Презентация литературного творчества поэтессы из г. Соледар

Валентины Семеновны Куплевацкой

 

            29 апреля в читальном зале библиотеки - филиала №7 Артемовской городской ЦБС г. Соледара состоялась презентация литературного творчества местного поэта, ветерана педагогического труда, члена творческого союза "Конгресс литераторов Украины" . Многие годы педагогической деятельности отданы преподаванию русского языка и литературы. Она является автором стихотворений, легенд, сказок и прозаических миниатюр.

            Валентина Семеновна - член клуба творческой интеллигенции г. Донецка 
"Светоч".

            На презентации она представила присутствующим 9 поэтических сборников, в которых напечатаны ее стихи. Валентина Куплевацкая познакомила любителей поэзии со своей первой книгой "Крымские легенды", которая написана по мотивам легенд Крыма.           Она подчеркнула, что для нее, как поэта- аматора, писать стихи - не работа, не обязанность, а состояние души.

            Валентину Семеновну пришли поблагодарить за творчество учитель русского языка и литературы Гапанец Ирина Валентиновна и учащиеся ОШ №13.

            На встрече присутствовали бывший ученик Валентины Семеновны, ныне городской голова города Соледара Товстокоренко Юрий Васильевич и заместитель городского головы Рогаченко Наталья Леонидовна. В их выступлениях звучали слова благодарности за ее огромную любовь к родному городу Соледару, за творческий талант, за формирование у школьников отношения к красоте окружающего мира через  поэзию.

            Как подарок Валентине Семеновне в исполнении Климчука Алексея и Соковикова Германа прозвучали песни "Баллада о любви" В.Высоцкого и   " Журавли" Я. Френкеля.

            На встрече также присутствовала Фирсанова Тамара Ивановна, ветеран педагогического труда, которая на протяжении многих лет занимается поэтическим творчеством.

            Гостям вечера юные дарования подарили свои первые поэтические строки.

            Библиотека от поэтессы Валентины Куплевацкой  получила в дар сборники, где напечатаны ее поэзии.

 

 

 

Заведующая библиотекой-филиалом №7 Мамонова Л.Н.

Категория: Масові заходи | Просмотров: 1132 | Добавил: AdministratoR | Дата: 06.05.2014 | Комментарии (0)

Всіх об’єднало Шевченкове слово!

 

            Є багато духовних цінностей, які об’єднують українців, і серед них є важливим об’єднуючим фактором  слово Великого Кобзаря -  Т.Г. Шевченка.

            Центральна міська бібліотека в рамках Року Шевченка провела низку заходів, які відкрили для нас Тараса Григоровича не тільки як народного поета і геніального митця, а і як національного пророка, апостола правди, заступника знедолених -  символу українського народу.  

            30 квітня в читальному залі бібліотеки зібрались ті, кому небайдужа багатогранна творчість Кобзаря: школярі і студенти, викладачі вузів, вчителі шкіл, службовці, робітники і пенсіонери. Понад дві години в її стінах проходила літературно-мистецька конференція «Нас єднає Шевченкове слово!».

            Відкрили конференцію студенти АКТІ – переможці конкурсу на краще прочитання поезії Шевченка. Вони емоційно в шевченківських віршах передали всю любов до поета. Орденов Олександр і Павленська Світлана прочитали свої вірші-присвяти Кобзарю.

            З захопленням всі слухали емоційні виступи Тав’єнко Інни з віршами місцевої поетеси С.Решетової «До Заповіту». 

            Цікаві міні-презентації за темою «Образ Кобзаря в монументальному та образотворчому мистецтві» підготували студентка ДонУЕП Купова Лія та студенти АКТІ Черкашенко Кирил і Чубатенко Єгор. (Викладачі ДонУЕП Титова Ольга Борисівна та Ольховська Галина Михайлівна).

            Науковий співробітник Артемівського краєзнавчого музею Д’яконова Євгенія Борисівна підготувала відео-презентацію про художню спадщину Тараса Шевченка. Перед присутніми на медійному екрані з’явились живописні полотна, портрети, малюнки та офорти талановитого художника.

            Зі звітом про участь в ювілейній обласній виставці творчих робіт артемівських та часів-ярських майстринь розповіла керівник творчої лабораторії «Оберіг» при реріховському товаристві Кравченко Світлана Анатоліївна.

            З їх роботами учасники конференції могли познайомитись на виставці у бібліотеці.  Радували око витинанки учнів Часів-ярської школи мистецтв, дивували всіх малюнки та поетичні твори Кобзаря, портрети Шевченка на картоні та керамічних виробах, які підготували до 200-річного ювілею школярі міста.

            Тему «Музичної Шевченкіани» розкрила викладач світової та української літератури музичного училища ім. І.Карабиця Анікєєва Варвара Вікторівна. А студенти цього вузу Олександра Дєєва, Олексій Філатов, Назар Бойко виконали пісні,  покладені на слова Шевченка. З великим піднесенням зал слухав вірші-присвяти геніальному поету, які написали відомі в місті поетеси Валентина Ставрулова та Валентина Білецька. В залі також прозвучала пісня на слова В. Білецької «Літа молоді», музику до якої написав викладач школи мистецтв Пєтух Б.Г., а виконала його студентка хорового відділення АМУ Тарасенко Ірина.

            Начальник відділу обслуговування Голопьорова В.І. оголосила переможців вікторини «Поет-пророк і символ України». Ним стала Ставрулова В.А., пенсіонерка, колишній вчитель, Почесний громадянин міста.

            Директор Артемівської міської ЦБС Біленко Т.М. вручила сертифікати та подяки студентам та викладачам за активну участь підготовці в конференції.

            Присутні на заході були щиро вдячні її організаторам за змістовну цікаву інформацію представлену на конференції і говорили, що дійсно Шевченкове слово об’єднало всіх людей різного віку та  соціальної приналежності.

             Ми розуміли, що хоч і століття  пролягли між добою Т.Г.Шевченка і нашими днями, але час не  відділяє нас від нього, не послаблює чарівності та сили Кобзаревого слова.

 

 

Категория: Масові заходи | Просмотров: 900 | Добавил: AdministratoR | Дата: 06.05.2014 | Комментарии (0)