14:20
Всесвітній день водно-болотних угідь

Щорічно 2 лютого відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь - це екологічне святкування, яке бере свій початок з 1971 року, коли в іранському місті Рамсар (провінція Мазендеран) була підписана «Конвенція про водно-болотні угіддя».

ЇЇ  мета - захистити водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, переважно як місце проживання водоплавних птахів.

До водно-болотних угідь відносяться болота, заплави, річки та озера, приморські ділянки, зайняті солоними болотами та манграми, підводні морські луки, коралові рифи та морські акваторії глибиною не більше шести метрів при відливі, а також антропогенні об'єкти, включаючи відстійники стічних вод та водосховища.

Водно-болотні угіддя мають виняткову важливість для людей та природи. Саме вони забезпечують збереження клімату, протистоять засухам та повеням. Ці угіддя знешкоджують шкідливі викиди, в першу чергу окису вуглецю. Вони забезпечують людство водою, їжею, лікарськими рослинами, сировиною тощо. Водно-болотні угіддя сприяють збереженню біологічного різноманіття, в них мешкають понад 100 тисяч видів організмів.

Але кількість водно-болотних угідь з ХVIII століття з вини діяльності людей скоротилися на 87%! Саме тому у Всесвітній день водно-болотних угідь проводяться різноманітні освітні заходи, які мають на меті роз’яснювати людям, що заболочені землі зроблені не лише для нас, людей, але й для всіх видів організмів у цьому світі.

Темою Дня водно-болотних угідь у 2022р. обрано «Значення, керування та поновлення». Більше інформації можна знайти на сайті водно-болотних угідь  - https://www.worldwetlandsday.org/home

До цього дня Центральна міська бібліотека Бахмутської міської ТГ підготувала презентацію та відеоролик. 

Презентація доступна за посиланням  тут

 

 
Категорія: Масові заходи | Переглядів: 230 | Додав: AdministratoR | Теги: Центральна міська бібліотека м. Бах, водно-болотні угіддя | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]