14:20
Увага! Новинка!

До бібліотек Артемівської міської централізованої бібліотечної системи надійшов двотомник українського правозахисника, члена-засновника Української Громадської Групи Сприяння виконанню Гельсiнкських Узгоджень (Українська Гельсiнкська Група):

Олекса Тихий: думки про рідний край. Т.1/ Сост. В.В. Овсієнко. - Донецьк: ТОВ Поліграфічний будинок "Донеччина", 2012. - 416 с

 

 Олекса Тихий: у спогадах, роздумах, літературі. Т.2 /  . - Донецьк: ТОВ Поліграфічний будинок "Донеччина", 2012. - 368 с.

Двотомник був надрукований у видавництві "Донеччина" державним коштом.


Коротка довідка:

Олекса (Олексiй Іванович) Тихий народився 27 сiчня 1927р. на хуторi Іжевка бiля м.Дружкiвки (Донецька обл.). Закiнчив Московський державний унiверситет. Працював викладачем у школах Донецької областi.

Помер у в'язничнiй лiкарнi 6 травня 1984р.19 листопада 1989р. його прах перепохований на Байковому кладовищi в Києвi поряд з прахом Василя Стуса та Юрiя Литвина.

«Люблю свою Донеччину, її степи, байраки, лісосмуги, терикони. Люблю і її людей, невтомних трударів землі, заводів, фабрик, шахт». Так писав про Донецький край «справжній донецький українець» Олекса Тихий. Статті, заяви та листи талановитого педагога і публіциста, матеріали судових справ та документи про діяльність видатної особистості, мужнього патріота свого краю і України увійшли до першої книжки двотомного видання «Олекса Тихий».

Про видатну постать своїми роздумами у другій книжці двотомника «Олекса Тихий: у спогадах, роздумах, літературі» діляться вчені, журналісти, сподвижники Олекси Тихого – Левко Лук’яненко, Раїса Мороз, Микола Кучер, Володимир Сіренко та інші.

Категорія: Новинки книжкового фонду | Переглядів: 1038 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]