківщини і бажають жити в мирній, сильній і процвітаючій Україні, в якій би було верховенство Закону, поважалась би людська гідність, був присутній плюралізм думок і де б ніколи не порушувались їх конституційні права.

І на завершення розмови, усі були згодні з Іриною Волковою, яка сказала що кожен з нас повинен розпочати з себе, щоб побудувати європейську Україну і бути гідним її сином.

Ведуча побажала всім миру і злагоди в діях і кращого життя на нашій українській землі.

Категория: Масові заходи | Просмотров: 795 | Добавил: AdministratoR | Дата: 01.12.2014 | Комментарии (0)