З 1 по 10 березня 2011 року в міській бібліотеці для дітей проводяться заходи, присвячені Шевченківським дням, під загальною назвою "Вічний, як народ". В рамках цих днів у бібліотеці оформлені книжкова виставка "Кобзар у вашому домі" та перегляд літератури творів великого Шевченка та художньо-документальних книг про його життя та творчість "Життя Шевченка - подвиг". Проведені поетичні читання "Нас єднає Шевченкове слово", година інформації "Маленьким про великого Тараса".
2 березня відбулася літературно-мистецька зустріч "Шевченко-художник". Читачі бібліотеки, вчителі та учні ЗОШ №7 взяли активну участь у цій зустрічі. Діти читали вірші Шевченка, висловлювали свої думки про твори Шевченка. Під час заходу були використані записи пісень на слова Т. Шевченка "Реве та стогне Дніпр широкий", "Думи мої, думи" у виконанні А. Солов’яненка та хору імені Г. Вірьовки. Надзвичайно цікавою була розповідь наукового співробітника Артемівського краєзнавчого музею Дьяконової Є.Б. про Шевченка-художника, його картини та офорти, про тих, кому вони були присвячені. Розповідь супроводжувалась показом репродукцій художніх робіт Шевченка Т.Г.
|
4 березня в читальній залі центральної міської бібліотеки відбулася музично-поетична зустріч "Нескорена співачка зорі провідної", яка була присвячена 140-річчю від дня народження видатної української поетеси, громадського діяча Лесі Українки. На заході були присутні учні 10-Б класу ЗОШ №11.
Розповідь про життя і творчість поетеси підготувала провідний бібліотекар Ємець О.І. Вона відмітила найголовніші події в біографії Лариси Петрівни Косач-Квітки, що відіграли важливу роль у формуванні характеру, світогляду, політичних переконань. Протягом зустрічі звучали найулюбленіші поетесою твори Ф. Шопена, Л. Бетховена та пісні на слова поетеси.
Розкрити неповторний світ Лесі Українки, її життєве кредо, підкреслити її незбориму жагу до волі допомагали вірші поетеси, що були прочитані ведучою. Після закінчення зустрічі всі бажаючі познайомились з книжковою виставкою.
|
Користувачі центральної бібліотеки продовжують опановувати комп’ютери та Інтернет. Черговий тренінг був присвячений користуванню електронною поштою - створенню поштових скриньок, мистецтву складання елкстронних листів та правилам інтернетівського етикету. Юрій Філіппов, Ліна Чистякова та Людмила Денисенко відкрили собі поштові скриньки, написали перші листи електронною поштою та почали пошук своїх друзів в соціальних мережах.
На фото - під час тренінгу в ЦМБ.
Фото 1 Л. Денисенко та тренер О. Лядова
Фото 2 Л. Чистякова та тренер Н. Правицька
Фото 3 Ю. Філіппов на сайті www. odnoklassniki.ru
|
В центральній міській бібліотеці напередодні Міжнародного дня рідної мови, що святкують 21 лютого, пройшов урок рідної мови "Дзвенить струмком рідна мова". Ведуча заходу, провідний бібліотекар ЦМБ Ємець О.І., привітала всіх зі святом, зазначивши, що мова рідна - це той інструмент, який єднає народ у єдине ціле, це великий скарб, який треба шанувати, берегти і збагачувати. Вона наголосила, що доля кожного народу органічно пов’язана з долею його мови. Розповідь супроводжувалася оглядом матеріалів, які були представлені на книжній виставці "Рідна мова - життя духовного основа".
Учасники заходу, студенти медичного училища, з великою зацікавленістю прослухали українські пісні у виконанні Колотовкіна Дениса, учня школи мистецтв (керівник С. Сидоренко, акомпаніатор Я. Баєв).
Молодь прийняла активну участь у грі "Продовжи прислів’я". Протягом заходу звучали вислови про мову, рідне слово відомих майстрів художнього слова: Т. Шевченко, Л. Українки, В. Сосюри, Д. Павличко, С. Воробкевича та інші.
По закінченню зустрічі прозвучала жартівлива українська народна пісня "Ой під вишнею, під черешнею".
|
Віддаючи данину пам’яті героям афганської війни, бібліотека-філіал №4 спільно з бібліотекарем ЗОШ №24 Димченко С.В. та вчителем історії Леоновою Л.О. 15 лютого 2011 року в актовому залі ЗОШ №24 провели вечір поезії "Час і досі не загоїв рану, цей одвічний біль Афганістану". Його учасниками були учні 9-10 класів. Всі присутні дізнались про двох випускників школи Ваніна О. та Куроптєва В., які виконуючи свій військовий обов’язок не повернулися додому живими. Під час заходу лунали пісні, вірші, складені воїнами-інтернаціоналістами, демонструвались слайдові презентації про дії радянських воїнів. Хвилиною мовчання учасники заходу пом’янули загиблих на тій війні.
Всі учасники вечора переглянули виставку літератури та колаж фотографій на тему "Ми довго будем пам’ятати і вам забути не дамо".
|
|