8 квітня відзначається Міжнародний день ромів. Це свято було встановлене на IV Всесвітньому конґресі ромів, що відбувся 1990 р. у м. Сероцьк (Польща).
В Україні вже багато років ведеться робота з соціалізації ромського населення. В 2021р. прийнята нова "Стратегія сприяння реалізації прав і можливостей осіб, які належать до ромської національної меншини, в українському суспільстві на період до 2030 року".
Напередодні свята ромського народу хочеться привести ще деякі факти.
Деякі факти про ромів:
День 8 квітня приурочений ще до одного ромського свята - "дня коней" у Трансильванії - свята, коли коней виводили з їхніх зимових стаєнь та прикрашали вінками.
Цього дня, за традицією, роми у певний час також запалюють на вулицях свічки, як символ єдності ромського народу, та спускають на воду річок вінки, що має символізувати нелегку долю народу — вічного блукальця без історичної батьківщини.
Соціально-економічне становище ромів в Україні є значно гіршим у порівнянні з іншими громадянами країни в цілому.
... Читати далі »
Сьогодні міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день здоров’я.
Наше здоров’я – найцінніший скарб, запорука чудового настрою, гарного самопочуття та високої працездатності. Зважаючи на виклики сьогодення, усвідомлення цінності здоров’я стає дедалі актуальнішим. Пропонуємо ваші увазі книжки вітчизняних авторів, присвячені темі здоров’я.
Світлана Ільїна. Здоров’я на вашому столі
Книга відомого лікаря-дієтолога адресована всім, хто хоче бути здоровим і подолати недугу. Людина буде здоровішою, зробить своє життя щасливішим, якщо щодня споживатиме те, що дарує їй Природа. Авторка максимально просто розкладає по поличках те, з чим стикається у своїй практиці: підрахунок ваги, вплив гормонів на масу тіла, міфи про білки, жири та вуглеводи, вчить складати власний раціон, планувати прийоми їжі. Шлях до здоров’я через схуднення є цілком реальним, втім, не позбавленим своїх труднощів, таким, що вимагає терпіння, наполегливого слідування рекомендаціям лікаря.
... Читати далі »
Сміх продовжує життя — цей факт давно встановили вчені. Тож 1 квітня подовжує людське життя на дуже-дуже багато років. Чи десятиліть. Чи навіть століть. Тому необхідно використовувати цю унікальну можливість і наблизитись до вічної молодості, шануючи День сміху. Саме так чинили досі у всьому світі.
31 березня свій 120-річний ювілей відзначає крейда Crayolа в США.
Цю крейду було створено з використанням сухої сажі та різних восків. Першу коробку крейди Crayola було випущено 1903 року в кількості 8 штук. Вона продавалася за п'ять центів і містила червоний, помаранчевий, жовтий, зелений, синій, фіолетовий, коричневий і чорний кольори.
Сьогодні середня дитина віком до 10 років використовує 730 одиниць крейди. Більшість дітей витрачають на розфарбовування в середньому майже 30 хвилин на день.
Компанія Crayola виробила понад 100 мільярдів крейди. Цього достатньо, щоб обігнути Землю майже п'ять разів!
Сьогодні продукція компанії має дуже великий асортимент крейд - сотні кольорів та відтінків, в різних упаковках.
Для малечі виготовляються крейди у формі олівців різних кольорів. Вони короткі (7 см) і широкі (діаметр 1.5 см), не вислизають з руки малюка, що тільки починає малювати. Воскова крейда призначена для малювання по паперу і є альтернативою звичним кольоровим олівцям. Вона виготовлена з натурального бджолиного воску з додаванням рослинних фарб, тому нешкідлива для дитини, навіть якщо вона спробує їх на смак.