11:15
«Українська хустка»

У міській бібліотеці  для дітей  читачі середнього шкільного віку прийняли участь у пізнавальних  посиденьках- «Українська хустка».  До посиденьок бібліотекарі підготували експозицію – виставку жіночих хусток: білих, чорних, кольорових,книжковий перегляд « Народний символ України –хустка». Діти також побачили скриню, в якій у давні часи зберігалась одежа родтни, а також хустки. Ведучі посиденьок – працівники бібліотеки Бітюкова К.М., Комісаренко Л.В. у національному вбранні розповідали про особливості українських хусток, та їх призначення. Учасники посиденьок дізналися, що без хустки не обходиться весілля на Україні, коли син вирушав у далеку дорогу, мати давала йому хлібину зав’язану у хустинку, коли козак ішов на війну, дівчина дарувала йому хустку, яка була оберегом. Театралізовану інсценівку на цю тему показали учні ЗОШ №1, а також читали вірші про хустку.

      Ведучі провели також міні – майстер – клас по зав’язуванні хустки на голову, а також дізнались як сповивали новонароджену дитину хустиною першого сповиточку, після купання в зіллячку.

       На протязі посиденьок звучали українські пісні про хустку у виконанні Р.Кириченко, С.Ротару, О.Пономарьова  та інших відомих українських співаків.

      На свято завітала майстриня творчої майстерні «Оберіг» Кравченко С.А.. Вона теж розповіла дітям багато цікавого про хустку-оберіг  і провела майстер – клас по плетінню яскравого шнурочка з китичками. Таким шнурочком можна було підперезатися, носити на ньому хрестик, прикрашати одежу.

      Посиденьки закінчились спільним чаюванням з цукерками та бубликами. Наприкінці всі залюбки фотографувались у хустках біля яскравої виставки хусток і раритетної  скрині.

      Посиденьки збагатили всіх присутніх новими знаннями про просте і незбагненне диво – українську хустку.

На ній і грона, і пелюстка

І небо й райдуга на ній

Мов берегиня вроди, хустка

Здавен у нашій стороні.

 

Категорія: Масові заходи | Переглядів: 1132 | Додав: AdministratoR | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]