19 травня в бібліотеці-філіалі №7 Артемівської міської ЦБС проведено бесіду «Чарівна краса вишиванки». Бібліотекар Грунська В. В. розповіла про історію виникнення національного свята, про значення сорочки в житті українського народу. Гості бібліотеки переглянули відеоролик про символічність кольорів у вишиванках та прослухали пісню О. Санглера «Вишиванка». У вишивці, як і в народній пісні, відображаються заповітні мрії на краще майбутнє, прагнення до краси.
Вітаємо всіх зі святом! Хай вишиванка буде символом щастя, здоров’я, добробуту для всіх українців. Бажаємо мирного неба на нашій рідній Україні.
|
 
20 травня в бібліотеці-філіалі № 7 було проведено інтернет-мандрівку
«День Європи в Україні». Бібліотекар Смелянська І. І. ознайомила читачів з цікавими фактами країн ЄС. Читачі мали нагоду ознайомились зі звичаями, традиціями, обрядами та національними стравами різних європейських країн.
Подорожуючи країнами ЄС, читачі дізналися багато цікавого про європейські країни, про історію створення та особливості перебування в Європейському Союзі. Подорож пройшла цікаво та змістовно.
|
З нагоди святкування Дня Європи в Україні в центральній міській бібліотеці було проведено евромозаїку «Європа на твоїй долоні». Захід проводився з метою виховання в учнів поваги до національних, духовних, культурних надбань європейських народів. До читального залу бібліотеки завітали учні НВК № 11, Опитнянської ЗОШ, студенти Артемівського коледжу транспортної інфраструктури та Горлівського інституту іноземних мов. Гості бібліотеки дізналися про те, як проводиться День Європи в столиці та в інших містах Україн. Студенти та викладач Горлівського інституту іноземних мов представили презентації європейських країн: Німеччини, Великобританії, Іспанії та Франції, - мови яких вивчаються у вищому навчальному закладі.
Відеоекскурс «Цікаві факти про Європу» допоміг дізнатися присутнім, що на території сучасної України, на Закарпатті, знаходиться географічний центр Європейського материка. Висота його геодезичного знаку – 2 метри.
Подорожуючи країнами ЄС, учні та студенти почули багато цікавого. Свої знання вони закріпили у вікторині «Що ти знаєш про Європу?». В кінці заходу бібліотекарі пригостили всіх баварськими пряниками.
|
В центральній міській бібліотеці продовжують проходити заходи по вшануванню пам’яті героїв Другої Світової війни. Так, засідання клубу «Ліра» під назвою «Музи не мовчали…» було присвячено поезії фронтового покоління.
Про війну ніхто не може написати краще, ніж той, хто через неї пройшов. З перших же днів грандіозної битви багато письменників та поетів були зі своїм народом. Більше тисячі з них брали участь у бойових діях, «пером і автоматом» захищаючи рідну землю.
Поезії Булата Окуджави, Юлії Друніної, Муси Джаміля, Ольги Бергольц увійшли в історію літератури XX століття як сторінки подвигу. В історії фронтової поезії свій слід залишили також київляни Семен Гудзенко та Павло Коган. Про нашого земляка Миколу Рибалка розповіла ветеран педагогічної праці, член клубу Калюжна Лариса Пилипівна.
Музично-поетична композиція не залишила байдужим нікого. Присутні зі сльозами на очах підспівували знайомі рядки з пісень. Наприкінці заходу всі побажали один одному родинного затишку, злагоди, добробуту та мирного неба над головою.
|
Петриківський розпис – візитна картка України, традиційне народне мистецтво. Це не тільки яскраво, сонячно, красиво, але ще й дуже модно. У цьому змогли переконатися всі, хто прийшов на майстер-клас суботнього ранку 14 травня до центральної міської бібліотеки. Своїм знанням та умінням поділилася майстер сучасного декоративно-прикладного мистецтва Воліна Олександра Борисівна. Вона ознайомила присутніх зі зразками найпоширеніших орнаментів петриківки та показала основні техніки виконання розпису. Допомагала опановувати навичками розпису Шевченко Галина Миколаївна. Захід пройшов в теплій, дружній, навіть домашній обстановці. Усі учасники залишились задоволеними та отримали багато цікавої інформації.
Всіх, хто не зміг потрапити на майстер-клас Воліної Олександри Борисівни, запрошуємо ознайомитися з її персональною виставкою, яка буде діяти в бібліотеці до кінця травня.
|
|