
24 травня – День слов’янської писемності та культури. Це свято, коли вшановують святих рівноапостольних братів просвітителів Кирила та Мефодія, творців слов’янської Абетки. З метою виховання в учнів пошани до традицій слов’янського народу та з нагоди святкування Дня слов’янської писемності та культури центральна міська бібліотека разом з бібліотекою ЗОШ №18 провела для учнів 5 та 6 класів годину спілкування «Слава слов’янському слову».
Під час заходу бібліотекар ЦМБ Яковлєва Н.С. демонструвала презентацію «Аз, буки, веди…», присвячену історії виникнення писемності. Бібліотекар школи Кирієнко Т.М. представила нову книгу В.Нестеренка «Съвість» про слов’янську Абетку та закономірність поміж символами, релігією та писемністю.
Цікавинкою заходу стало те, що учням було запропоновано написати своє ім’я кирилицею, і це вони зробили із задоволенням. Година спілкування завершилась переглядом мультфільму «Как Кирилл и Мефодий Азбуку сочиняли».
|
 
Малята старшої групи дитячого садочка «Зірочка» разом із бібліотекарем філіалу № 4 відсвяткували День вишиванки. Бібліотекар розповіла дітям про історію вишиванки. Діти переглянули яскраві малюнки та журнали з вишивками, а потім кожен намалював свою. За активність діти отримала серце із символічними кольорами національного прапора країни.
|
Вишиванка – символ Батьківщини,
Дзеркало народної душі,
В колисанці купані хвилини,
Світло і тривоги у вірші.
У невичерпній спадщині духовної культури українського народу є особлива, винятково важлива її частина – вишивка. 19 травня в міській бібліотеці для дітей до Дня вишиванки було оформлено виставку «Вишиванка – символ України». На експозиції були представлені вишиті сорочки, рушники, серветки. Бібліотекарі розповіли читачам про історію виникнення свята, історію народної вишивки, про те, що в стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси і оберегів. Українську вишивку називають «молитвою без слів», а сорочку-вишиванку - головним оберегом людини.
Вишиванка, одягнена в цей день, сприймається як символ єднання, солідарності і підтримки.
|

До Дня вишиванки в бібліотеці-філіалі №2 була оформлена етнографічна галерея «Вишиті обереги читацької родини». Вона познайомила читачів з різною технікою вишивання, з історією та географією вишивки. Усі роботи, серед яких є і раритети, були надані нашими читачами. Так, головною експозицією галереї стала сімейна реліквія - домотканий вінчальний рушник 18 століття. Цю та ще декілька робіт презентувала Підгруненко А. К.
Серветки, рушники, сорочки, картини - у кожному з них вкладено душу, творчість та настрій майстринь. Етнографічна галерея продемонструвала розквіт майстерності вишивки, зацікавленість нашою історією, народознавством та символікою.
|
|