10:31
Обережно – МІНИ!

Сьогодні Україна — найбільш замінована країна у світі. Про це навіть думати страшно, але це реальність, і з нею треба вчитись жити.

Як повідомляла Державної служби з надзвичайних ситуацій, загальна площа небезпечних ділянок, становить близько 300 тис. кв. км. Це райони, які інтенсивно обстрілювали або які перебували під тимчасовою окупацією, а тому містять потенційну загрозу для населення. Це половина суверенної території України.

Асоціація саперів України повідомляє, що 132 тис. кв. км, ймовірно, доведеться розміновувати.

Скільки насправді територій потребуватиме обстеження й подальшого розмінування після закінчення війни — наразі сказати точно неможливо.

Щоб зберегти життя, зараз треба знати про вибухонебезпечні пристрої, особливо застерігати та вчити дітей.

В Україні вже є сотні жертв мін і вибухівки, якою триклята війна нафарширувала наші землі. На Харківщині, в Донецькій та Херсонській областях ситуація майже катастрофічна.

Тож в додаток до матеріалу  «Обережно – міни! Це потрібно знати кожному», який центральна міська бібліотека публікувала на своєму сайті 4 квітня за посиланням http://artbiblio.ucoz.org/news/oberezhno_mini_ce_potribno_znati_kozhnomu/2023-04-04-1661 ще кілька інформації.

Зараз загрозу становлять міни, якими навмисно мінують територію, та боєприпаси, що не вибухнули після артилерійських обстрілів чи авіаційних нальотів.

Одна з найпоширеніших мін - це ПФМ-1 (протипіхотна фугасна міна) «Пелюстка» — протипіхотна міна натискної дії радянського виробництва. Заборонена Оттавською конвенцією.

Ураження людини при вибуху міни завдається за рахунок руйнування нижньої частини ноги. Вибух проводиться в момент наступання ногою на датчик цілі (датчиком цілі є частина міни, протилежна крилу-стабілізатору).

Через незвичну форму пластикового корпусу діти нерідко сприймають міну як іграшку й отримують серйозні поранення або гинуть.

Мінами можуть бути засипані шляхи, міста, села та селища. Інколи міни при падінні чіпляються за гілки дерев, й тому навіть після розмінування землі через деякий час вони падають з дерев й на них можуть підриватись люди та тварини.

Центральна бібліотека дуже радить переглянути матеріал про вибухонебезпечні предмети, розміщений на сайті видання Texty.org.ua  за посиланням

https://texty.org.ua/articles/106909/dyvitsya-pid-nohy-yakymy-boyeprypasamy-bude-vsypano-ukrayinu-koly-yiyi-terytoriyi-zvilnyat-vid-rosiyan/?src=read_next_banner&from=109335  

Обов'язково перегляньте разом з дітьми публікацію "Обережно, заміновано! Дитячий мультфільм про небезпечні предмет"  

https://kultura.rayon.in.ua/news/553430-oberezhno-zaminovano-dityachiy-multfilm-pro-nebezpechni-predmeti

Будьте уважні! Бережіть себе та своїх рідних! Миру та Перемоги!

 

 

Категорія: Оголошення | Переглядів: 71 | Додав: AdministratoR | Теги: мінна небезпека, Міни, Центральна міська бібліотека Бахмут | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]