17:23
Трохи про Отфріда Пройслера

Отфрід Пройслер народився 20 жовтня 1923 року в Райхенберґу (Північна Богемія), в сім'ї вчителів. Батько його у вільний час захоплювався історією місцевого краю, збирав місцеві казки й перекази. Змалку Отфрід полюбив читати книжки та слухати казок. Одразу після випускних іспитів Пройслера під час другої світової війни покликано у вермахт і спрямовано на Східний фронт.

У 1944 році лейтенант Пройслер потрапив у радянський полон, де і провів п'ять років. Повернувшися з полону, він одружився й вирішив стати вчителем. Щоб підтримати сім'ю, Пройслер працював репортером і писав оповідання для дитячих радіопередач. Завершивши освіту, він до 1970 року був учителем початкових класів. В 1956 році, після низки спроб, Отфрід Пройслер домігся першого успіху — вийшла його дебютна книжка — казка «Маленький водяник». В 1957 році світ побачила його найвідоміша книжка «Маленька Баба-яга» («Маленька відьма»).

У 1962 році письменник опублікував казку «Розбійник Хотценплотц», що пізніше перетворилася на трилогію. Серед інших казково-фантастичних творів популярного німецького письменника — «Маленький привид» (1966), «Крабат» (1971), «Хербе Великий капелюх» (1981), «Гном Хербе та лісовик» (1986) тощо. Загалом на його ліку 32 книги, їх перекладено на 55 мов і відзначено низкою премій. Загальний наклад Пройслерових книжок, що випущено в усьому світі, сягає 55 млн. примірників.

 

Категорія: Оголошення | Переглядів: 67 | Додав: AdministratoR | Теги: Центральна міська бібліотека м. Бах, Бахмутська ТГ, Управління культури Бахмутської міс | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]