09:41
Всесвітній день морських водоростей

27 травня 2022 року Генеральна Асамблея ООН у резолюції 76/265 ухвалила проголосити 1 березня Всесвітнім днем морської трави, який відзначатиметься щорічно.

Всесвітній день морських водоростей - це щорічне екологічне свято, яке вперше відзначатимуть 1 березня 2023 року.

Цей день присвячено одній з найцікавіших та найважливіших частин морської фауни, яка відіграє ключову роль у екосистемах океанів та має велике значення для людства. Воно покликане підвищити обізнаність про важливість екосистем морських трав, які являють собою "квітучі рослини з морських трав, що трапляються на мілководді, які необхідні для життя тисяч видів риб, морських ковзанів, черепах та інших морських мешканців".

Цікаві факти:

1. Морські водорості – це не просто рослини. Вони виробляють близько 70% кисню на нашій планеті.

2. Морські водорості – це потужний антиоксидант. Завдяки їх високому вмісту йоду, вони часто використовуються в косметиці та медицині.

3. Водорості здатні абсорбувати великі кількості вуглецю з атмосфери, що робить їх ключовими у боротьбі з глобальним потеплінням.

4. У кулінарії водорості використовуються для приготування різноманітних страв, особливо популярні в азіатській кухні.

4. На основі морських водоростей виготовляють різні продукти: від харчових добавок до косметики.

5. Вчені активно досліджують можливість використання водоростей як альтернативного джерела енергії.

Всесвітній день морських водоростей – це не лише можливість відзначити унікальність і красу цих організмів, але і наголосити на їхньому незамінному вкладі в життя нашої планети. Морські водорості допомагають підтримувати екологічний баланс океанів, забезпечують харчування мільйонам людей та відкривають нові можливості для науки та промисловості. Це свято нагадує нам про важливість збереження морського біорізноманіття та збалансованого використання природних ресурсів.

Категорія: Оголошення | Переглядів: 53 | Додав: AdministratoR | Теги: #Управління_культури_Бахмутської_мі, #Бахмут_Жива_бібліотека, #Бахмутська_ТГ, #Центральна_міська_бібліотека | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]