Хризантема, сакура и хокку (об и не только говорили на очередном заседании клуба «Путешествуем вместе»). В субботний день в читальном зале центральной городской библиотеки любители путешествий совершили удивительную заочную экскурсию по далекой загадочной и непостижимой, но всегда притягательной Японии. На оригинальных экспозициях, подготовленных заместителем руководителя клуба библиографом Алексеевой Оксана были представлены книги, журналы и альбомы об истории, обычаях и искусстве Японии. А также здесь можно было увидеть сувениры и фотографии путешествующих по этой стране. В картинах и эстампах были отражены символы Японии - ветки сакуры, гейши и хризантемы. О незабываемых впечатлениях о путешествии по Японии поделилась бывший геолог Косенко Зоя Андреевна (председатель клуба), которая еще в 80-е годы побывала в этой стране. Она рассказала о национальных особенностях характера японцев, об оптовом рынке в Токио, императорском дворце в городе Кагосима (о.Кюсю) и гостинице «Ибусики-канкон» – самом большом отеле на тихоокеанском побережье, где отдыхают и лечатся японцы и туристы. Присутствующие ознакомились с альбомом фотографий достопримечательностей городов Японии и сувенирными открытками, которые присылали ей японские коллеги. О Сакура-фесте, который ежегодно проходит в Украине в Ужгороде, где есть благоухающие аллеи цветущей сакуры, а также о Японском саде в Московском ботаническом саду рассказала Грибанова Наталья Алексеевна, бывший преподаватель университета, побывавшая в этих необычных местах. О менталитете японцев, о технических достижениях, где можно общаться с говорящими роботами, и ездить на скоростных поездах без машинистов поведала сотрудник библиотеки Голоперова Валентина Ивановна, получившая эту информацию с уст родственников. На этом заседании звучала и японская поэзия. Стихи в стиле хокку читали Осподова Надежда Григорьевна, Титов Виктор Евгеньевич и Носова Вера Ростиславна.
|
"Поэзия – чудесная страна…" під такою назвою пройшов поетичний вечір, присвячений Всесвітньому дню поезії. Разом з майстрами поетичного слова Віктором Шендриком , Ігорем Щербаковим, Тетяною Яловою свої вірші декламували початківці поетичного слова та наші читачі: Ганна Бесмертна та Людмила Непоп. З натхненням читали вірші видатних поетів наш постійний читач Павло Сорокін та колега Наталя Стефанова. Усі присутні шанувальники поезії мали змогу насолодитися піснями в авторському виконанні барда Валентина Овсяникова та музиканта і композитора Тетяни Ялової.
До уваги присутніх була оформлена тематична полиця «Поезія, як доля». Саме на цьому заході був представлений творчий клуб «Вдохновение», який буде об’єднувати поетів та композиторів, художників та майстрів народної творчості. Родзинкою вечора стала поява Музи епічної поезії Каліопи (бібліотекар Кутукова).
Гості свята відпочили від повсякденної суєти та прози життя і поринули у чарівний світ поезії.
Інформацію склала : зав. філіалом №2 (Луньова Л.Н.)
|
10 березня 2015 року в читальному залі бібліотеки-філіалу № 7 Артемівської міської ЦБС разом з Соледарським Центром дітей та юнацтва відбувся конкурс читців, присвячений 201-й річниці від дня народження видатного українського письменника і поета Тараса Шевченка «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття».
У конкурсі брали участь учні ЗОШ №13, №14 та вихованці ЦДЮ Пруднікова Дар’я, Трубачов Максим, Мазур Роман, Голяков Костянтин, Ністратова Валерія, Кулікова Марія, Ісмаілова Діана, Ячменьова Ганна, Калініна Вікторія, Лозова Уляна, Короленко Юлія, Рудченко Поліна, Куций Сергій. Читаючи вірші Шевченка, діти намагалися передати всю палітру почуттів, які вкладав поет у кожний рядок.
Усі учасники конкурсу були нагороджені грамотами.
Присутні на заході ознайомилися з книжковою виставкою «Великий Кобзар України».
Завідуюча бібліотекою-філіалом №7 Мамонова Л.М.
|
Стало доброю традицією щороку проводити в наших бібліотеках заходи, присвячені Міжнародному дню рідної мови, проголошеного на конференції ЮНЕСКО в 1999 році у Парижі.
18 лютого в центральній міській бібліотеці зібрались на свято «Відкрий, о рідна мово, свої скарбниці золоті!», ті , хто від роду знає, любить і поважає свою рідну мову: українці і росіяни, білоруси і поляки, грузини і греки та євреї.
Свято почалося з ознайомлення з «книжковими островками», де була представлена перекладна література з фондів бібліотеки та на мові оригіналу тих національних меншин, які проживають у нашому місті.
Окремо були виділені островки з подарованими книгами, які були зібрані для артемівських бібліотек волонтерською групою НАЕК «Енергоатом», народозавчо-просвітницьким центром «Факел Марії», в ході проведення акції «Український простір» на Львівському форумі видавців - 2014 та співробітниками СБУ.
Також, на цьому святі представник волонтерської групи «Бахмут український» Ганна Бокова передала в дар бібліотеці від Ліги українських меценатів та української видавничої спілки ім. Юрія Липи сучасну нову літературу.
Присутні з цікавістю знайомились з новинками літератури, представленою на цих островках, бажаючі мали змогу взяти вибрану книгу для читання вдома.
Далі свято продовжилось виступами школярів НВК №11, Опитнянської ЗОШ, школи-интернату №1, студентів коледжу транспортної інфраструктури, працівників бібліотеки та ЦТДЮ, які читали вірші на різних мовах. В залі лунала милозвучна українська, дзвінка білоруська, могутня російська, самобутня грузинська.
Колишній викладач російської мови та літератури, наш постійний читач - Калюжна Лариса Пилипівна з натхненням прочитала російською мовою уривки з творів О. Пушкіна та українською гуморески П. Глазового.
Присутні в залі бурхливими оплесками вітали всіх виконавців.
Своєрідним виступом відзначились представники єврейської меншини, які виконали пісню «Хава Нагила» і весь зал підспівував їм.
Завершилось свято музичним подарунком від студентів музичного училища ім. І. Карабиця. На акордеонах вони виконали варіації на тему карпатських пісень.
|
До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав в читальному залі бібліотеки-філіалу №7 було проведено урок-пам'ять «Сповідь солдатських сердець». На урок були запрошені воїни-інтернаціоналісти Тукила Микола Семенович, Кротов Анатолій Миколайович, Клімов Олександр Юрійович, Мєщанінов Валерій Вікторович, Чеботенко Володимир Іванович.
Завідуюча бібліотекою Мамонова Л.М. надала історичну довідку про війну в Афганістані.
Воїни-афганці поділились спогадами про страшну війну, про службу в Афганістані, про друзів, що не вернулися з тієї війни. Своїми розповідями вони розкрили трагедію війни, внутрішній світ воїнів-афганців, їхню неймовірну тягу до життя.
Школярі познайомились з книгою пам’яті воїнів-інтернаціоналістів Артемівського району, які загинули на афганській землі, а також хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих воїнів-земляків.
В кінці заходу школярі побажали воїнам здоров’я, миру, злагоди, добробуту, душевного спокою
Гостям вручили квіти, солодощі та сувеніри, які виготовили кружковці ЦДЮ.
Завідуюча бібліотекою-філіалом №7 Мамонова Л.М.
|
|